www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Probleme Cu Noul Rgc 3.0


cearny
 Share

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Secțiunea de "New content" se tot "reseteazã", uneori ºi mai mult de o datã pe zi. Se datoreazã modificãrilor ºi corecțiilor ce se fac RGC-ului din mers sau ... ? Acolo parcã, am vãzut o opțiune, pe bara de titlu, unde se putea seta perioada pe care poți vedea secțiunea activã "New content" ( 6 ore/24 ore/ o sãptãmânã ). S-a renunțat la facilitatea aia ?

 

ªi aº dori sã ºtiu dacã ataºamentele PM-urilor au fost ºi ele salvate odatã cu mesajele când s-a fãcut trecerea la noul format, pentru cã nu îmi mai apar ataºate la mesaje ( am trimis, de exemplu, un fiºier mp3 cuiva care n-a apucat sã citeascã mesajul ). Apropo, foarte bunã mi s-a pãrut ideea de a putea vedea dacã destinatarul ți-a citit mesajul.

 

Mersi !

Link to comment
Share on other sites

Este o problema cu chat-ul.

 

Nu stiu daca numa mie mi se intampla...

 

Cand sunt pe topicuri la mica publicitate (oricare ar fi dintre ele), nu imi apare jos chat-ul.

 

Pagina se incarca, dar chat-ul nu :)

 

Poate stiti voi ce are :lol:

 

Inca astept vesti despre butonul ” subiecte active la mica publicitate ” !

 

RGC Rullz !

Link to comment
Share on other sites

Secțiunea de "New content" se tot "reseteazã", uneori ºi mai mult de o datã pe zi. Se datoreazã modificãrilor ºi corecțiilor ce se fac RGC-ului din mers sau ... ? Acolo parcã, am vãzut o opțiune, pe bara de titlu, unde se putea seta perioada pe care poți vedea secțiunea activã "New content" ( 6 ore/24 ore/ o sãptãmânã ). S-a renunțat la facilitatea aia ?

 

Exista doua moduri de vizualizare a continului nou. Mergi la My settings -> sectiunea Search settings ( e pe aceeasi pagina) -> View New Content Method. Poti sa selectezi intre continut nou de la ultima vizita si continut necitit.

 

ªi aº dori sã ºtiu dacã ataºamentele PM-urilor au fost ºi ele salvate odatã cu mesajele când s-a fãcut trecerea la noul format, pentru cã nu îmi mai apar ataºate la mesaje ( am trimis, de exemplu, un fiºier mp3 cuiva care n-a apucat sã citeascã mesajul ). Apropo, foarte bunã mi s-a pãrut ideea de a putea vedea dacã destinatarul ți-a citit mesajul.

 

Mersi !

 

Inca lucram la asta.

Link to comment
Share on other sites

Au dispãrut multe emoticon-uri. Apare acel cod pentru fiecare emoticon în cãsuța aia, dar nu și poza emoticon-ului. Este doar la mine problema asta? Dacã nu, se poate sã le bãgați înapoi?
Dupã ce dai report unui post, butonul Report nu se face roșu și merge sã mai dai report încã o datã. De unde mai știm dacã postul respectiv a fost raportat sau nu?

+

Puteți pune înapoi sã aparã locația sub poza userului de la fiecare post? Așa era înainte. Era mai la îndemânã.

 

L.E.: Mi se pare mie, sau nu merge codul BB în quote-uri?

 

& even later edit: Merge codul BB în quote-uri, numai cã în loc de [ și ], pune automat < și >. Se poate remedia?

Edited by eM.
Link to comment
Share on other sites

Microsoft a implementat tasta F1 ca standard in suportul pentru aplicatii, incepand cu Windows 3.0.Asta se intampla , cu vreo 20 de ani in urma.

In momentul in care selectezi un cuvant (de obicei, rezervat) si apesi F1, se deschide pagina de ajutor cu explicatii pentru cuvantul selectat.Si asta se intampla la absolut orice aplicatie scrisa pt Windows OS.

Edited by ggg
Link to comment
Share on other sites

Mã refeream la faptul cã abia în IE7 au introdus tabbed browsing.

Chiar ºi fãrã tab-uri, a existat întotdeauna opțiunea Open in new window (Shift+click parcã).

 

Stau uneori ºi mã întreb de ce ne mai chinuim cu complexitãți ºi subtilitãți ce țin de usability, UID ºi UxD în general dacã unii nici nu sunt în stare sã foloseascã un browser.

Link to comment
Share on other sites

Mã refeream la faptul cã abia în IE7 au introdus tabbed browsing.

Chiar ºi fãrã tab-uri, a existat întotdeauna opțiunea Open in new window (Shift+click parcã).

 

Stau uneori ºi mã întreb de ce ne mai chinuim cu complexitãți ºi subtilitãți ce țin de usability, UID ºi UxD în general dacã unii nici nu sunt în stare sã foloseascã un browser.

 

E mai simplu sa dai click stinga decit click dreapta>open in a new window, got it? Putea sa ramina ca inainte de upgrade, la urma urmei, traim intr-o lume in care incercam sa facem totul cit mai simplu, nu sa ne chinuim cu complexitati.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Atunci când văd chat-ul de pe index, cel mai nou mesaj din chat este primul de sus, însă când intru în RGC Chat, cel mai nou mesaj este jos. Puteți face ca atunci când vezi chat-ul din index, cel mai nou mesaj să fie jos? E derutant.

 

+

Evil banner is evil. (dreapta sus)

 

Picture 1

Picture 2

 

Edited by eM.
Link to comment
Share on other sites

Functia 'My content' nu-mi gaseste ultimul meu topic de la 'Mica publicitate'.

 

Mie mi le gaseste .In schimb nu gasesc topicuri mai vechi de 10nov decat la sectiunea "chitare..." de la MP.

 

..si sa nu uit; butonul "new content" cand gaseste asa: "There are 18 new entries since Yesterday, 01:10 PM "

 

cand ceva de genul: There are 0 new entries in the last 24 hours...

Edited by John Petrecce
Link to comment
Share on other sites

salve! nu stiu daca a mai sesizat/intrebat cineva asta, imi cer scuze anticipat...

ce s-a intamplat cu galeria muzicala a fiecarui user? nu se mai poate reimplementa? s-au pierdut attachment-urile respective? era, totusi o modalitate simpla si eficienta de a centraliza si gasi ce este reprezentativ despre un anume user, etc..

multam fain pentru atentie!

Link to comment
Share on other sites

Of, Doamne ! De-atâta timp se lucrează la infrastructura RGC-ului c-am obosit...Lăsaţi-l aşa, fraţilor, nu-l mai suciţi şi-l învârtiţi atâta, că-i veşnic "Şantier în Lucru" şi se-"nţepenşte" zilnic câte ceva, cel puţin o dată de două ori pe zi ...

 

Am fost de acord cu orice modificare şi mă adaptez la orice situaţie nouă.

 

Coşu, hotărăşte tu odată cum crezi, bate-l în cuie , că-i secolu' 21 şi un web-site nu mai e science-rocket de ani buni !

 

Sau, măcar, fă-ne să pricepem care-i baiu'...

 

L.E. : Îmi place şi-mi petrec cu plăcere timpul în comunitatea RGC, de-aia probabil, mă supără problemele astea. Vezi, nu cumva e liber Aliodor Manolea ?...Pân' la alegerile următoare... O fi ceva atacuri energetice...

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.