www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze Cu Penele Voastre


Guest RobyKee
 Share

Recommended Posts

Guest RobyKee

Daca tot exista si un topic cu pozele cu chitarile noastre m'am gandit sa fac si un topic si cu penele noastre,uni dintre noi poate ca au pene mai rare asa ca laudati-va cu ele

(daca nu e buna ideea mea,stergeti topicul,va rog)

Link to comment
Share on other sites

OMFG e vreuna cu care canti? :lol:)

 

Am trecut prin tot felul de perioade. Cand foloseam de 0.7 am zis sa fac provizii si am luat o tona. Dupa un timp mi-am dat seama ca e mai mijto cu 1mm... si iarasi mi-am luat tone de 1mm...

Acum folosesc ultex de 2.0mm... si bineintzeles ca mi-am luat sa am in toate buzunarele, in toate pick-holderele, pe sub pat si mai ales pe sub scaunul de la masina :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Adi *Korby*

Colectionez pene,dar nu le folosesc,cant cu cartela telefonica(telefon public,sim-ul e prea lucios) taiata dreptunghiular 0,8cm/1,5cm :)

:):lol::lol:

 

 

 

Deºi mã dau mai mult cu deºtu', din când în când mai folosesc ºi pana. Inițial am avut Ibanez de 1mm, nu mi-a plãcut, am cãutat ceva mai gros ºi de-abia am gãsit o panã Dunlop de 3mm (era ultima bucatã din magazin :)).

post-14888-0-86810900-1290511972_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

:):lol::lol:

 

 

 

Deºi mã dau mai mult cu deºtu', din când în când mai folosesc ºi pana. Inițial am avut Ibanez de 1mm, nu mi-a plãcut, am cãutat ceva mai gros ºi de-abia am gãsit o panã Dunlop de 3mm (era ultima bucatã din magazin :)).

 

 

ce? cand am invatzat eu sa cant se procurau extrem de greu :) si apoi m-am obisnuit...execut mai bine anumite treburi decat cu pana :)

Link to comment
Share on other sites

ete si penaju meu.Am cumparat thumb pick-uri pentru acustica dar tot n-am reusit sa ma obisnuiesc cu ele...le tin degeaba.Preferatele mele sunt alea de la ibanez...paul gilbert signature desi nu sunt deloc fanul lui ,dar parca nu pot fara ele,au dimensiunea si atacul ideal pt mine...si rapide.Am incercat o gramada.Aia mica si groasa(1.5) de la planet waves imi mai place.

post-11373-0-53360000-1290948786_thumb.jpg

Edited by andjar
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

post-5050-0-21960500-1295085133_thumb.jpg Mai am vre-o 10, inca atatea le-am pierdut. In general imi plac cele de 0.8 sau 0.7, inca nu m-am obisnuit cu cele groase.

Am incercat si de 1.2 si 1.5 dar ''opun prea multa rezistenta'' pentru mine.

Cel mai mult le folosesc pe cele de la ibanez, negre la 4 ron. Au o ''solutie'' intarita pe ele si nu imi aluneca din mana.

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.