www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Corzi Ernieball False


Guest Petrucians
 Share

Recommended Posts

Guest Petrucians

Recent mi-am cumparat un set de corzi Ernieball din unul din magazinele din bucuresti. Ajuns acasa am vrut sa le pun pe chitara si am avut surpriza ca unele corzi sa fie ruginite si in general sa nu semene cu cele avute inainte ,ca aspect. Am fost cu ele inapoi la magazinul respectiv insa nu am rezolvat nimic pentru ca deschisesem pachetul si montasem unele dintre corzi pe chitara. Am trimis un email la Ernieball sa intreb si ei m-au informat ca in Europa circula corzi Ernieball false si sa iau legatura cu reprezentantul lor in Romania care imi va spune in ce magazine se gasesc produse Ernieball originale. Mi s-a mai comunicat ca magazinele care vand produse sigure si originale au afisat un certificat de autenticitate emis de cei de la Ernieball pus la vedere .

Am fost sfatuit sa cumpar numai produse Erneiball din magazinele care poseda acest certificat .

 

Fiti atenti de unde cumparati sa nu patiti ca mine

Link to comment
Share on other sites

Recent mi-am cumparat un set de corzi Ernieball din unul din magazinele din bucuresti. Ajuns acasa am vrut sa le pun pe chitara si am avut surpriza ca unele corzi sa fie ruginite si in general sa nu semene cu cele avute inainte ,ca aspect. Am fost cu ele inapoi la magazinul respectiv insa nu am rezolvat nimic pentru ca deschisesem pachetul si montasem unele dintre corzi pe chitara. Am trimis un email la Ernieball sa intreb si ei m-au informat ca in Europa circula corzi Ernieball false si sa iau legatura cu reprezentantul lor in Romania care imi va spune in ce magazine se gasesc produse Ernieball originale. Mi s-a mai comunicat ca magazinele care vand produse sigure si originale au afisat un certificat de autenticitate emis de cei de la Ernieball pus la vedere .

Am fost sfatuit sa cumpar numai produse Erneiball din magazinele care poseda acest certificat .

 

Fiti atenti de unde cumparati sa nu patiti ca mine

 

Spune mama magazinul ca altfel ti-ai batut gura degeaba.

 

Chestia cu deschisul este de rasul lumii....deci cumperi o conserva o deschizi si vezi ca e stricat continutul ...te duci sa reclami si ti-se zice aaaaa pai daca ai deschis nu mai este valabil ...

 

PROTECTIA CONSUMATORULUI ......RECLAMATIE

 

altfel nu are nici un rost aceasta revelatie.

 

Poate sa aiba un magazin o suta de certificate ...tapetati toti peretii cu certificate ...si sa vanda falsuri .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

si ghici surpriza :lol: dealer-ul lor e celebrul domn Grosu :blink:

d-nul Karpi are dreptate chiar daca e desfacut le dai cu el de cap , tre sa iti dea banii inapoi!!! OPC in caz contrar, dar e de ajuns sa le pronunti numele ca se linistesc vanzatorii si iti dau banii.

eu folosesc corzi EB si fiind sigilate in acel ambalaj nu prea au cum rugini :blink:

cu mcmusic am avut o treaba de 1900 lei , 2-3 luni tras pe cur, cand am zis de OPC in 3 zile am avut inapoi banii :rolleyes:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mai degraba e-mail la EB decat scandal la ANPC???

 

Avea dreptate CTP-ul cu disolutia autoritatilor, nu?

 

hehehe glumesc!

 

Asta e reclama mascata, rog adminii vigilenti sa investigheze.

 

Ca si hint ajutator: cautati pachetele de corzi E Ball, care sunt ambalate in acel tip MODERN de ambalaj (asemanator ambalajelor de croissante, dar mai consistent)

 

Teoretic acel ambalaj are cea mai insemnata prezumtie de originalitate (falsificatorii cred ca inca nu s-au raliat la aceasta tehnologie) si le si conserva bine de la momentul productiei pana la cel al montarii lor pe chitara.

 

Sper c-am fost de ajutor si de asemenea as fi curios CARE este magazinul acela. Exista oare?

 

Pace!

