www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze de tot felul


Guest Raskolnikov
 Share

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Aia e masina mea ! 100 de lei descarcerarea si 300 de lei amenda de la Politia Comunitara. Nu comentez, dar o strada alaturata are de 20 de ani regula mutuala ca masinile de pe banda stanga sa parcheze la bordura iar cele de pe cea dreapta sa urce roata pe bordura (pentru Timisoreni, e strada cu Calivita, Mirton,Vitacom, etc, din spate de langa parcarea de la Bega mica), pentru a lasa loc de circulatie in orasul asta aglomerat ! Eh, 20 de masini cu roata pe bordura aveau capsa la roata ! Daca asta nu-i abuz...

Iar baietii, care pusesera instiintzarile in parbrize, erau la cafea si asteptau sa fie sunati. Nu stiu cat mai dureaza pina cedeaza nervos vreunul...

post-10823-1268978918_thumb.jpg

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Partea cea mai frumoasã e cã ai reuºit sã blochezi douã treceri de pietoni.

Also, ca unul din profesioniºtii nebuni care chiar se ocupã cu astfel de chestiuni te implor sã nu mai scrii în italic. ªi eventual nu într-un font cu serife. ªi eventual nu cu o culoare care reduce contrastul fațã de fundal.

Link to comment
Share on other sites

Partea cea mai frumoasã e cã ai reuºit sã blochezi douã treceri de pietoni.

Also, ca unul din profesioniºtii nebuni care chiar se ocupã cu astfel de chestiuni te implor sã nu mai scrii în italic. ªi eventual nu într-un font cu serife. ªi eventual nu cu o culoare care reduce contrastul fațã de fundal.

 

1.Dar am zis ca eu nu protestez legat de mine. ..Dar nu e scopul acestui forum . Nu trebuia sa lansez poza si discutia. Mergi mai bine pe topicul in care se discuta de Bendeac...

2. La ce te referi "profesionist nebun" ? Pui capace la roti ? sau la ce "chestiuni" te referi ? te refereai la "italic"?, deci esti scriitor ?( sper ca nu, dupa cum scrii... ). O sa scriu in "invizibil" pentru tine de-acu' :) .

Sa nu te superi pe mine acu', deoarece am mai glumit un pic cu tine...

Sa-mi zici ce caracter ti-ar place !

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

haha la 2 cladiri inspre Unirii stau eu

Aia e masina mea ! 100 de lei descarcerarea si 300 de lei amenda de la Politia Comunitara. Nu comentez, dar o strada alaturata are de 20 de ani regula mutuala ca masinile de pe banda stanga sa parcheze la bordura iar cele de pe cea dreapta sa urce roata pe bordura (pentru Timisoreni, e strada cu Calivita, Mirton,Vitacom, etc, din spate de langa parcarea de la Bega mica), pentru a lasa loc de circulatie in orasul asta aglomerat ! Eh, 20 de masini cu roata pe bordura aveau capsa la roata ! Daca asta nu-i abuz...

Iar baietii, care pusesera instiintzarile in parbrize, erau la cafea si asteptau sa fie sunati. Nu stiu cat mai dureaza pina cedeaza nervos vreunul...

Link to comment
Share on other sites

1.Dar am zis ca eu nu protestez legat de mine. ..Dar nu e scopul acestui forum . Nu trebuia sa lansez poza si discutia. Mergi mai bine pe topicul in care se discuta de Bendeac...

2. La ce te referi "profesionist nebun" ? Pui capace la roti ? sau la ce "chestiuni" te referi ? te refereai la "italic"?, deci esti scriitor ?( sper ca nu, dupa cum scrii... ). O sa scriu in "invizibil" pentru tine de-acu' :) .

Sa nu te superi pe mine acu', deoarece am mai glumit un pic cu tine...

Sa-mi zici ce caracter ti-ar place !

 

inteleg attention seeking devices-urile tale... rosu, caracter mare, italice, postezi aceleasi melodii in 2 pana la 4 topicuri diferite...

 

dar... nu inteleg ce-i cu atata scandal? peste tot te infurii de la primul reply primit.

zici ca ai 42 de ani... totusi... la varsta asta... eu stiam ca e altfel...

