www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cheesy Guitars


hemmy
 Share

Recommended Posts

o am de la madmax si a venit pe bucati corpul, grif de reghin tip ibanez si o cutie cu doze bridge si altele, dozele originale nu le mai avea,doar tremoloul era original corpul avea doua gauri pentru doua singlecoiluri reghin, gauri pe care le-am acoperit cu bucati de lemn urmeaza sa fac niste cavitati pentru humbuckere poate fac separat un topic cu cu chitara asta mult succes

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 11 months later...

Am gasit intamplator pe un site de anunturi un bass recomandat ca fiind ,,cica" Fender...nu stiu sa fii vazut vreodata un instrument mai grotesc..

 

S-a mai barfit superbul exemplar tot aici pe forum. Pentru cine e curios sa-l vada in toata spledoarea lui:

 

22995617_3_1000x700_chitara-bass-fender-22995617_4_1000x700_chitara-bass-fender-

 

Descrierea este:

"Chiara Bass Fender:

- corzi noi

- doze noi

- Potentiometre noi

- corp lemn masiv

Putin utilizata"

 

Iar pretul... atentie... 850 ron :)

Edited by sam
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

S-a mai barfit superbul exemplar tot aici pe forum. Pentru cine e curios sa-l vada in toata spledoarea lui:

 

22995617_3_1000x700_chitara-bass-fender-22995617_4_1000x700_chitara-bass-fender-

 

Descrierea este:

"Chiara Bass Fender:

- corzi noi

- doze noi

- Potentiometre noi

- corp lemn masiv

Putin utilizata"

 

Iar pretul... atentie... 850 ron :)

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

uau...,,decat'' 850 ron....super pret.Mi se pare ca firicelul acela finut de langa brigde e masa, nu?

 

Nu stiu daca e masa dar am marit poza originala si pare un fir care iese de sub pickguard (prin el) si intra la loc sub pickguard (pe langa el). Asa ceva...

 

http://img04.olx.ro/images_mercadorro/22995617_3_1000x700_chitara-bass-fender-instrumente-muzicale.jpg

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Cand gasiti aceste fake-uri anuntati moderatorii sau administratorii ca este teapa ?

 

 

Da, eu am dat report la un anunt in care unul vindea un Squier dar stersese inscriptia 'Squier by' si lasase sub el mic 'Fender'. Nu mai stiu unde e anuntul dar pentru cine nu e familiarizat cu headstock-ul de Squier, arata ca cel de mai jos. Imagineaza-ti cum ar fi sa lasi doar 'Fender' mic si 'Strat'. Si apropo, cel despre care vorbesc cerea pret de Fender. Dupa cca o luna dupa report, anuntul era in continuare pe site. Deci...

 

6255d1265527852-squier-strat-affinity-re

 

Edit: Iar cel cu basul asa-zis Fender trimite cu garantie de livrare ceea ce inseamna ca poti desface pachetul inainte sa platesti. In cazul asta nu stiu daca se mai poate considera teapa daca vezi pe ce dai banul...

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.