www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bio


Killahead
 Share

Recommended Posts

Am primit aceasta excelenta piesa de la Horea Crisovan cu rugamintea de a o posta pe RGC.

Cum a zis Horea, "e free for everybody, njoy!"

 

BIO (Timisoara)

 

Horea Crisovan (Neurotica/Blazzaj) - chitara

Freaky (Implant Pentru Refuz) - chitara

Pista (Quo Vadis) - chitara bass

Gabi (WFS) - voce

Flocea (Neurotica) - tobe

BIO___Personal_Mistake.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest SorinB

Yeah, BIO rules!!!

 

Am avut norocul sa fiu la ei la repetitie si sa mai jam-uiesc cu ei. De Horea nu e nevoie sa mai spun multe, dar Folcea cu Pista formeaza un singur groove monster, iar vocalul e de inalt nivel international. Sprijin!!

 

Sorin

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 11 months later...
  • 3 weeks later...
Guest bobodrmcry

am vazut bio de 2 ori in bucuresti si de-abia astept sa ii revad cat mai curand. sunt una dintre trupele mele romanesti preferate.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

i-am vazut pe oameni la White River la Resita....si...la nivel groove,coaie,gandire intrumentala....mie mi-i se par ca au piese geniale!

 

iar partea individuala din trupa....fiecare pe rand sunt la nivel mare international.....si de obicei cand se intampla chestii d-astea se cam lovesc membrii trupei din cauza orgoliilor....da uite ca aici "s-a invins sistemu".....

 

Respect Mult pentru Bio!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Coverul Pink Floyd este lung (totusi asta nu este un defect), nu are un aranjament adecvat (ii lipseste o clapa sau backing vocals - dar poate asa e stilul), monoton (a se citi plictisitor), iar vocea nu se ridica la inaltimea piesei. Partea vizuala n-o discut acum.

 

LE: Desigur, vorbesc in calitate de fan Pink Floyd.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pt. Junk Yard: - e foarte interesant ce spui tu, dar ideea este ca piesa de la Pink Floyd n-am facut-o cu scopul sa aratam oameniilor de ce suntem instare, varianta de la Pink Floyd am facut-o in sala in timp ce ne plictiseam si ne-am spus hai sa facem si un cover Floyd, pt ca la toti ne place Floyd, deci nu trebuie s-o iei ca pe o piesa de referinta de la Bio, ci mai bine savurezo asa cum este, asta daca iti place, iar daca nu-ti place atunci treci peste si gata, iar despre partea vizuala nu e nimica de discutat pt ca nu e un videoclip, tot ce vezi acolo a fost filmat cu o camera de 2 bani de un prieten din public.

 

acuma sa trecem la alte chestii.

 

Se pregatesc 2 concerte pe luna februarie, primul la Bucuresti, iar al doilea la Arad. Cine are timp si drum pe acolo poate sa ne faca o vizita si eventual sa bem o bere impreuna. :) Pana atunci puteti sa ascultati mai multe piese Bio pe Myspace si pe pagina oficiala Bio

 

afisbiosuburbia5.jpg

afisbiofrontiera123.jpg

 

Sa auzim numai de bine!

Link to comment
Share on other sites

Haha, uite cum ruleaza in paralel 2 filme cu BIO. Funny!

 

Referitor la ce a scris Junky (nu am vazut asta pana acum), hm, ce sa zic: eu nu numai ca nu sunt fan Pink Floyd, chiar fug de ei. Iar piesa asta am auzit-o de mai multe ori decat era necesar, e chiar pe lista "Songs I Hate".

Totusi, versiunea asta a voastra ma face sa o ascult cu placere deosebita, mi se pare ca ii da un alt feeling din cauza abordarii mai deosebite/alternative.

 

Vezi, aia e faza: fiecare cu gusturile lui!

Link to comment
Share on other sites

Haha, uite cum ruleaza in paralel 2 filme cu BIO. Funny!

 

Referitor la ce a scris Junky (nu am vazut asta pana acum), hm, ce sa zic: eu nu numai ca nu sunt fan Pink Floyd, chiar fug de ei. Iar piesa asta am auzit-o de mai multe ori decat era necesar, e chiar pe lista "Songs I Hate".

Totusi, versiunea asta a voastra ma face sa o ascult cu placere deosebita, mi se pare ca ii da un alt feeling din cauza abordarii mai deosebite/alternative.

 

Vezi, aia e faza: fiecare cu gusturile lui!

 

na c-am vazut si eu BIO ..

 

E interesanta interpretarea mai heavy , vocea intr-adevar nu-i cea ce trebuie dar probabil s-a facut pieasa ptr festival , in graba daca mormaiau si ceilalti cu vocea pe refren suna mai bine .

 

In rest aud si altii ce si cum.

 

si scrie si tu ce-aia W.F.S ? eu de exemplu habar nu am si cred ca nici alti nu stiu si poate-s curiosi .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Vocea e nelucrata? Arpi, vad ca te-am prins intr-o pasa proasta...

 

WFS e o trupa din Ungaria cel putin la fel de mare ca si cele enumerate (Neurotica, Blazzaj, IPR, Quo Vadis), unde Gabi de la Bio e vocal. Am crezut ca se stie cine sunt, pentru ca nu sunt deloc o trupa de underground. De aia nu am pus link si nici altceva, cum nici pentru celelalte trupe nu am pus.

Dar uite ca a pus Pista clipurile si cu asta s-a rezolvat "problema".

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

vocalul de la bio mi se pare unul dintre cei mai buni vocali de la noi, imi place foarte mult cum canta. c-o fi romaneste sau nu, nu stiu :)

i-am vazut live anul trecut in utopia si au sunat bine de tot..

poate nu inteleg eu ce inseamna 'lucrat'... :) daca nici gabi nu mai canta bine.. apoi nu stiu....

Edited by miriapod
Link to comment
Share on other sites

Cred ca discutia despre voce se referea strict la coverul PF. Cel putin din punctul meu de vedere. Poate si al lui karpi daca i-am citit si inteles bine postul. :)

Link to comment
Share on other sites

Mie personal imi place foarte tare varianta lor la Another Brick. E viziunea lor proprie, nu un cover propriu-zis (cum au precizat si altii), asa ca nu se pune problema ca vocea sa nu fie din peisaj sau ca ar trebui o clapa sau cine-stie-ce altceva in orchestratie. Sectia ritmica "rupe", stilul si sound-ul lui Horea se vede si se aude chiar si pe inregistrarea aia mediocra, Freaky da "greutate" piesei, iar vocalul e foarte bun si in plus modern si fara pic de accent. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.