www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze de tot felul


Guest Raskolnikov
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Guest mi_sa_rupt_miu

Foarte frumoase pozele, michel!!! :)

 

eu sunt mai nou si pe forum si intr-ale fotografiei. inca sunt pe un sony cyber shot digital asa ca sa nu va asteptati la mare lucru. :) . Sa va pun si eu cateva poze aproape interesante de pe la Sibiu si Valea Oltului.

post-6039-1197050140_thumb.jpg

post-6039-1197050377_thumb.jpg

post-6039-1197050407_thumb.jpg

post-6039-1197050458_thumb.jpg

post-6039-1197050678_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

unde e asta michel?

 

Jules.. >:)< ... Chicioara .. este o bisericuta foarte veche, declarata monument istoric, in al carei mic cimitir se odihneste tata. Cimitirul este in spatele casei in care el s-a nascut in 1927. A fost dorinta lui sa se intoarca acasa, asa ca l-am ingropat acolo, chiar daca din '43, de la varsta de 16 ani, a trait numai in Bucuresti. La renovarea bisericii a contribuit si fratele lui tata, singurul care mai este in viata din partea lui de familie. Biserica se afla foarte aproape de Baile Olanesti, jud. Valcea. Picturile exterioare, dar si cele din interior sunt foarte frumoase.. in interior cel putin parca este pictat cu mana, cu degetele... sau suportul, tencuiala pare lucrata manual .. precum lutul ca sa zic asa. Motivele picturilor nu stiu de unde provin, sunt insa foarte ciudate, am impresia ca textele ce insotesc picturile sun chirilice.. sau ceva in genul asta. Partea ce ti-a atras tie atentia, se afla in partea dreapta, si parca sugereaza cumva .. iadul. Pe latura dreapta a bisericii este desenata o 'umbra' cu o coasa in mana (am postat eu mai demult o fotografie cu umbra asta). In partea stanga este reprezentat cred .. raiul..

 

 

@Killahead .. Multumesc de vizita. Sper ca au ajuns link-urile la tine si nu au fost probleme la transfer.

 

(btw ..E-mail-ul de pe rgc nu-mi mergea aseara.. )

 

 

@KIKO .. merci si eu de link-ul lasat.. multumesc de vizita :)

post-241-1197824386_thumb.jpg

post-241-1197824394_thumb.jpg

post-241-1197824401_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

cum vrei tu, michel :) nu conteaza, nu ma supar...

la multi ani!!!

 

la releu, cateii au scris un mesaj

 

post-2509-1199304923_thumb.jpg

 

unul dintre cele doua cimitire vechi ale evreilor din piatra neamt

 

post-2509-1199304997_thumb.jpg post-2509-1199305135_thumb.jpg post-2509-1199305225_thumb.jpg

post-2509-1199305291_thumb.jpg post-2509-1199305373_thumb.jpg post-2509-1199305469_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Emi .. atunci .. :) ..

 

haioasa prima fotografie .. si celelalte sunt frumoase .. Mergi din nou acolo daca nu-ti este peste mana .. si cauta detalii.. sau morminte mai izolate.. cauta sa elimini din cadru tot ce-i de prisos.. crengute .. etc .. Experimenteaza unghiuri...

 

Scuze.. uite si ceva mai pe gustul meu .. sper sa-ti placa...

post-241-1199319576_thumb.jpg

post-241-1199319584_thumb.jpg

post-241-1199319611_thumb.jpg

post-241-1199319679_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Emi .. atunci .. ;) ..

 

haioasa prima fotografie .. si celelalte sunt frumoase .. Mergi din nou acolo daca nu-ti este peste mana .. si cauta detalii.. sau morminte mai izolate.. cauta sa elimini din cadru tot ce-i de prisos.. crengute .. etc .. Experimenteaza unghiuri...

 

Scuze.. uite si ceva mai pe gustul meu .. sper sa-ti placa...

Adica tu rupi crengutele?! B)

Michel, imi plac pozele tale. Desi n-am scris nimic pana cum, intodeauna e o inCantare vizuala sa iti admir pozele. Am o mica cerere, sper sa fie ok. As vrea sa intorci (sa pui pe negativ) poza asta ultima, cu pietrele de mormant. Thanks.

And keep up with the good work! :):):):(

Link to comment
Share on other sites

cum vrei tu, michel ;) nu conteaza, nu ma supar...

la multi ani!!!

 

la releu, cateii au scris un mesaj

 

post-2509-1199304923_thumb.jpg

 

unul dintre cele doua cimitire vechi ale evreilor din piatra neamt

 

post-2509-1199304997_thumb.jpg post-2509-1199305135_thumb.jpg post-2509-1199305225_thumb.jpg

post-2509-1199305291_thumb.jpg post-2509-1199305373_thumb.jpg post-2509-1199305469_thumb.jpg

 

 

Emi .. atunci .. :1st: ..

 

haioasa prima fotografie .. si celelalte sunt frumoase .. Mergi din nou acolo daca nu-ti este peste mana .. si cauta detalii.. sau morminte mai izolate.. cauta sa elimini din cadru tot ce-i de prisos.. crengute .. etc .. Experimenteaza unghiuri...

 

Scuze.. uite si ceva mai pe gustul meu .. sper sa-ti placa...

 

 

Adica tu rupi crengutele?! B)

Michel, imi plac pozele tale. Desi n-am scris nimic pana cum, intodeauna e o inCantare vizuala sa iti admir pozele. Am o mica cerere, sper sa fie ok. As vrea sa intorci (sa pui pe negativ) poza asta ultima, cu pietrele de mormant. Thanks.

And keep up with the good work! :):):):(

 

Multumesc AddRien ..

 

Da uneori curat locul de crengute daca este cazul .. sfatul meu era insa sa fie atenta la ce intra in cadru ..

Uite si negativul dupa fotografia ei .. arata super!

post-241-1199321450_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Multumesc AddRien ..

 

Da uneori curat locul de crengute daca este cazul .. sfatul meu era insa sa fie atenta la ce intra in cadru ..

Uite si negativul dupa fotografia ei .. arata super!

 

Nu stiu de ce ,dar poza asta tipa sa fie pusa pe negativ...e reusita. Multumesc!!! You made my day! :):):)

Daca lasi imaginatia sa zboare, zici ca pietrele de mormant sunt niste blocuri de gheata intr-o mare nordica, plutind in deriva.

Edited by AddRien
Link to comment
Share on other sites

uau, michel... ce faine sunt :)

eu nu le am cu editatu`... multumesc, sunt criminale!

 

am sa merg iar acolo, dupa ce trece zapada... pentru ca este mare acolo si am calcat rau pe o gramada de pietre de mormant rasturnate, gropi, etc...

 

multumesc de sfaturi :) revin peste ceva timp cu poze din cimitir poate mai reusite :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.