Link to comment
Share on other sites

Guest Petrucians

Intai tin sa mentionez ca nu am nimic de a face cu domnul Grosu care intredevar este distribuitorul EB in Romania. Azi l-am cunoscut pentru prima data si in afara faptului ca a trebuit sa merg pana la el la firma , o hala plina de rumegus si praf (insa am inteles ca acolo se fabrica chitari ) am fost ajutat si sfatuit . Am vazut si diferentele fata de setul original ,domnul Grosu a desigilat un set EB . De asemenea mi-a dat si un set original pentru a face diferenta la OPC aratandu-si disponibilitatea de a ajuta pe cei de la OPC in clarificarea problemei.

Am vazut si acel Certificat de originalitate emis de EB .

In Bucuresti am inteles ca exista doar 2 magazine cu asemenea certificat de originalitate restul putand fi susceptibile a vinde falsuri.

Vad ca sunt acuzat de reclama mascata chiar de unul dintre cei care vand corzi fara a avea acest certificat , chiar sunt curios de provenienta lor si daca as cumpara de acolo ,daca as putea avea garantia originalitati printr-un document de provenienta a marfii. Sincer in ziua de azi grantia cuvantului numai reprezinta nimic . Eu unul mi-am luat teapa chiar de la unul din marile magazine de muzica din centrul Bucurestiului

Acum revenind la setul de corzi tin sa precizez diferentele intre cel fals si cel original:

 

1.amandoua sunt ambalate in ambalaj inchis ( vidat)

2.amandoua prezinta acel sigiliu pe spate

3 .amandoua au pentru fiecare coarda ambalaj asemanator

 

Insa la prima vedere nu iti dai seama, numai daca le ai pe amandoua in mana vezi diferentele :

1. culorarea ambalajului la cele false difera ca nuanta

2 .acel sigiliu de pe spate nu este chiar bine realizat

3.ambalajul si hartia de la fiecare coarda difera un pic ca design si calitate a hartiei.

 

Am vazut aici ca si cei de la Dadario au aceiasi problema

 

Domnule Gizmo ce garantie imi dati ca acele corzi EB pe care le vindeti sunt originale si nu falsuri ??????

De vorbe , promisiuni si garantii verbale suntem satui cu totii.

Daca imi puteti garanta cu ceva scris originalitatea si provenienta marfii pe care o vindeti voi cumpara bucuros de la dvs., pana atunci voi urma sfatul distribuitorului si voi cumpara EB doar din cele 2 magazine atestate de EB in Bucuresti , am inteles ca mai sunt cateva in tara .

Link to comment
Share on other sites

Guest Petrucians

Din cate am inteles de la distribuitor nu sunt primul client din romania care s-a plans de corzi EB false , de aceea s-a luat masura la EB de a emite acele certificate de originalitate si atestare a magazinelor pentru a nu mai exista aceasta problema .

Cine va cumpara din alte magazine va cumpara pe propria raspundere si orice reclamatie la distribuitor sau OPC nu va mai fi luata in consideratie . Am inteles ca azi distribuitorul va remite un comunicat cu privire la acest aspect si aceste certificate de originalitate si OPC-ului.

Cam asta este ceea ce stiu si am aflat azi mergand la distribuitor la firma .

Partea buna este ca mi s-a schimbat setul de corzi la distribuitor setul fals ramanand la ei pentru a fi trimis in USA la EB

Link to comment
Share on other sites

Hmmm nu vreau sa ma bag pentru ca eu oricum cumpar corzi odata la 10 ani avand in vedere ca ma ocup cu orice altceva decat cu cantatul... dar mie imi cam pute (asa cum scria si un coleg ) a reclama mascata si a atac la persoana... nu cred ca Gizmo se deda la acte de genul asta mai ales ca foarte multi oameni au cumparat de la el... as for Mr.G asa cum zicea si CorziRupte, sa avem pardon dar nu cred ca mai are nevoie de nici o prezentare. Ca o mica paranteza consider urmatorul lucru: ca e bine ca toata lumea sa isi vada de treaba lor, de afacerile lor si de invartielile lor si mai departe modul in care ai fost tratat ca potential client / client se refelecta mai departe, iar cei care au dat chix se triaza. Haide sa il ridicam in slavi pe Mr.G ca ti-a aratat 2 pachete de corzi si o diferenta de culoare (fie vorba intre noi si daca tii ambalajul mai mult in soare se decoloreaza). Nu reprezint nici pe unul nici pe altul dar, ca incredere clar votul meu merge la Gizmo din mai mult motive, iar unul dintre ele este seriozitatea.

