www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Probleme Cu Noul Rgc 3.0


cearny
 Share

Recommended Posts

Menționați aici toate probleme pe care le întâlniți în utilizarea noului forum RGC 3.0.

 

Pe măsură ce sunt semnalate, problemele vor fi trecute în acest prim post, așa că aruncați un ochi aici înainte de a sări pe butonul de post reply :)

 

 

Probleme cunoscute:

  • PM-urile vechi (pre-upgrade) nu sunt disponibile in INBOX/Outbox - rezolvare estimata: 11 Noiembrie rezolvat
  • Continutul topicurilor vechi nu e afisat corespunzator ( {Snapback} ) - rezolvare estimata: 11 Noiembrie
  • playerul audio nu este disponibil - rezolvare estimata: 12 Noiembrie
  • anunturile de la mica publicitate nu apar in profilul utilizatorilor - rezolvare estimata: necunoscut
  • galeria muzicala nu este disponibila - rezolvare estimata: necunoscut
  • portalul nu este disponibil - rezolvare estimata: 11 Noiembrie
  • siteul se incarca greu uneori - rezolvare etimata: 13 Noiembrierezolvat
     

Edited by Cosu
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din câte îmi dau seama, multe topicuri noi apar de douã ori.

 

Da pt ca si forumul merge foarte greu, are lag una intruna, asa facea si inainte sa fie modificat, cel putin de la o vreme. Oamenii dau ,,post'' si apasa de 2 ori , 3 ,4 ca nu au rabdare, si se face de 2 ori lol, asa am observat, poate ma insel.

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga

Ori sunt chior, ori nu mai exista feature ala cu " Show newest topics", unde lista in ordinea actualitatii toate topicurile la care s-a mai scris cate ceva de cand nu am mai intrat pe forum... Help! PU-LEEEEEZE!?

Link to comment
Share on other sites

Chestii care ma enerveaza:- Nu se incarca toate iconitele/avatarele. In locul lor apare iconita .bmp and it sucks.

- Prostia aia cu "view topic preview" care apare la coada titlului unui topic cind pui cursorul pe el. Daca titlul e mai lung de nu'sh cite caractere, iconita se baga "fortat" si deformeaza imaginea, ca si cum ai bate 'enter'.

- Titlurile topicurilor cu bold (impreuna cu "topic preview" si cu interfata asta (iconite si chenare prea mari pentru cantitatea de text) dau impresia de dezordine.

 

EDIT Whoops, am comis-o. Bold is gone.

Edited by Ironside
Link to comment
Share on other sites

salut, s-a postat legat de pozele atasate la anunturi?

mie mi-e cam greu sa dau click si sa imi incarce o imagine de 4000x3000 a unei pedale cu trei knoburi...

se poate face resize automat la 800x600 maxim?

am 1024x768 pe laptop...

 

thx.

Link to comment
Share on other sites

salut, s-a postat legat de pozele atasate la anunturi?

mie mi-e cam greu sa dau click si sa imi incarce o imagine de 4000x3000 a unei pedale cu trei knoburi...

se poate face resize automat la 800x600 maxim?

am 1024x768 pe laptop...

 

thx.

 

Deocamdatã, am observat cã poți sã mergi în dreapta-jos a imaginii, dai un click pe Save ºi ți se va deschide într-o fereastrã noua automat... Scalatã la mãrimea paginii browser-ului...

Link to comment
Share on other sites

Deocamdatã, am observat cã poți sã mergi în dreapta-jos a imaginii, dai un click pe Save ºi ți se va deschide într-o fereastrã noua automat... Scalatã la mãrimea paginii browser-ului...

 

E fix pix faza cu save si iti da in alt tab poza la o scala mai mica.

 

Sa dam un exemplu, te uiti la topicul, cum sa faci un nut din os, si sunt o gramada de poze, pana dai click pe una, si ii dai save ca sa iti apara in alt tab, sa nu mai zicem ca mai ia si mult timp pana se incarca ....nu ar fi mai ok sa revenim la faza cu click dreapta open in new tab ?

 

Eu unul spun ca e cel mai ok asa...ma exaspereaza si sincer nici nu ma mai face sa ma uit la pozele din topicuri...ma lasa acru asa...

Link to comment
Share on other sites

:)

...doar am constatat... Pare, deocamdatã, singura variantã ca s-o vezi ,fãrã sã-ți "încarci" hard-ul salvând-o...

 

Poi tot mai simplu e cu click dreapta, open in new tab :lol:

 

Am scos lightbox ( afisarea imaginilor in pagina). E mai bine acum ?

 

Altele imbunatatiri:

 

- buton de top

- marit lista de new topics la 15

 

Foarte ok este acum :)

 

Mersi mult, chiar era unpic stresant :lol:

Link to comment
Share on other sites

O mica problema:

Am primit 2 pm-uri zilele trecute.Desi le-am vazut si le-am verificat, de fiecare data cand intru pe forum imi apar ca mesaje noi.Nu e prea enervant dar e o problema si trebuie reolvata:)

 

Sustin si eu se refaca pt sectiunea "mica publicitate" butonul de "Subiecte active".

 

Imi imaginez ca poate cineva de acolo de sus e nervos pt ca unii intra pe forum doar pt a verifica ce se mai vinde si ce se mai cumpara, fara a fi activ la celelalte sectiuni, motiv pt care nu vor sa refaca sectiunea aia.Personal mi-ar fi mai comod sa am din nou pe forum "Subiecte active" la mica publicitate:P

 

Numai bine...Dani!

Link to comment
Share on other sites

Din nou la treaba cu pozele, dau clik pe una si se deschide in acelasi tab . Inainte dadeai click si se deschidea in pagina separata, puteai sa inchizi usor fereastra si sa revii la topic . Acum astepti sa se incarce poza........loading .....apoi click butonul back sa te duci inapoi pe topic......more loading..... restul il stiti . Nu se poate reveni la faza cu "Open in new page" sau cv de genu?

Respect . Andrei

Link to comment
Share on other sites

@Timi: vezi post-ul meu din celălalt thread: http://forums.rgc.ro...706#entry509706

 

Nu. În schimb ai ocazia să înveți cum se folosește un browser modern.

 

Eu folosesc Mozilla. Corecteaza-ma daca gresesc dar mai modern ca asta nu cred ca e...poate o fi Opera sau Google Chrome. Dar la ce sa renunt la browser cand treaba se poate aranja usor banuiesc....

No offence. Numai bine. Timi

 

Later Edit : Nu stiam de treaba cu Ctr+Shift and Click... inainte nu trebuia sa fac "shortcut-ul" asta...oricum daca nu se poate aranja..multumesc pentru tip. Numai bine :lol::)

Edited by Timi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.