www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Noul Rgc 3.0


Cosu
 Share

Recommended Posts

Dupa cum vedeti RGC trece prin o schimbare majora - am ajuns la versiunea 3.0! Stim ca unele lucruri sunt schimbate sau nu merg dar lucram intens la repararea/imbunatatirea lor.

 

In cazul in care aveti probleme, anuntati-ne in acest topic.

 

Daca doar doriti sa lasati impresii despre noul aspect postati in topicul acesta: http://forums.rgc.ro...showtopic=52146

 

 

ATENTIE!

 

Este foarte posibil ca unele mesaje private sa lipseasca din casuta postala. In cursul zilei de astazi ele vor fi migrate in noul format. Nu s-au pierdut, se afla in siguranta, dar nu au fost migrate inca.
Link to comment
Share on other sites

Guest RobyKee

Eu as propune un pool in care sa fie scris a)era mai fain forumul vechi b)asta e mai fain....si atunci pana la sfarsitu saptamni asteia care dintre cele doua variante strangea mai multe voturi acel forum(skin) sa fie pus

Link to comment
Share on other sites

Eu as propune un pool in care sa fie scris a)era mai fain forumul vechi b)asta e mai fain....si atunci pana la sfarsitu saptamni asteia care dintre cele doua variante strangea mai multe voturi acel forum(skin) sa fie pus

 

Situatia e un pic mai complicata :) in sensul ca versiunea de software pe care o foloseam pana de curand era... destul de veche. IPS (cei care fac IP.Board) au sistat suportul pentru el si riscam sa ramanem cu probleme de securitate necorectate, nemaivorbind de plugin-uri si functionalitati noi la care in mod cert n-am fi avut acces vreodata - cele mai faine, din punctul meu de vedere, fiind login cu contul de Facebook sau Twitter, sistemul de karma, noul Report Center precum si un sistem de anunturi de mica publicitate tare promintator.

 

Asadar, a fost o schimbare de voie, de nevoie :lol: Evident, trebuie sa apara mici (speram, doar mici) probleme, pe care va rugam sa ni le mentionati in thread-ul dedicat.

Link to comment
Share on other sites

Normal ca unii utilizatori o sa "strambe putin din nas" la vederea noului skin , si la alte modificari aferente dar cum a spus si cearny nu e numai de aspect. Mie personal imi place noul Rgc , era prea "oldie" celalalt :) . Oleaca de rabdare pana o sa se stabilizeze noua versiune si sunt sigur ca toata lumea va fi multumita. :lol:

Link to comment
Share on other sites

eu nu vreau sa stric nimic...dar am dat doar o sugestie ...imi cer iertare

 

 

Nu ai de ce sa-ti ceri iertare. Ai venit cu o propunere justa, doar ca nu poate fi din pacate pusa in practica, chiar daca versiunea veche se dovedeste a fi mai populara.

 

nu mai am niciun mesaj in inbox :|:|

 

Cunoastem problema (a fost sesizata aici), se rezolva in urmatoarele 24 de ore.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1. Oare ce inseamna "Warn <0,3>" aparut sub "Reputation=0" la mine? Am facut ceva incorect?

2. La anunturi, nu ar fi bine ca, in afara mesajului initiatorului ca gata, anuntul nu mai e valabil, poate fi sters, tot initiatorul anuntului sa apese pe un switch, un buton, ceva de genul asta, pentru ca un administrator sa poata elimina/arhiva anuntul respectiv ? Daca exista deja si eu nu stiu, scuze.

 

Si mie imi placea mai mult versiunea anterioara a rgc-ului, dar tine numai de obisnuinta, peste o luna-doua sigur asta o sa fie mai buna.

Link to comment
Share on other sites

eu, unul, chiar m-am acomodat cu noua interfatza a rgc-ului si mi se pare destul de prietenoasa....la inceput a fost mai greu, dar acuma nu mai e o asa mare problema... o singura chestie inca ma deranjeaza (chestie care staff-ul a zis ca o s-o rezolve cat mai curand) : inca nu am mesajele vechi in inbox :) si ar fi bine, daca se mai lucreaza la problema asta, sa se rezolve cat mai repede

Link to comment
Share on other sites

Versiunea 3 e deja ok, si mie imi placea mai mult vechiul skin, parca era ceva mai aerisit si mai bine structurat continutul, dar, trebuie sa recunosc ca noua versiune vine cu niste avantaje functionale evidente. Cu inca putina munca pentru corectarea micilor scapari cred ca poate fi un mare pas inainte fata de vechea versiune.

Link to comment
Share on other sites

Salutare. Nu stiu ce s-a intamplat , acum cand am intrat pe Rgc mi-au aparut chestii care banuiesc ca is destinate numai adminilor. Nu le-am incercat inca...am zis sa pun niste intrebari inainte :lol: .

 

 

Later Edit : Am incercat sa sterg un topic din sectiunea "Tobe si instrumente de percutie" care era pus de vreo 5 ori...si a mers . So ? What's going on? Am castigat vreun concurs pentru vreun admin mocca? ( E drept ca azi e ziua mea , dar nu cred ca are vreo legatura :)) .

Edited by Timi
Link to comment
Share on other sites

Salut.Am intampinat o problema cand am vrut sa atasez niste poze la unele anunturi la mica publicitate.Se pare ca nu pot atasa poze care depasesc 2mb :).Se poate schimba cumva ceva sa putem atasa poze mai maricele,la o rezolutie care sa poata reflecta mai bine produsul care se vinde/cumpara/schimba?Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.