 

Cu respect,

Gabriel Tudoran

Analog Sound

Link to comment
Share on other sites

d-nul Petrucians (= Grosu!?), cam pute treaba aci din ce vedem noi :lol: nu am avut de a face cu onestul si priceputul domn Grosu, am un music man , insa dupa ce am citit pe aci pe forum am preferat sa il iau de afara, desi am platit de m-am uscat ;)

cat despre Gyzmo, sa folosim un sablon, calitatea serviciilor il recomanda...ar fi bine sa putem spune asta si despre unele din magazinele "mari " de scule de la noi :huh:

Link to comment
Share on other sites

draga Mr.!

 

Am rugamintea sa nu mai raspandesti informatii false despre ANPC, adicatelea institutia intervine NUMAI daca ai luat de la distribuitor oficial??? asta seamana a interpretarea legii a la Grosu, asadar fac trimitere, pentru obiectivitate si pentru calitatea informatiei la http://www.anpc.gov.ro/anpc/index.php

 

Apoi, nu trebuie sa iti garantez eu nimic, intrucat nu mi-ai solicitat acest lucru. O iei prea personal. Chill out

 

Mai departe, daca te mananca rau facem asa: pun la bataie 15 seturi de corzi E ball, de diverse calibre, pe care le desfacem si le analizam, cantam, etc

 

Daca gasim o singura coarda/set falsificata/falsificat dau gratis prin tragere la sorti, la stimatii rgc-isti, inca 15 seturi de la alte branduri (fiindca in ipoteza aceasta tocmai am dovedit ca am o problema cu corzile E ball si nu mai am obrazul sa le dau nici gratis, nu?)

 

Dar daca vom arata contrariul, atunci dai tu de 2 x 15 seturi din cele "originale" de care zici la mine..si eu le dau gratis la rgc-isti.

 

Fair enough?

 

Pare imatur, dar @karpi :respect: avea dreptate in postul de mai sus cu "ceferticatele"

 

Hai ca nu voiam sa mai intervin, dar ne fierbi aiurea cu magazinul acela: numeste-l!!!!

 

sau esti adeptul lui Mallarme? prietenii stiu la ce ma refer...

 

Pace! si multumesc celor ce ma sustin ... sunteti niste adevarati..la modul serios, niste "genuini", ca sa folosesc tema de mai sus

Edited by Gyzmo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dubios pusa problema de Petrucianus, "deschisesem pachetul si montasem unele dintre corzi pe chitara", normal ar fi fost "pierdusem bonul" sau "n-aveam bon", pentru ca asta conteaza la o reclamatie.

Asa ca nu mai asteptati numele magazinului, si eu, si voi, ne pierdem timpul cu grosuismele astea

Link to comment
Share on other sites

Guest Petrucians

domnule Gyzmo in primul rand ca eu nu m-am luat de nimeni doar am aratat o situatie ,din acelasi motiv nici nu am scris numele magazinului respectiv . Din pacate vad ca eu sunt cel atacat atat de dvs cat si de prietenii/clienti dvs .

Eu nu v-am cerut nimic si nici nu am zis ca vindeti corzi false ,doar am intrebat daca in cazul in care voi vrea sa cumpar de la dvs imi puteti dovedii provenienta marfii si originalitatea ei , adica alta decat CHINA.

Mi-am luat teapa o data, acum ca stiu sunt foarte atent de unde si ce cumpar.

Si no offence dar nu vad pe nicaieri la dvs o firma o adresa a firmei ceva .... doar un website online si un nr de tel . Asta numiti o afacere legala in care ar trebuii sa am incredere sa cumpar ???? In caz ca am o problema ce voi spune la OPC ,ca am cunoscut un tip pe un forum care are un website si un nr de tel si ca il reclam ?????