 

 

Infinitivul verbului este a plãcea (vezi definiția), iar condițional-optativul se formeazã cu verbul auxiliar a avea (în acest caz, ar) și cu infinitivul.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
Infinitivul verbului este a plãcea (vezi definiția), iar condițional-optativul se formeazã cu verbul auxiliar a avea (în acest caz, ar) și cu infinitivul.

 

 

Ciocãnele, nu crezi cã vrei prea mult de la bietul muritor? :)

Link to comment
Share on other sites

inteleg attention seeking devices-urile tale... rosu, caracter mare, italice, postezi aceleasi melodii in 2 pana la 4 topicuri diferite...

 

dar... nu inteleg ce-i cu atata scandal? peste tot te infurii de la primul reply primit.

zici ca ai 42 de ani... totusi... la varsta asta... eu stiam ca e altfel...

 

 

Infinitivul verbului este a plãcea (vezi definiția), iar condițional-optativul se formeazã cu verbul auxiliar a avea (în acest caz, ar) și cu infinitivul.

 

"Also, ca unul din profesioniºtii nebuni care chiar se ocupã cu astfel de chestiuni te implor sã nu mai scrii în italic." Ce-ai inteles tu din reply-ul acesta ?Ca e profesor ? Ca pune capace la roti? Si tu , ca si el, pricepi ce vrei ! Ala , ca am blocat 2 treceri de pietoni, iar tu, ca pun melodii pe mai multe topicuri ! Mai bine pune poze dac'ai intrat !

Mergi mai bine pe topicul cu Bendeac !

Legat de "a place", Basescu avea dreptate cu internetul. - http://dexonline.ro/corect.php

Uite, pentru tine o piesa interpretata de Traian Basescu :

http://www.youtube.com/watch?v=F9lwJ6m3O_M

 

Ciocãnele, nu crezi cã vrei prea mult de la bietul muritor? :)

 

Oh, my god... Touch the screen .Please, touch the screen !

Link to comment
Share on other sites

Licã nu știa sã zicã: lâu, lãtușcã, lãmulicã!

 

nu-l mai enerva ca-ti trimite pm-uri cu glume de genu " ca ca chitara ta nu are niciunu' . Baftalo ! " (din p.m. lui) (kindergarten flashback)

 

eu tocmai am descoperit butonul ignore care-ti ascunde toate posturile unui user. nu stiu de ce nu l-am vazut sau gandit la el pana acum... uberly awesome

Link to comment
Share on other sites

Graphic designer, adicãtelea din ãia care studiazã ºi dezvoltã "fonturi", printre altele. Da, existã ºi din ãºtia. Avem ºi facultãți ºi sindicate.

ªi în timpul liber sunt pieton.

 

 

Zici bine matale. Iete o ºedințã foto recentã :)http://xonedesign.ro/ip/2010/03/pimpin-promo-shots/

 

 

Adicatelea , ai vazut cita tevatura ai iscat cu comentariul pe care nu l-am priceput. Asa ca, ca sa te revansezi :) explica-mi te rog cum utilizez un font pe care l-am descarcat de pe un site ( cred ca in Word, dar poti sa-mi explici , te rog ?

In poza e prietenul meu Lee, cand am fost la Hong Kong

post-10823-1269009848_thumb.jpg

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

explica-mi te rog cum utilizez un font

Iete, vezi, de asta am pus ghilimele. Noi ne ocupãm cu morfologia ºi semiotica literei ºi textului, chestiuni ce țin de cum percepem semnele grafice în general. Pentru nelãmuriri legate de cum se foloseºte un anumit format în contextul unei aplicații sau unui sistem de operare adreseazã-te producãtorului.

Link to comment
Share on other sites

mai ramurel mai,scuza ma si pe mine,dar esti cam offtopic in cam tot ce faci.esti cumva noul The Moan?

 

 

Pai eu am pus poze, ca e topic de poze. Nu e topic de pus poze ? Sau nu-mi dai voie mie, in special, sa pun poze? Ai ceva personal cu mine, precis... :) Sau "offtopic" inseamna altceva?.. The Moan ? :) Cine e The Moan ?

post-10823-1269079116_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.