www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rgc 3.0


Cosu
 Share

Recommended Posts

Nu mi se par deloc ok "calificativele" la post-uri, ca de altfel ºi "user rating"-urile . Nu-s decât niºte anonime "semnate", care pot fi ( ºi sigur vor fi ) legate de relațiile dintre useri.

 

Sau o fi ceva/altceva benefic în ele, dar nu reuºesc sã-mi dau seama...

Link to comment
Share on other sites

Guest Casti Connubii

sugerez ca topicurile sticky sa aibe un background diferit, pentru ca de obicei nu se prea discuta intre ele si e obositor sa cauti ultimu thread activ cand nu se vede din prima

Link to comment
Share on other sites

urat...am vazut acelasi format pe vwforum.ro acum o saptamana(la fel schimbat proaspat) si mi-a lasat impresia de inghesuiala, foarte foarte obositor pentru ochi.

 

Asta este acum.... o sa ne adaptam din mers :)

 

 

 

ps: nu cred ca merg

quote-urile.

 

 

 

 

uite ca acum a mers...cred ca e valabil numai pentru cele vechi. exemplu aleator: http://forums.rgc.ro/index.php?/topic/51792-cumpar-chitara-electrica/page__view__findpost__p__504297

Edited by lefmir
Link to comment
Share on other sites

salut,

 

Obiectiv vorbind, merge mult mai greu noul site. Subiectiv vorbind, arata mai prost si se citeste mai greu.

 

Ar fi frumos sa putem alege in ce fel vedem siteul, in felul asta ar fi toata lumea multumita. Eu de exemplu as opta pt varianta veche.

 

Bafta!

Edited by blana
Link to comment
Share on other sites

Search -ul este la fel de slabut .

 

Topic-urile recent " active " care se intindeau pana la 4 pagini lipsesc ...nu au cum sa incapa in coloana din dreapta mai ales atat de "stufoase " pe 2 -3 randuri cu date neimportante .

 

Pe alte site-uri acea coloana este mai lunga , apare numai titlul topicului activ recent ( nu apar date numerice cu vizionare , raspunsuri etc.. etc ... )iar cand te apropii cu mouse-ul apare o mica fereastra cu cine a postat ultimul .Asa incap mai multe ,jos la capatul coloanei este o sageata "more topics".daca dai click ..> apar absolut toate topicurile in ordinea datei calendaristice /orei vizitarii sau postarii .Plus scris cu litere mai mici sa incapa cat mai multe ...

 

Daca nu avem acel "recent topics " nu cauta nimeni ...eventual la vanzari ...anunturi comerciale si cativa useri care cauta ceva punctual .( daca gasesc cu acest search care nu este super )

 

Forumul devine un fel de mailbox p ecere trebuie sa-l consult sa vad cine mi-a scris in topicul initiat de mine......daca nu vad ceva interesant nu deschid nimic....cred ca si ceilalti sunt la fel cu aceasta problema.

 

Este dubios si cum apar date din postul la care dai reply..

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

nu vad logica pt care stirile alea de pe prima pagina sa fie pe prima pagina. sincer eu intru pe acest site si probabil ca sunt multi ca mine din 3 motive principale:

mica publicitate

topice noi

open stage

 

daca ati comprima ca dimensiuni stirile alea sau le-ati pune sub forma de banner ar fi mult mai ok.

 

nu zic ca e rau ce faceti doar ca ar trebui sa va inspirati din functionalitatea siteului vechi. uite o singura kestie imi place acum: cand dai edit la un post se duce repede direct in post.

Edited by apocalipsa
Link to comment
Share on other sites

E ok asa dar....parca tot ala vechi era mai pratic. Desi, deja incep sa ma obisnuiesc.

Daca e vreo posibilitate sa revenim la celalalt, si eu as dori asta.

 

 

 

 

Care sufera si mi-a dat -1? Copii cu probleme jur. N-am voie si eu sa imi exprim o opinie? blink.gif

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

Care sufera si mi-a dat -1? Copii cu probleme jur. N-am voie si eu sa imi exprim o opinie? blink.gif

 

Credeam că sunt singurul care e împotriva +/_-urilor...

 

L.E. : Cu ocazia asta amintesc şi de "User rating"-uri, care sunt, ca şi "+/_" un "poligon de tragere" ( "... userii cu până la x posturi primesc 10 cartuşe cu bile de cauciuc şi 5 cartuşe cu trasor, cei cu până la y posturi primesc suplimentar o grenadă " :) ).

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Merge parca mult mai ok acum :) O singura intrebare am, e normal daca intru pe profil si dau posts( nu topics), sa dureze atat pana se incarca? Pt ca sta ceva timp.Mersi

Am intrat de un minut pe noul format si am si constatat diferente majore:

1. Arata mai bine

2. Se incarca mult mai greu si am calculator foarte bun.

3. Au disparut linkurile rapide cu mica publicitate si posturi noi.

 

Daca se rezolva ultimele doua e mai bun ca inainte. Daca nu e mai prost.