Iar domnule AnalogSound de unde atata inversunare impotriva mea ?????? nu ne cunoastem , poate doar pentru ca am cerut o lamurire de la prietenul dumneavoastra Gyzmo. Iar la dvs remarc aceiasi problema , daca imi voi face un efect sau amplificator la dvs cine imi va da garantie la ele , aveti firma ca eu nu imi dau seama

 

Atat am avut de spus .Eu am expus o situatie de care altii ar trebuii sa tina cont , in rest fiecare este liber sa faca si sa cumpere de unde vrea si asta pana se tepuieste.

Parerea mea este ca daca vrei sa cumperi un produs de o anumita marca trebuie sa mergi intr-un magazin autorizat si care iti poate dovedii originalitatea produselor .

Daca vrei Adidas te duci intr-un magazin Adidas nu la coltul strazii sau de pe un site unde nu exista nici o dovada ca ar exista ceva legal , o firma etc

La fel si cu corzile sau orice alt echipament muzical.

Cine nu face asa isi merita soarta in cazurile nefericite si nici OPC nu poate face nimic

Link to comment
Share on other sites

Ce mizerie. Eu chiar vroiam un set de corzi, si ma batea gandul sa ma duc la Grosman sa imi fac un set din corzi individuale. Pa pa acum. Ai crede ca pana acum dl Grosu s-a prins ca noi nu suntem fraieri, si nu punem botu la chestiile de genul asta. Dar el tot incearca. Si stii ce? Eu chiar m-am inteles bine cu el cand am avut una alta treaba cu el, si la magazin si la atelier. Pacat. nu asa se fac afaceri. Rusine.

Link to comment
Share on other sites

Guest Petrucians

Domnule schema , daca ai o problema cu domnul Grosu te rog sa o discuti personal cu el , eu nu am nimic de a face cu problema ta . Cat despre ce scrii tu acolo, adevarul este ca am cumparat setul de corzi ,am ajuns acasa si am rupt ambalajul pentru a scoate corzile si monta pe chitara. Dupa ce am pus primele 2 corzi am observat ca sunt ruginite , uitandu-ma la celelalte corzi am constatat ca nu seamana cu corzile ernieball cu care sunt obisnuit ( folosesc de 5 ani corzi ernieball). Asa ca am dat jos cele doua corzi care au fost puse am pus inapoi restul de corzi in pliculetele lor si cu ambalajul rupt m-am intors la magazinul respectiv , unde pentru motivul ca ambalajul era distrus iar doua dintre corzi erau taiate si se vedea ca au fost montate pe chitara am fost refuzat . Justificarea a fost ca eu pute-am sa pun orice set folosit sau ruginit inauntru si sa vin sa imi dea altul nou. Iar daca ambalajul este deteriorat nimeni nu iti mai schimba nimic la nici un magazin, la fel cand mergi al o garantie trebuie sa duci produsul in ambaljul original nedeteriorat

Am sunat si la OPC si de acolo am primit acelasi raspuns : adica daca pot dovedii ca acele corzi pe care le prezint in plangere sunt exact cele gasite in pachet cand am rupt pachetul.

Link to comment
Share on other sites

Am sunat si la OPC si de acolo am primit acelasi raspuns : adica daca pot dovedii ca acele corzi pe care le prezint in plangere sunt exact cele gasite in pachet cand am rupt pachetul.

Si poti?

Bon fiscal ai?

De unde ai cumparat corzile? Fa-ne un pustiu de bine si spune-ne, sa stim si noi cum sa ne ferim sa luam aceeasi teapa. Nu inteleg de unde atata secretomanie.

Link to comment
Share on other sites

Pentru cultura ta generala da, cu certificat de inregistrare fiscala si tot tacamul (sunt PFA cu norma fixa daca stii ce inseamna asta) dar nu cred ca trebuie sa iti dau tie vreo socoteala.

