www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Schema Pedala


Guest RobyKee
 Share

Recommended Posts

Arunca un ochi aici: http://www.tonepad.com/projects.asp?projectType=fx - sunt scheme, layout-uri si instructiuni ale unor pedale mai mult sau mai putin celebre.

Am folosit si eu vreo 3 -4 layout-uri de acolo si rezultatele au fost cel putin satisfacatoare.

 

Spor la lucru

Edited by nothing_ro
Link to comment
Share on other sites

Guest Adi *Korby*

bag ºi eu pe-aci...

Interesant site. Pãcat însã cã nu ºtiu sã "citesc" o schemã, deºi am fãcut vreo câteva lipituri pânã acum. Chiar aº încerca sã fac una-douã pt. bass-u' meu. Ah, ºi habar n-am unde sã caut cutii.

 

Help? :lol:

 

Later edit: mã gândeam ºi sã mã duc la magazinul de electronice cu schema ºi "am nevoie de astea". :)

Edited by Adi *Korby*
Link to comment
Share on other sites

Guest Krypto Man

bag ºi eu pe-aci...

Interesant site. Pãcat însã cã nu ºtiu sã "citesc" o schemã, deºi am fãcut vreo câteva lipituri pânã acum. Chiar aº încerca sã fac una-douã pt. bass-u' meu. Ah, ºi habar n-am unde sã caut cutii.

 

Help? :lol:

 

Later edit: mã gândeam ºi sã mã duc la magazinul de electronice cu schema ºi "am nevoie de astea". :)

 

daca te decizi ca vrei sa faci vreo schema atunci da-mi un mesaj cu link-ul si-ti spun ce piese iti trebuie:) ... ca sa nu te injure aia de la magazinul de electronice... iar switch-ul pe thomann la doar 6.2 Euro/buc... cutii gasesti doar de pe site-uri straine.. si majoritatea accepta doar comenzi de minimum 100 bucati, asa ca ti-ar ramanea 2 posibilitati:

  • Iti construiesti tu o cutie nenorocita... ca doar ce e in ea ii important si nu cum arata :lol:
  • Sau ... incerci sa cumperi o cutie de la cineva care lucreaza in domeniu: Analog Sount, Vio si altii de pe rgc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Adi *Korby*

Mulțam Krypto Man, schema pe care am ochit-o momentan (Big Muff) are toate detaliile, dar o sã te caut dacã mã apucã cu alte chestii. :) Acum tre' sã mã decid care Big Muff e mai potrivit pt. bass.

drrond, super idee, doar cã nu folosesc aftershave. Deocamdatã am o cutie de plastic pe aici, de la un contor de curent. :lol: Cre'cã e bunã pt. un prim proiect.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.