"Dusmanul binelui e mai binele".

Succes si sper sa ajunga la fel ca inainte pentru ca gaseam mai usor subiectele interesante si nu pierdeam minute pretioase navigand...

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Ca de obicei, e mai simplu sã repeți ce au zis 100 înaintea ta decât sã verifici dacã nu ți s-a rãspuns deja la întrebare... Punem pariu cã mai remarcã încã unul cã au dispãrut link-urile rapide? :)

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Idee: in cazul PM-urilor cand se trimite mail, sa fie inclus in mail si body-ul mesajului, nu numai Subject-ul. Mi-ar placea, deoarece discret si rapi as putea sa citesc si de pe telefon, ce mesaj am primit fara sa ma mai logez si pe RGC.

In cazul posturilor de mica publicitate primesc in mail toate informatiile tip text, presupun ca se poate rezolva acest lucru si la mailuri.

 

Merci,

Akos

 

PS: daca n-am reusit sa ma exprim, imi cer scuze, mai jos aveti un exemplu:

 

In loc de:

 

igenbiza,

 

ky***** has sent you a new personal message titled "Re:ge7".

 

You can read this personal message by following the link below:

 

http://forums.rgc.ro/index.php?act=Msg&CODE=03&VID=in&MSID=******

 

Sa fie asa:

 

igenbiza,

 

kyuslauten has sent you a new personal message titled "Re:ge7".

 

" Trimite-mi pedala, inchide topicul :) "

 

You can read this personal message by following the link below:

 

http://forums.rgc.ro/index.php?act=Msg&CODE=03&VID=in&MSID=161321

Link to comment
Share on other sites

Cu siguranta, daca scrieti lucruri rezonabile si contribuiti cu informatii utile,

se vor gasi mai multi simpatizanti decit Gica Contra. Evident ca nu veti multumi

pe toata lumea, insa sistemul de rating va fi reglat fin...

 

Se poate... Să fie cum zici tu, eu aş fi mulţumit. Dar, mă gândesc că, dacă nu click-ăie toţi, e irelevant.

Şi apoi, mai vorbim când o sa apară vreun nou venit care o să-ntrebe "Care-i mai bună: Vintage sau Epiphone ?" ( sau "Stones vs. Beatles" :),cum era în caricatura aia )

Să vezi atunci "Shoot the duck" ( sau "Duck Hunt", nu mai ştiu cum îi zice )...

 

L.E. : Subscriu la postul anterior, cu mesajul pe mail !

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

OPEN LINK IN NEW WINDOW :)

 

Posturile migrate nu au rezolvata problema cu QUOTE. Adica nu sunt incadrate in boxul respectiv.

 

Vad ca cele noi merg.

 

S-a mai zis da' poate s-a omis sau nu se poate rezolva?

 

 

Buton Move to Top?

Edited by vlad_cozma
Link to comment
Share on other sites

Guest malakian

salut,

 

Obiectiv vorbind, merge mult mai greu noul site. Subiectiv vorbind, arata mai prost si se citeste mai greu.

 

Ar fi frumos sa putem alege in ce fel vedem siteul, in felul asta ar fi toata lumea multumita. Eu de exemplu as opta pt varianta veche.

 

Bafta!

 

daca ar exista optiunea asta, cred ca 99% dintre utilizatori ar folosi vechiul rgc

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Idee: in cazul PM-urilor cand se trimite mail, sa fie inclus in mail si body-ul mesajului, nu numai Subject-ul. Mi-ar placea, deoarece discret si rapi as putea sa citesc si de pe telefon, ce mesaj am primit fara sa ma mai logez si pe RGC.

In cazul posturilor de mica publicitate primesc in mail toate informatiile tip text, presupun ca se poate rezolva acest lucru si la mailuri.

 

Merci,

Akos

 

PS: daca n-am reusit sa ma exprim, imi cer scuze, mai jos aveti un exemplu:

 

In loc de:

 

igenbiza,

 

ky***** has sent you a new personal message titled "Re:ge7".

 

You can read this personal message by following the link below:

 

http://forums.rgc.ro/index.php?act=Msg&CODE=03&VID=in&MSID=******

 

Sa fie asa:

 

igenbiza,

 

kyuslauten has sent you a new personal message titled "Re:ge7".

 

" Trimite-mi pedala, inchide topicul :) "

 

You can read this personal message by following the link below:

 

http://forums.rgc.ro/index.php?act=Msg&CODE=03&VID=in&MSID=161321

 

 

Te rog verifica! In versiunea noua se intampla exact ce iti doresti tu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare cam mic fontul pt continutul efectiv. Nu stiu exact de ce, probabil e aceeasi dimenisune ca inainte dar e mai mult loc acum si ne-am permite un text mai mare.

 

Si bara de sus e un pic ciudata.. click pe mica publicitate si ramane verde Forums.. te-ai astepta sa se schimbe ceva acolo.

 

Anyway.. succes in lucru! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.