Intr-o alta ordine de idei problema sta asa: am spus in felul urmator, VOTUL meu de incredere merge la Gizmo (pe care btw nu l-am vazut niciodata si nici nu am cumparat corzi de la el, doar am avut o colaborare la un concurs, in care toata lumea a fost multumita de premii iar omul s-a comportat exemplar). VOTUL meu de NEINCREDERE mere la Mr.G care a nenorocit cateva chitare destul de scumpe daca imi aduc eu aminte bine printre care si un Ibanez JEM a lui Adriano si vindea doze "nebranduite" luate de pe linia de productie de la SD sau de la Dimarzio (remember the titans) - in aceasta schema domnul meu nu ai intrat in nici un moment, asta daca nu suferi dumneata de mania persecutiei.

 

Cu profunde respect,

Gabriel Tudoran

Analog Sound

 

PS: Numele meu, asa cum il vezi in semnatura este Gabriel Tudoran, asa ca te rog sa te adresezi ca atare. Multumesc frumos.

 

domnule Gyzmo in primul rand ca eu nu m-am luat de nimeni doar am aratat o situatie ,din acelasi motiv nici nu am scris numele magazinului respectiv . Din pacate vad ca eu sunt cel atacat atat de dvs cat si de prietenii/clienti dvs .

Eu nu v-am cerut nimic si nici nu am zis ca vindeti corzi false ,doar am intrebat daca in cazul in care voi vrea sa cumpar de la dvs imi puteti dovedii provenienta marfii si originalitatea ei , adica alta decat CHINA.

Mi-am luat teapa o data, acum ca stiu sunt foarte atent de unde si ce cumpar.

Si no offence dar nu vad pe nicaieri la dvs o firma o adresa a firmei ceva .... doar un website online si un nr de tel . Asta numiti o afacere legala in care ar trebuii sa am incredere sa cumpar ???? In caz ca am o problema ce voi spune la OPC ,ca am cunoscut un tip pe un forum care are un website si un nr de tel si ca il reclam ?????

Iar domnule AnalogSound de unde atata inversunare impotriva mea ?????? nu ne cunoastem , poate doar pentru ca am cerut o lamurire de la prietenul dumneavoastra Gyzmo. Iar la dvs remarc aceiasi problema , daca imi voi face un efect sau amplificator la dvs cine imi va da garantie la ele , aveti firma ca eu nu imi dau seama

 

Atat am avut de spus .Eu am expus o situatie de care altii ar trebuii sa tina cont , in rest fiecare este liber sa faca si sa cumpere de unde vrea si asta pana se tepuieste.

Parerea mea este ca daca vrei sa cumperi un produs de o anumita marca trebuie sa mergi intr-un magazin autorizat si care iti poate dovedii originalitatea produselor .

Daca vrei Adidas te duci intr-un magazin Adidas nu la coltul strazii sau de pe un site unde nu exista nici o dovada ca ar exista ceva legal , o firma etc

La fel si cu corzile sau orice alt echipament muzical.

Cine nu face asa isi merita soarta in cazurile nefericite si nici OPC nu poate face nimic

Edited by AnalogSound
Link to comment
Share on other sites

domnule Gyzmo in primul rand ca eu nu m-am luat de nimeni doar am aratat o situatie ,din acelasi motiv nici nu am scris numele magazinului respectiv . Din pacate vad ca eu sunt cel atacat atat de dvs cat si de prietenii/clienti dvs .

Eu nu v-am cerut nimic si nici nu am zis ca vindeti corzi false ,doar am intrebat daca in cazul in care voi vrea sa cumpar de la dvs imi puteti dovedii provenienta marfii si originalitatea ei , adica alta decat CHINA.

Mi-am luat teapa o data, acum ca stiu sunt foarte atent de unde si ce cumpar.

Si no offence dar nu vad pe nicaieri la dvs o firma o adresa a firmei ceva .... doar un website online si un nr de tel . Asta numiti o afacere legala in care ar trebuii sa am incredere sa cumpar ???? In caz ca am o problema ce voi spune la OPC ,ca am cunoscut un tip pe un forum care are un website si un nr de tel si ca il reclam ?????

