www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Squier Sau Ibanez


DMustaine
 Share

Recommended Posts

Cred ca depinde foarte mult de ceea ce vrei tu de la un bass. Am cantat atat pe Squire cat si pe Ibanez (doar am probat Ibanezul), ambele suna bine, doar ca sunt putin diferite. Ibanezul suna cev mai gras si mai compresat, Squierul are mai multa claritate. Ibanezul mi se pare ca se preteaza bine pentru stilurile moderne de muzica, Squierul merge cam la orice gen, fara a excela pe ceva anume. Parerea mea este ca cel mai bine este sa le incerci pe ambele si sa iei ceea ce ti se pare ca e mai aproape de ce iti doresti tu. Mie personal imi place Squierul, am avut bass Ibanez dintr-o serie destul de buna (EDB555), acum am un Fender si nu m-as mai intoarce catre Ibanez.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Poti sa iei bass nou pe care sa-l vinzi la jumatate de pret dupa un an. Cauta un SH bun eventual indrumat de vre-o cunostinta mai cu pricepere in domeniu. Cauta si pe Xbass, sunt si acolo o gramada de bashi de vanzare.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest daricata13

parerea mea: ia-ti un Squier si iti pui niste doze Seymour Duncan si suna de rupe, asa combinatie am eu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Shadow001

singurul minus la Squierul pe care ai pus tu ochii este cã are numai 20 de taste. eu am un squier mb 4. ți-l recomand

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.