www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Behringer Cu Steroizi


powerballad
 Share

Recommended Posts

Salutare RGC!

 

Ieri a trecut Vio si mi-a lasat sa testez o jucarie foarte interesanta. este vorba de un combo de 15W pe lampi facut de dansul. il puteti vedea si auzi aici -> http://forums.rgc.ro...-2xecf822xel84/

 

Dupa ce m-am jucat cu el mi-a lasat un mare ranjet pe fata.

Pare-se ca are o dinamica si o sensibilitate extraordinara, chiar si la gain mic.dupa cum veti auzi ajunge de la un clean foarte gras la crunch, corectorul de ton reactioneaza foarte bine si are o plaja mare de reglaj.Mie imi place pentru ca are un ton foarte dulce, un crunch care nu deranjeaza, foarte mid-ranged iar datorita corectorului de ton care chiar iese in evidenta poti sa obtii multe tonuri.Line out si line in au fost pastrate de Vio si functioneaza, au fost adaugate o mufa pt difuzor extern ( must have, pt ca difuzorul comboului e decent dar total neinteresant) si un Fx loop. Am dus experimentatul la maxim si am bagat chitara direct in return si pot sa jur ca am auzit cel mai transparent si corect clean, ba chiar am bagat si chitara in acest amp dupa care am scos semnal din send in ampul meu si m-am distrat putin ultra-gain style, dar asta e cam off topic.

 

Una peste alta e un amp cat se poate de corect si cu personalitate, 15W lampa la dimensiunile astea mai rar, e mic dar sunetul e mare.

 

nota mea 9/10 din cauza difuzorului.

 

Felicitari Vio!

Edited by powerballad
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.