www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

A Murit Adrian Paunescu!


EugenRo2001
 Share

Recommended Posts

In aceasta dimineata la ora 07:15 maestrul Adrian PAunescu a incetat din viata.

 

Cati dintre noi, cei batrani, nu s-au apucat de chitara in urma unui spectacol al Cenaclului Flacara sau datorita cantecelor ce se lansau acolo?

 

Eu unul fac parte din aceasta categorie.

 

ODIHNEASCA-SE IN PACE!!!

Link to comment
Share on other sites

O viata traita fara 'centura de siguranta", un Artist pe care abia de acum il vom intelege, cand am ramas la cheremul imposturii si al intunericului...un spirit extraordinar in aceasta mare de blazare, lehamite si deznadejde...

 

Dumnezeu sa ne ierte si sa il aseze in Ceata Dreptilor pe cel care si-a daruit Arta si viata neamului sau ! Ramas bun Adrian Paunescu, generatia mea, atata cat inca mai este, a pierdut astazi un Maestru!

Link to comment
Share on other sites

sincer, nu a aflat din surse media ca adrian paunescu a murit, am aflat acu 2 minute in urma citirii acestui post....e pacat ca majoritatea artistilor sunt apreciati abia dupa moarte, si nu in timpul vietii, atat de mult cat ar trebui....asa ca n-am sa-l plang ca a murit, ci mai degraba am sa-i apreciez munca cat a fost in viata, printre noi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Eu mã întreb câți dintre ei care și-au exprimat tristele emoții simțite în momentul aflãrii acestei neașteptate vești chiar au simțit ceva și nu fac parte din acea categorie de oameni care sunt fani ai recenților decedați.

 

LE: ei, Marcele, acum e la modã sã-ți placã artiștii morți. Nu mai e comunist Pãunescu, nu mai e pedofil MJ, Mãdãlina nu mai e o tristã nepopularã...

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

Odihneasca-se in pace! Un poet cu adevarat mare. Poeziile lui vor dainui, cu siguranta.

 

PS. Apropos de polemica Paunescu omul vs Paunescu poetul, eu cand citesc " Repetabila povara ", ii iert orice greseala .....

 

salut, da, pacat,

pentru mine e suficient sa-mi vad parintii care-au prins perioada cu cenaclul ca sa inteleg si sa pastrez in gand bucuria de le-a facut-o astora mai in varsta care ne-au facut pe noi :)

Link to comment
Share on other sites

RIP

eu am prins un spectacol Flacara.

acum imi aduc aminte ca am fost foarte marcat de concert.

la vremea aia era mult peste concertele post decembriste.

toata lumea canta.

era ceva magic.

a insemnat foarte mult pentru perioada aia, ce a fost sau a devenit dupa revolutie...e de comentat...poate.

pana sa vad concertul live, ascultam la pick-up discuri cu Cenaclul Flacara, melodiile erau de calitate, versurile emotionale.

numai cine a trait in acea perioada intelege cu adevarat ce a insemnat Adrian Paunescu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Sketches

Dumnezeu sa-l odihneasca !

Si sper sa vegheze in continuare asupra mersului nostru, al romanilor.

Edited by Sketches
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.