www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fenomen Ciudat In Zona Brasovului


miki
 Share

Recommended Posts

veneam de la Bucuresti spre Brasov cu masina(ningea infernal)in jurul orei 5-5.30 ,pentru o secunda cerul era un albastru incredibil,si s-a intrerupt muzica...dupa cateva minute,deja eram in Brasov,s-a repetat fenomenul,tot orasul,blocurile,au ramas fara lumina pentru o secunda,muzica s-a oprit,iar cerul...parca eram sub o cupola albastra,vopsit parca,pentru o secunda.cineva dintre colegi,daca era afara,sau pe drum,a observat ceva???ieram trei persoane in masina,toti am ramas cu gura cascata...x files la Brasov?

Link to comment
Share on other sites

Stai ca nu inteleg faza cu cerul. Ce s-a intimplat cu cerul? Si s-a intimplat exact si numai in intervalul de timp cit nu erau curent si muzica?

Intr-adevar, la mine acasa s-a intrerupt o secunda curentul in intervalul de timp de care zici. Dar, daca asta s-a intimplat si in alta parte a orasului decit in Schei, concomitent cu ceva, ce o fi, intimplat la cer, this is odd indeed. Merita elaborat.

Link to comment
Share on other sites

Stai ca nu inteleg faza cu cerul. Ce s-a intimplat cu cerul? Si s-a intimplat exact si numai in intervalul de timp cit nu erau curent si muzica?

Intr-adevar, la mine acasa s-a intrerupt o secunda curentul in intervalul de timp de care zici. Dar, daca asta s-a intimplat si in alta parte a orasului decit in Schei, concomitent cu ceva, ce o fi, intimplat la cer, this is odd indeed. Merita elaborat.

 

Eu sunt in Sibiu, cam pe la ora aia am simtit si eu ceva... adica lumina a fluctuat un pic, iar eu mi-am zis in sinea mea " bine ca nu s-a intrerupt" ca lucram la ceva pe comp.. :)

Link to comment
Share on other sites

Puteti sa va uitati si la activitatea solara din ultimele 24 de ore ... s-ar putea sa se lege "putin".

Solar activity 48 hours - ok oboseala e de vina... vazusem bine prima oara, da e ok linkul.

 

Cu respect,

Gabriel Tudoran

Analog Sound

Edited by AnalogSound
Link to comment
Share on other sites

Sincer, eu am crezut cã s-a întâmplat ceva cu rețeaua electricã din cauza ninsorii, însã nu mã gândeam cã pana de curent a fost de fapt un efect al unui dracuștiece fenomen. E interesant ce zice miki. Eu eram în casã la calculator. Îmi pare rãu cã nu eram afarã sã fi vãzut și eu chestia aia.

Link to comment
Share on other sites

Sunt lucruri/fenomene/forţe ”out there” care sigur sunt un pic dincolo de puterea noastră momentană de înţelegere, însă sunt şi asfel de “ciudăţenii”, care se află în interiorul nostru, şi pe care nu prea le băgăm în seamă aşa cum ar trebui…

 

De exemplu, este fascinant cum un somnambul poate să se plimbe pe muchia acoperişului casei fără să cadă. Ceva îl ghidează, nu ? Şi ca s-o dau un pic şi pe glumă, nu-i fascinant că te îmbeţi mangă seara şi te trezeşti a doua zi în pat, şi n-ai niiiici cea mai mică idee cum dracu ai ajuns azi-noapte de la birtu’ din celălalt capăt al oraşului până acasă ?

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

si eu eram in predeal pe langa tabara "la copilu"... dar ce zici tu s-o intamplat noaptea pe la 2, iar cerul ala albastrui probabil era vreun generator/transformator ce facea flama... albastrui tot pt ca era umiditate mare in aer/ceata si s-a refractat lumina albastra... eu unu asta am vazut :)

Link to comment
Share on other sites

numai cunoscatori pe site-ul asta. mai nou nu mai exista paranormal ci doar fenomen meteo. lol. whatever.

cand o sa vada ceva paranormal atotstiutorii se vor integra pe bune in spirala.

esti un pic arogant..

Descarcari electrice exista si in cazul ninsorilor, dar inedit mi se pare faptul ca fenomenul a fost atat de puternic resimtit de retea.

Link to comment
Share on other sites

numai cunoscatori pe site-ul asta. mai nou nu mai exista paranormal ci doar fenomen meteo. lol. whatever.

 

cand o sa vada ceva paranormal atotstiutorii se vor integra pe bune in spirala.

Ori ești cam încuiat și trebuie neaparat sã-ți scoți capul din cur, ori sarcasmul tãu e foarte prost.

 

Da, tare chestia cu Dharma Initiative. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.