Iar domnule AnalogSound de unde atata inversunare impotriva mea ?????? nu ne cunoastem , poate doar pentru ca am cerut o lamurire de la prietenul dumneavoastra Gyzmo. Iar la dvs remarc aceiasi problema , daca imi voi face un efect sau amplificator la dvs cine imi va da garantie la ele , aveti firma ca eu nu imi dau seama

 

Atat am avut de spus .Eu am expus o situatie de care altii ar trebuii sa tina cont , in rest fiecare este liber sa faca si sa cumpere de unde vrea si asta pana se tepuieste.

Parerea mea este ca daca vrei sa cumperi un produs de o anumita marca trebuie sa mergi intr-un magazin autorizat si care iti poate dovedii originalitatea produselor .

Daca vrei Adidas te duci intr-un magazin Adidas nu la coltul strazii sau de pe un site unde nu exista nici o dovada ca ar exista ceva legal , o firma etc

La fel si cu corzile sau orice alt echipament muzical.

Cine nu face asa isi merita soarta in cazurile nefericite si nici OPC nu poate face nimic

 

Ai foarte multe prejudecati si o obsesie pentru CHINA (ceva imi spune ca ai mai mult decat o marota). Din start ai presupus gresit!

 

Apoi, cu Gabi nu ajungi in veci la OPC, pentru ca in cazul in care (putin probabil) ai vreo problema, el te va ajuta neconditionat. Deci toate celelelate baliverne sunt exlcuse.

 

Si ca un chitarist ce te afli, lumineaza-ne si pe noi asupra caracteristicilor fizice si acustice ale corzilor false sau chinezesti, ca sa ne ajuti nu numai invitandu-ne la G.store

 

Si nu-mi pune cuvinte "in tastatura", limiteaza-te la ceea ce am postat. Casca bine ochii la ceea ce am zis si mai ales la ceea ce NU am zis. Ia-o ca pe o recomandare, pentru a-ti face efuziunea mai plauzibila.

 

Promit ca nu mai postez pe acest topic, e flame dpdv al meu

 

Merci

Link to comment
Share on other sites

Guest Petrucians

Bon fiscal am insa nu ai cum sa dovedesti ca nu ai schimabt corzile si ai pus altele ruginite doar ca sa primesti un set nou.

Nu am scris magazinul pentru a nu isca un flame .

Dar daca se insista , corzile au fost cumparate din magazinul muzica la parter undeva in mijloc este o vitrina cu mai multe branduri de corzi printre care si EB.

Si pentru Alexyz : eu nu am nici o legatura cu domnul Grosu , daca ai ceva personal ia legatura cu el .

Oricum din cate am inteles produsele EB nu se mai gasesc la vanzare decat in magazine asa ca degeaba te duce-ai la el

Link to comment
Share on other sites

Bon fiscal am insa nu ai cum sa dovedesti ca nu ai schimabt corzile si ai pus altele ruginite doar ca sa primesti un set nou.

Nu am scris magazinul pentru a nu isca un flame .

Dar daca se insista , corzile au fost cumparate din magazinul muzica la parter undeva in mijloc este o vitrina cu mai multe branduri de corzi printre care si EB.

Si pentru Alexyz : eu nu am nici o legatura cu domnul Grosu , daca ai ceva personal ia legatura cu el .

Oricum din cate am inteles produsele EB nu se mai gasesc la vanzare decat in magazine asa ca degeaba te duce-ai la el

 

Vezi ca trebuie sa scrie pe bonul fiscal numele firmei. Asa ca poti sa fii mai explicit.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cristi Grosu este dealer autorizat, am cumparat de la el si asi face-o in continuare cu incredere . Eu nu mai cumpar EB de la Grossman din simplu motiv ca in ultima vreme cateva magazine virtuale au cumparat tot lotul de corzi si omul nu a putut sa ma serveasca. Daca cineva a luat teapa cu corzi de la Grosmann poate sa isi dea cu parerea, daca nu sa taca din gura

Link to comment
Share on other sites

Primul meu set de Ernie Ball l-am cumparat de la Grosmann si de atunci mi-au placut la nebunie. Nu am de unde sa stiu daca au fost false sau nu si sincer sa fiu, in acest moment chiar nu imi pasa.

Privitor la domnul Gyzmo, daca n-ai comandat de la el, mai bine nu iti dai cu parerea. Datele lui personale le afli oricum, inainte sa platesti ceva. Incearca sa faci o comanda si vei vedea de ce. Produse si servicii de nota 10.

