www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Soft pentru scos Voci


Recommended Posts

Guest miriapod

eu folosesc si adobe audition/cool edit pro pentru asta. nu ies grozave though.

just my 2 cents, daca n-are nimeni alta idee

Link to comment
Share on other sites

Imi puteti recomanda un software pe care sa-l folosesc pentru a face niste negative "homemade"? Am nevoie urgenta de ele si de aceea n-am timp sa apelez la negative profesioniste. :)

 

 

Incearca:

 

http://www.earpower.com/vocex.php

 

Download-ezi varianta free care e valabila 10 piese.

Instalezi.

Iti faci treaba.

Dezinstalezi apoi programul.

Reinstalezi varianta free, dupa ce in prealabil ai curatat registrii din Windows si apoi din nou 10 piese s.a.m.d.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest geooo

Imi puteti recomanda un software pe care sa-l folosesc pentru a face niste negative "homemade"? Am nevoie urgenta de ele si de aceea n-am timp sa apelez la negative profesioniste. :)

poti incerca Reason 3. e usor de lucrat in el. totul e sa ai o clapa ca altfel adormi langa el pana faci totul cu mous-ul

Link to comment
Share on other sites

  • 13 years later...
On 27/05/2006 at 11:05, Tom&Jerry said:

 

 

Incearca:

 

http://www.earpower.com/vocex.php

 

Ha!

Acum am dat peste postarea asta.

Si cred ca trebuie mentionat ca autorul programului este nativ RO, mutat in US, chitarist si el (a cantat in prima trupa de new-wave de pe la noi). Avand probleme cu urechea muzicala, a dezvoltat o serie de aplicatii pe aceasta tema. Have FUN!

 

Link to comment
Share on other sites

Totusi ce " voci " vrei sa scoti si de unde din ce ?

Ptr homstudio momentan cel ma OK este "Cackewalk  ..BandLab " free ..dupa ce Gibson a intrat in probleme  ..

softul este "Sonar Platinium " fara douia vst "third party " ,care erau  parca " Melodyne " s inca unul nu mai stiu care ..

in afara de aceste doua softuri are zeci si zeci de plugin -uri VST ptr de toate .

Mai nou a aparut la upgrade-uri de pe siteul lor  si un soft " VST super "de tobe cu " multe garnituri ".

Trebuie sa te inscrii ..primesti " downloader" -ul de la " bandlab " si descarci "Cackewalk "

ca si membru ai drept la toate upgadeurile  ce mai scot intre timp .

Singura problema ese ( valabila si ptr Audacity , ptr Cubase  ..Cackewalk ..Pro tool...Sound Forge  ..Adobe Audition ) trebuie invatata utilizarea cea ce ia ceva timp si rabdare ...dar fara asta nu se poate Au toate " tutorial " de la instalare , setasre pana la utilizare etc .. 

Ptr "scos  voci " ..ce ar putea insemna ceva soft de Karaoke (?) care sa " anuleze"/atenueze vocile dintr-o piesa .

 

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.