www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze de tot felul


Guest Raskolnikov
 Share

Recommended Posts

Dacã umblați în lung ºi-n lat prin țarã ºi treceți prin Alba-Iulia, intrați ºi-n centrul istoric :

 

post-10823-1285938992_thumb.jpgpost-10823-1285939038_thumb.jpgpost-10823-1285939071_thumb.jpg

 

Nu d-alde religioase, da' dacã prindeți ºi orga cântând vi se zbârleºte pãrul pe spate !

Scary shit, man ! Ca în filmul "The Haunting" ( a must see ! )

Link to comment
Share on other sites

Dacã umblați în lung ºi-n lat prin țarã ºi treceți prin Alba-Iulia, intrați ºi-n centrul istoric :

 

post-10823-1285938992_thumb.jpgpost-10823-1285939038_thumb.jpgpost-10823-1285939071_thumb.jpg

 

Nu d-alde religioase, da' dacã prindeți ºi orga cântând vi se zbârleºte pãrul pe spate !

Scary shit, man ! Ca în filmul "The Haunting" ( a must see ! )

 

Alba Carolina .. da .. merita vazut locul... si gustata ciorba de fasole in pita ... :) .. ma rog.. si o palinca.

 

Alba Carolina ....

daca nu ... este postat pe http://michel2233.blogspot.com/p/video.html

 

Poze Alba

 

Back Home - Alba-Bucharest

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Mai micsoreaza-le si tu.

A cincea e de mare angajament: abia daca vaz inscriptia aia. :)

 

In concluzie, pacat de aparate. Parerea mea...

 

Pai asa am vrut sa iasa poza.....

Pozale au iesit asa din cauza ca le-am facut eu.

Sormea stie sa faca, a terminat scoala foto la Mraz, si a avut expozitie acum 4 zile.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Doua panarame moldovenesti de uichend:

 

Mã ce mã 'nervezi, doctore ! Super poznele, da' zâi ºi tu unde , unde ?

 

Remarc, în prima imagine, cã ai fost martorul unui eveniment "Close Encounter" de gradul unu ( colțul din stânga sus ), sau aveai o scama pe lentilã ...

Link to comment
Share on other sites

Mã ce mã 'nervezi, doctore ! Super poznele, da' zâi ºi tu unde , unde ?

 

Remarc, în prima imagine, cã ai fost martorul unui eveniment "Close Encounter" de gradul unu ( colțul din stânga sus ), sau aveai o scama pe lentilã ...

 

Prima: lacul Izvorul Muntelui si barajul Bicaz, la apus. Aia din colt e luna. rolleyes.gif

A doua: acelasi lac pe zi, plus Ceahlaul pe fundal.

Link to comment
Share on other sites

Prima: lacul Izvorul Muntelui si barajul Bicaz, la apus. Aia din colt e luna. rolleyes.gif

A doua: acelasi lac pe zi, plus Ceahlaul pe fundal.

 

Îmi aduc aminte cu mare plãcere de Turul Moldovei de acu' 3-4 ani, chiar am petrecut 2 nopți pe Hotelul plutitor de la baraj, în drumul nostru spre Nord. Acolo m-a ºi muºcat un câine de vreo 200-300 de grame maidanez, bun prilej de a începe o curã de Anti-tetanos injectabil (îți dai seama concediul meu...).

Þin minte ca azi, cum se adunau pet-urile în gura barajului...Cred cã pet-urile din toatã Moldova se adunã sã viziteze Lacul Bicaz ...:lol:

 

O sã pun ºi eu o pozã, dupa ce gãsesc CD-ul...

 

L.E. Am gãsit cu "rațele". ªi una la mãnãstiri, când am bãut din fântâna fermecatã :)... Or gãtat de renovat Voroneț-ul ?

post-10823-0-92124200-1289842104_thumb.jpg

post-10823-0-89356200-1289842123_thumb.jpg

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Îmi aduc aminte cu mare plãcere de Turul Moldovei de acu' 3-4 ani, chiar am petrecut 2 nopți pe Hotelul plutitor de la baraj, în drumul nostru spre Nord. Acolo m-a ºi muºcat un câine de vreo 200-300 de grame maidanez, bun prilej de a începe o curã de Anti-tetanos injectabil (îți dai seama concediul meu...).

Þin minte ca azi, cum se adunau pet-urile în gura barajului...Cred cã pet-urile din toatã Moldova se adunã sã viziteze Lacul Bicaz ...:)

 

O sã pun ºi eu o pozã, dupa ce gãsesc CD-ul...

 

Pãi cum se face cã n-ai recunoscut locurile?

 

Uite, am si cu "rațe" (așa le spun eu pet-urilor care plutesc pe lacuri):

 

post-734-0-87189600-1289841116_thumb.jpg

 

 

Mare pãcat și de drumul de pe marginea lacului. Noaptea sigur iți rupi autovehiculul in douã, dacã nu caști ochii! Cu motoreta mai merge.

Link to comment
Share on other sites

L.E. Am gãsit cu "rațele". ªi una la mãnãstiri, când am bãut din fântâna fermecatã :)... Or gãtat de renovat Voroneț-ul ?

N-am avut timp pentru mãnãstiri de data asta, așa cã nu știu.

 

Vã las cu încã un apus, de data asta în Dobrogea, și panarama cu tot cu "rațe" din capul lacului, la Poiana Largului.

 

P1000100.jpg

 

 

 

Panorama%201%20Poiana%20Largului%20framed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.