 

Mai on-topic, pana la urma s-a mai confruntat cineva cu o problema asemanatoare privitor la Ernie Ball? Sincer sa fiu n-am gasit nimic pe internet. Despre fake-urile de la D'Addario e plin www-ul. Nu de alta, dar mi s-ar parea ciudat sa fie fake-uri "made in romania".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E pierdere de timp, dar doar dupa raspunsul asta ma retrag.

OPC: prin natura ocupatiei, am colaborat cu ei, iar ca orice alt consumator, am apelat la ei cand a fost cazul; sunt profesionisti, tot ce scrii tu in legatura cu povestea ta si OPC, sunt glume proaste, nu lucreaza asa.

grosu: nu-mi inventa probleme de rezolvat cu individul, din tot ce ai zis tu a iesit la suprafata unsurosul asta si ca adevarata ta problema sunt persoane respectate pe rgc, gen Gyzmo (un tip serios, am luat o singura data niste corzi de la el, nu mi-au placut ca era un tip nou de corzi, dar repet, e un tip serios) sau Analogsound (nu-l cunosc personal) , ca de ce nu-ti dau ei tie chitante, facturi, contracte, certificate de calitate, e foarte clar ca pe tine asta te arde , nu sa rezolvi inventata cumparare de corzi ruginite.

Chiar daca esti grosu, chiar daca nu esti, n-am nimic de impartit cu tine, doar spun ca ai creat o falsa problema si ca lumea de pe aici simte.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Petrucians

Ce-i tot dati cu Grosu in sus si jos .Daca aveti o fixatie cativa dintre voi sau aveti o problema personala aveti la dispozitie niste telefoane pe pagina lui de website. Topicul de fata este despre un set de corzi cumparat dintr-un mare magazin de muzica si care s-a dovedit a fi fals . Ca domnul Grosu este distribuitorul acestei marci in Romania asa cum este pentru alte multe marci va trebuii sa va obisnuiti cu ideea.

Personal urmaresc acest forum de ceva timp fara a-mi face cont pentru simplul motiv ca nu imi place tipul de discutie care se poarta pe aici : cine este cu noi este lasat sa isi faca reclama si laudat ,cine nu este cu noi orice se scrie despre el este reclama mascata sau se vorbeste urat sau se inventeaza povesti.

Din cate am inteles citind pe aici si posturi mai noi si posturi mai vechi am inteles ca firmele nu au voie sa isi faca reclama pe acest forum. Ca dovada imediat cineva mi-a atras atentia ca faca reclama mascata domnului Grosu .

Atunci astept si eu sa imi spuneti de ce Gyzmo care are o afacere cu corzi isi poate face reclama la fel domnul Tudoran care un pic mai sus a recunoscut ca este firma ( persoana fizica autorizata dar este acelasi lucru) , am mai vazut un domn Panda care are o afacere cu amplificatoare

Dar sa revenim la problema noastra : corzile

Nu este vornba despre corzi falsificate in Romania .Am inteles ca au aceiasi provenienta ca si cele Dadario adica China.

Da se vorbeste mult pe internet despre corzile false dadario pentru ca sunt falsificate de mult timp , cele false de la EB au inceput sa invadeze piata de putin timp.

Personal cred ca acolo unde vedeti corzi EB susceptibil de ieftine pot fi susceptibile de a fi false .

Un magazin care vinde corzi EB sub pretul thomann care este cel mai mic din europa imi pune un semn de intrebare , pentru ca acel magazin nu este distribuitor deci nu ia corzile direct de la EB ca sa aiba un pret asa de mic .

Cel mai mic pret ar putea fi la distribuitor insa am inteles ca el nu mai vinde direct catre clienti ci doar magazinelor .

Am gasit un magazin care vinde foarte multe marci de corzi la niste preturi derizorii, am intrebat si am primit o lista cu preturi care ma fac sa ma gandesc ca sunt false .

