www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze de tot felul


Guest Raskolnikov
 Share

Recommended Posts

Scuzați poluarea, m-am gîndit că aici intră cei pasionați (și) de fotografie, nu la Mica Publicitate, așa că dacă este cineva interesat de o licență Capture One Pro 8 (ultima versiune), Windows + OS X, pentru 2 calculatoare, mă poate contacta. Ofer bonus 100 preset-uri care modelează filme analogice. Programul este substanțial diferit și mai bun la fidelitate și calitatea imaginii decît Lr, se constată încă de la import.

 

Dacă-s pe lîngă, dați-mi Report sau ștergeți direct, nu mă supăr.

 

Mulțumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Io-s prin zona (Bozovici) cam tot timpul. Dati un semn cand treceti pe-acolo sa mai beau si eu o bere si sa schimb o vorba cu altcineva decat colegii de serviciu si localnicii. :)

 

Ei, am dat o tura scurta in zona, 3 zile la Eselnita, Herculane (horror!) si nu puteam sa ratez Cascada Bigar si morile din Eftimie Murgu.

Link to comment
Share on other sites

In afara de cascada de pe valea Minisului, total secata in perioada asta din cauza secetei, mai exista una in zona, foarte spectaculoasa insa mai greu accesibila. Drumul incepe din satul Moceris si trece de cateva ori prin rau, dar am vazut si Dacii ajunse la cascada. Voi pune o poza-doua si coordonatele cand ajung acasa.

Morile de la Rudaria (Eftimie Murgu) sunt refacute de muzeul Astra si cred ca doar intr-una din cele neafectate de viitura se poate intra, daca ai norocul sa prinzi pe cineva la macinat. Altfel gasiti mori de apa traditionale pe drumul Sopotu Nou-Ravensca, pregatit pentru asfaltare si foarte pitoresc. Numai sa reziste masina la gropile dintre Dalboset si Sopotu Nou. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozele sint proaste, scuze, contre jour, dar fenomenul merita toata atentia. Sint facute din Selimbar vizat catre Sud, spre Valea Oltului. Bate vintul cu 40-50 km/h, cu rafale de, probabil 70 si "aduce" un nor dinspre Tara Romaneasca peste munte. Norul curge peste munte pe directia S-N pe un front de aproximativ 15 km pe directia V-E de la Turnu Rosu catre Chica Pietrelor.

post-6661-0-05145900-1445244924_thumb.jpg

post-6661-0-39366400-1445244924_thumb.jpg

post-6661-0-75425700-1445244924_thumb.jpg

post-6661-0-12608700-1445244925_thumb.jpg

post-6661-0-49319800-1445244925_thumb.jpg

post-6661-0-89992500-1445244925_thumb.jpg

Edited by Posho
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.