www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Desteapta-Te, Romane!


'mnezău
 Share

Recommended Posts

Tinand cont de insemnatatea acestei zile, imi permit sa atasez si eu tabulatura si partitura de la "Desteapta-te, romane!", imnul nostru national.

Aveti atasat varianta guitar pro 5, iar pentru cei care nu folosesc acest programel, am atasat si varianta .pdf.

 

Am incercat sa pun si versurile in GP5, insa nu prea m-am descurcat, am facut un fisier .txt cu acestea. Stiu ca nu am facut-o extraordinar de corect, insa daca aveti posibilitatea sa ii aduceti imbunatatiri, chiar va rog sa o faceti.

 

La multi ani tuturor!

desteapta-te romane.gp5

desteapta-te romane.pdf

versuri.txt

Link to comment
Share on other sites

Guest Casti Connubii

Tinand cont de insemnatatea acestei zile, imi permit sa atasez si eu tabulatura si partitura de la "Desteapta-te, romane!", imnul nostru national.

Aveti atasat varianta guitar pro 5, iar pentru cei care nu folosesc acest programel, am atasat si varianta .pdf.

 

Am incercat sa pun si versurile in GP5, insa nu prea m-am descurcat, am facut un fisier .txt cu acestea. Stiu ca nu am facut-o extraordinar de corect, insa daca aveti posibilitatea sa ii aduceti imbunatatiri, chiar va rog sa o faceti.

 

La multi ani tuturor!

 

sper ca nu te superi ca hijackuiesc dar ai spus "daca aveti posibilitatea sa ii aduceti imbunatatiri, chiar va rog sa o faceti"in bara a 2a a 2a nota trebuie ridicata cu un semiton daca nu ma insel

si din cauza ca nu se leaga bine cand se repeta si inceputul putin fortat am rescris tabul in tuxguitar dar nu pot uploada aici fisierul pentru ca cosu nu permite uploadarea fisierelor tuxguitar pentru un motiv sau altu l-am pus aici

http://ticcaso.fileave.com/Untitled.tg si am uploadat si pdful

Untitled.pdf

post-14864-0-62544800-1291210081_thumb.png

Edited by Casti Connubii
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.