 

http://www...ro

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca domnii pe care i-ai amintit tu au arãtat seriozitate ºi respect fațã de clienții lor, nu-i mare secret... De-aia ! ªi probabil ãlalalt de-l aduci tu-n centru atenției ( cã asta urmãreºti tu de fapt ) o tras niºte țepe

Dacã erai Dezinteresatu' ziceai "Nu vã duceți acolo, pe strada aia, cã bagã sos expirat în ºaormã !".

Da' nu, trebuie tu sã ții teoria logicii prețurilor mici la corzile EB aduse de alții decât "cei autorizați" ºi influența lor asupra ciclurilor solare ºi a frecvenței mareelor în zonele mediteraniene, ca sã mã enervez io dimineața când îmi beau cafeaua ºi intru pe forum ºi-mi sare topicu' tãu la beregatã.

Bãi ! Ai terminat ?

Link to comment
Share on other sites

Zi numele de pe bon. Pune o poza cu bonul ala si cu ambalajele false, sa stim si noi de ce sa ne ferim. De vorbarie multa si proasta e satula lumea.

 

Si mai pune mana pe o carte ceva...

Personal cred ca acolo unde vedeti corzi EB susceptibil de ieftine pot fi susceptibile de a fi false .

Link to comment
Share on other sites

Ce-i tot dati cu Grosu in sus si jos .Daca aveti o fixatie cativa dintre voi sau aveti o problema personala aveti la dispozitie niste telefoane pe pagina lui de website. Topicul de fata este despre un set de corzi cumparat dintr-un mare magazin de muzica si care s-a dovedit a fi fals . Ca domnul Grosu este distribuitorul acestei marci in Romania asa cum este pentru alte multe marci va trebuii sa va obisnuiti cu ideea.

Personal urmaresc acest forum de ceva timp fara a-mi face cont pentru simplul motiv ca nu imi place tipul de discutie care se poarta pe aici : cine este cu noi este lasat sa isi faca reclama si laudat ,cine nu este cu noi orice se scrie despre el este reclama mascata sau se vorbeste urat sau se inventeaza povesti.

Din cate am inteles citind pe aici si posturi mai noi si posturi mai vechi am inteles ca firmele nu au voie sa isi faca reclama pe acest forum. Ca dovada imediat cineva mi-a atras atentia ca faca reclama mascata domnului Grosu .

Atunci astept si eu sa imi spuneti de ce Gyzmo care are o afacere cu corzi isi poate face reclama la fel domnul Tudoran care un pic mai sus a recunoscut ca este firma ( persoana fizica autorizata dar este acelasi lucru) , am mai vazut un domn Panda care are o afacere cu amplificatoare

Dar sa revenim la problema noastra : corzile

Nu este vornba despre corzi falsificate in Romania .Am inteles ca au aceiasi provenienta ca si cele Dadario adica China.

Da se vorbeste mult pe internet despre corzile false dadario pentru ca sunt falsificate de mult timp , cele false de la EB au inceput sa invadeze piata de putin timp.

Personal cred ca acolo unde vedeti corzi EB susceptibil de ieftine pot fi susceptibile de a fi false .

Un magazin care vinde corzi EB sub pretul thomann care este cel mai mic din europa imi pune un semn de intrebare , pentru ca acel magazin nu este distribuitor deci nu ia corzile direct de la EB ca sa aiba un pret asa de mic .

Cel mai mic pret ar putea fi la distribuitor insa am inteles ca el nu mai vinde direct catre clienti ci doar magazinelor .

Am gasit un magazin care vinde foarte multe marci de corzi la niste preturi derizorii, am intrebat si am primit o lista cu preturi care ma fac sa ma gandesc ca sunt false .

 

http://www...ro

 

dragule, tu ce vrei de fapt?

Link to comment
Share on other sites

Am gasit un magazin care vinde foarte multe marci de corzi la niste preturi derizorii, am intrebat si am primit o lista cu preturi care ma fac sa ma gandesc ca sunt false .

 

http://www...ro

 

Ne spui si noua care este numele magazinului cu corzi false pana la urma? Sau e ala din link-ul de mai sus? blink.gif

 

Sau macar da-ne numele magazinelor care se aprovizioneaza direct de la Grosu, sa stim de unde cumparam EB tru.

Edited by Doctor X
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.