www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze de tot felul


Guest Raskolnikov
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

In poza de aici, linia orizontala am inteles-o, e un avion cu reactie. Dar aia verticala, aproape perpendiculara pe sol ce e, ca avioanele nu prea zboara asa si nici NASA nu stiu sa aiba vreun centru spatial langa A2 de unde sa-si lanseze rachetele...  :confused:

 

 Nu, dar o fi vreun centru de butelii pe-acolo și probabil făcuse unu' o revizie, ceva, la o butelie defectă...       :P

 

 

.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

In poza de aici, linia orizontala am inteles-o, e un avion cu reactie. Dar aia verticala, aproape perpendiculara pe sol ce e, ca avioanele nu prea zboara asa si nici NASA nu stiu sa aiba vreun centru spatial langa A2 de unde sa-si lanseze rachetele...  :confused:

Este tot urma unui avion, cel putin asa o vad eu.

 

 Nu, dar o fi vreun centru de butelii pe-acolo și probabil făcuse unu' o revizie, ceva, la o butelie defectă...       :P

 

 

.

:))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma deruteaza putin focalizarea.

E fotografiat un pic din lateral, iar paianjenul nu-i chiar in acelasi plan cu panza si chiar la f/8 profunzimea e mica (200 mm, tras de pe la 1 m, deci cam la limita minima de focalizare a obiectivului). Am tras din mana si am preferat sa tin timpul de expunere la 1/250s pentru ca senzorul de 24 MP e mai sensibil la miscarea aparatului decat cel de 16 MP cu care eram eu obisnuit.

Aici e un pic mai bine, pentru ca pozitia e diferita si am prins ceva mai mult in zona de clar:

 

18831725401_a970878cac_c.jpg

Edited by Doctor X
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.