www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fender Custom Shop 69`


Guest Fenderash
 Share

Recommended Posts

Guest Fenderash

Nume echipament - Fender Custom Shop 69` Abigail Ybarra Pickups

 

Pret - 6 Milioane,Noi.

 

De la cine / De unde a fost cumparat - Sunt cumparate de la un prieten.Au fost initial cumparare de el dar nu sau mai pus pe chitara.

Caracteristici - Sunt niste doze foarte versatile astfel obtinand ce sunet vreau :).

 

Cum suna / Cum se comporta - Pai am tonul foarte apropiat de cel al lui Blackmore,deci pot spune ca suna superb :).

 

Parti bune / Parti rele -Partea buna este ca le detin.Nu au parti proaste.

 

Impresie generala - Nota 10.

post-1515-1148221368_thumb.png

post-1515-1148221374_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Au totusi 2 parti proaste.

1. nu au reverse polarity

2. sunt toate 3 la fel....era bine cea de pe bridge un pic mai nervoasa.

Deci...nota 8.50

Si partea si mai proasta...nu ai o lampa nervoasa ca scoti si untu din ele.

 

Faptul ca nu au RW nu inseamna ca is proaste , poate ca unii prefera asa ceva paote ca unii nu , depinde de gust personal . La bridge tot aceeasi poveste unii vreau mai hot unii nu , preferinta personala . Am aceease parere personala , mie imi trebuie RW si un bridge mai hot , dar nu pot spuna ca is pickupuri proaste , le-am auzit si incercat , pentru ce is facute si ce sound trebuie sa realizeze eu zic ca is de nota 10 desi eu nu mi-as cumpara .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Imma make this as clear as possible: Dacă singura diferență dintre dozele RW și cele normale e într-adevăr sensul înfășurării, nu ar trebui să existe nici o diferență de "ton", doar reducerea zgomotului!

E posibil însă să nu fie ceteris paribus și tu să auzi efectul altor factori decât despre ce discutăm acum. Sau tu prin "curat" tocmai la reducerea hum-ului te referi? Vezi ce se întâmplă când folosești descrieri vagi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.