www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amplificatoare Pentru Începãtori


FiveseveN
 Share

Recommended Posts

Asta ai inteles tu din ce-am zis eu? Sau e o aluzie ca noi, aici, toti suntem incepatori? :)) 

21 minutes ago, Arcteryx said:

Cu toata deferenta posibila , nu crezi ca , in functie de experienta in domeniu...vechimea pe forum si veleitatile artistice...etc. , administratorii...VIP-urile...vedetele...veteranii...tehnicii forumului ar trebui ca in primul rand sa va puneti de acord intre voi ???

Also, orgoliul se exerseaza, tot cu metronom, la bpm mic pentru inceput. Dar asta abia dupa ce inveti sa canti riff-ul la smoke on the water ;) 

In orice caz, succes in continuare si fie ca al 11-lea hobby pricipal ( sper ) sa fie cu noroc ! :D

Edited by SKU
Link to comment
Share on other sites

Pari un tip foarte inteligent si...foarte orgolios :D! Te inteleg si eu sunt maxim , dar eu macar o recunosc !

Am recunoscut ca eu sunt la nivel minim si TOTI de pe forum sunt peste mine in domeniu , ce vrei mai mult ?

Inca nu stiu ce inseamna bpm...mic sau mare , riff ,  smoke on the water ,  ce mai vrei , esti mai tare/mult mai tare/infinit mai tare in acest domeniu !

Happy ?

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Eu chiar nu le am la chitara si mi se aduce la cunostinta asta zilnic, nu-ti fa griji :P .

Ce ziceam, de fapt, e ca mi-am luat, cand nu trebuia, amplificator de 100W, procesor si pedale. La momentul ala chiar nu aveam nevoie de asa ceva pentru ca habar n-aveam ce sa fac cu ele. Acum, ca privesc in urma, regret ca ma gandeam la alea in loc sa exersez, desi altii tot ziceau ca ia si exerseaza ca asta-i cel mai important.

That's all, nu a fost un atac sau vreo insulta. A fost mai mult o metafora, asa, in memory of good ol' times :respect:

Edited by SKU
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Arcteryx said:

Cu cantatul evoluez greu...spre foarte greu , dureaza

Haide, spune :)

Reusesti sa schimbi acordurile pe tempo? Auzi daca se dezacordeaza ceva, sau daca ai pus un deget aiurea? Convingi degetele sa mearga unde trebuie, sau trebuie sa le asezi cu mana cealalata? Bine, nu vorbesc de mi minor cu corzi libere :)

 

Link to comment
Share on other sites

@SKU  nu e vorba de nici o insulta e un cuvant prea ''greu'' , doar schimbam impresii , eu le-as numi ''tatonari'' , nu suntem ''virgine'':lol: . In plus''duc bine'' !

Ai un stil mai direct pe care il apreciez si eu procedez exact la fel , nu apreciez romantismele .

In plus te respect pentru faptul ca din vreo ''miliarde'' de membri ai forumului esti unul dintre foarte putinii care vrei sa ma ajuti .

Spor !

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, leopold said:

Haide, spune :)

Reusesti sa schimbi acordurile pe tempo? Auzi daca se dezacordeaza ceva, sau daca ai pus un deget aiurea? Convingi degetele sa mearga unde trebuie, sau trebuie sa le asezi cu mana cealalata? Bine, nu vorbesc de mi minor cu corzi libere :)

 

Reusesc pe naiba ! Aud foarte bine ca se aude fff prost ! Asez degetele cu mana cealalta , am un fel de degete...gen carnati grosi care se unesc intr-o lopata destinata altor activitati mai...hard:lol: ! Si care nu prea reusesc sa se aseze pe o singura coarda...minim 2 !

Din motivul asta urasc si telefoanele de ultima generatie , apas ''o tasta'' si apar 3:lol:!

PS - Stricam topicul omului despre amplificatoare si se pare ca nu ne va ierta !

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.