www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutor Chitara Bass


Guest numanx
 Share

Recommended Posts

Salutari tuturor userilor rgc sunt un user nou pe aici si as dori sa ma ajutati la ceva daca va rog frumos:

-am primit recent o chitara bass cu 4 corzi. si nu stiu sa cant la chitara bass; desi as dori asta foarte mult!!!

-as dori sa invat sa cant la chitara bass

-mi-a zis un prieten care din pacate e plecat pana la craciun in anglia ca se poate canta nu stiu cum dupa acorduri... precizez faptul ca stiu canta la chitara acustica....

-m`ar putea ajuta cineva sa invat dupa aceasta metoda va rog!!!

Link to comment
Share on other sites

Salutari tuturor userilor rgc sunt un user nou pe aici si as dori sa ma ajutati la ceva daca va rog frumos:

-am primit recent o chitara bass cu 4 corzi. si nu stiu sa cant la chitara bass; desi as dori asta foarte mult!!!

-as dori sa invat sa cant la chitara bass

-mi-a zis un prieten care din pacate e plecat pana la craciun in anglia ca se poate canta nu stiu cum dupa acorduri... precizez faptul ca stiu canta la chitara acustica....

-m`ar putea ajuta cineva sa invat dupa aceasta metoda va rog!!!

 

In general,daca stii sa canti la chitara si stii notele pe griff,stii sa canti si la bass,macar melodii simple.In principiu cand celelalte instrumente canta acordul sol sa zicem,pe bass vei lua nota sol si tot asa.Notele pe griff sunt aceleasi ca pe chitara.

Link to comment
Share on other sites

Pai el mi-a zis de metoda aia cu acordurile de chitara cum se poate face imi explica cineva?

@radu_guitar96 & George M. " multumesc mult pentru implicare!!!"

Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru implicare

am gasit o metoda de comunicare cu prietenul meu mi-a spus ca sunt anumite combinatii de acorduri care iti iese la chitara bass din acord sa faci nota prin ciupire nu sa dai pe toate corzile combinari bune: A-D; D-A; G-D; D-G si mai sunt altele e un inceput bun ,si suna foarte bine alaturi de un sintetizator sau o chitara acustica....

inca odata multumesc tuturor pentru implicare!!!

Edited by numanx
Link to comment
Share on other sites

Guest dachsund
Multumesc tuturor pentru implicare

am gasit o metoda de comunicare cu prietenul meu mi-a spus ca sunt anumite combinatii de acorduri care iti iese la chitara bass din acord sa faci nota prin ciupire nu sa dai pe toate corzile combinari bune: A-D; D-A; G-D; D-G si mai sunt altele e un inceput bun ,si suna foarte bine alaturi de un sintetizator sau o chitara acustica....

inca odata multumesc tuturor pentru implicare!!!

lol daca numele tau chiar e HERING Andrei IRL.

m7qb0w.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.