www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Provocare pentru incepatori! Castiga o chitara electrica!


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cant de 3 luni la chitara. Am repetat in medie 2-3 ore pe zi. Iata ce iese pe o chitara Reghin acustica dupa 3 "sesiuni" a cate 3-4 ore de incercari. Am dorit sa sune cat mai bine. Oricum scuze pentru calitatea medie a inregistrarii totusi e doar un microfon de 10 lei:). Indiferent de rezultat ma bucura astfel de initiative din partea RGC care mi-au mai dat de lucru si au deschis un nou drum in experienta mea muzicala(solourile). Pana acum nu am incercat niciodata sa improvizez peste un negativ. Sper sa va placa si fie ca cel mai bun sa castige...

provocaregiure.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Xirallic

toti ne-am prins ca nu canti numai de 10 zile si cu un reghin acustic stratocaster(ce nu exista) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

dar uite minune am descoperit o metoda de inregistrare care nu ma mai lasa in urma si miacolul va este prezentat

 

(aa pt cei curiosi tot cu nero am inregistrat si am pus sa inregistreze cu chitara pe line in si cu winampul mergand si am dat sa ia semnal de pe mono mix ) din pacate nu am mai avut cum sa pun distors

diogrey_try2.mp3

Link to comment
Share on other sites

ok...ma bag si io. e a 35-a incercare (majoritatea le gresheam la sfarshit :)) ). s-ar putea sa revin cu varianta finala...pana atunci este asta. scule folosite: acustica Ibanez AW100, doza activa DiMarzio, Guitar Rig 2, si multi multi multi nervi :)

lumea_imi_spune_iosif___mini_contest.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Fenderash

Pentru cei ce vor comentarii/pareri:

 

"5) Nu comentati piesele inscrise decat DUPA ce a expirat perioada de inscriere!" :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Ionutz

Salut!

 

Doresc sa ma inscriu si eu!

 

Nero recording la fel ca diogrey, fara nimic ambitios, cu cate o greseala ocazionala.

 

Cant de un pic peste un an jumate...

 

Multumesc celor care asculta si versiunea mea!

IonutzS_rgc_concurs.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Pufulete agresiv

Salutare.....dak pun si io o piesa e ok???

Acuma am aterizat si io si am crezut k e ok sa-mi pun si io o piesa din moment ce nu am scule, is incepator(rau de tot) si am nevoie de o electrik(n-am cum sa-mi permit una).De cantat nu am prea avut cum(doar ocazional)din cauza k nu am avut una bucata chitara proprie....numa asa..pe imprumutate.....Mx de intelegere.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Xirallic

are si ibanezu' meu multe belele si cant de peste 7 ani la chitara acustica, da' vreau electrica :) . Asa ca sa pastram reactiile dupa ce se termina inscrierile si deciziile la latitudinea adminilor.

parca cei incepatori...nu cei ce canta de 7 ani..am dreptate? sau hai ca ma bag si eu...ca mai vreau o chitara..o vand si imi fac bani :))) :) SA SE FACA DREPTATE

Link to comment
Share on other sites

Guest Pufulete agresiv

Nooo....asa e.....M-a ajutat si Xirallic....s-a chinuit cu mine 7 luni....si ink mai am mult de invatat....Oricum sper sa va placa scula lu Xiralic(k am folosit sculele lui...io n-am) si asta e piesa finala!!!Enjoy it!!!! :)

 

astept comentarii :)

pufulete_agresiv.wma

Link to comment
Share on other sites

Guest Xirallic

Nooo....asa e.....M-a ajutat si Xirallic....s-a chinuit cu mine 7 luni....si ink mai am mult de invatat....Oricum sper sa va placa scula lu Xiralic(k am folosit sculele lui...io n-am) si asta e piesa finala!!!Enjoy it!!!! :)

e....te-am imprumutat si eu putin...imi ramai dator :) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Xirallic

E cam marlaneasca treaba. postati ambii de pe acelasi IP si va multumiti unu altuia. Cred ca puteati sa o faceti si in privat. Asta daca sunteti doua persoane diferite ...

parca am mai zis ca a venit la mine si a tras piesa...my god :)) si a postat-o de la mine.vb cu el sa vezi ca suntem 2 pers complet diferite.

Link to comment
Share on other sites

am bagat varianta finala. s-ar putea sa fie mai tampa, da' mie imi place mai mult (nu intrebati de ce ca nici io nu stiu).

OFFTOPIC: in legatura cu ce-am scris intr-un post anterior, sunt incepator in ceea ce priveste solistica. Oricum, decizia apartine adminilor asa ca nu va mai agitati. Chill...

lumea_imi_spune_iosif___mini_contest.mp3

Edited by lumea imi spune iosif
Link to comment
Share on other sites

salutare tuturor si succes participantzilor...am reushit sa registrez si eu ceva...ce sa mai zic...traiasca reghinu...cu toate ca am urmat gama indicata de voi...chitara falseaza binentzeles(e pe acolo o nota care ori ce i-ashi face nu suna cum trebe)...electrica reghin...sound forge...cool edit pro...putzia munca si tot asha...succes celorlaltzi inca odata...noroaceprv_incepatori_dani.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest ovibas

Daca voi zicetzi ca eu nu is incepator nu stiu ce sa mai zic... Poate ar trebui sa ma auzitzi la bass si apoi atzi zice ca la chitara is incepator. Am primit mesaje personale daca nu cumva am folosit un marsal raspunsu e nu. Am tras acasa cu un reghin vechi care chiar are grifu indoit adica falseaza si trebuie acordat intr-un anumit fel si nu pot folosi decat cateva octave daca nu se simt comele si acordaj nu in E ci in C.

Link to comment
Share on other sites

In sfartsit am terminat.....

Am mucit de duminica seara pana astazi cam 4 ore pe zi.Chitara: noname de peste 20 ani imprumutata(cu chiu cu vai),distors rusesc cu pedala separata si restu efectelor sunt din programul cu care am inregistrat..

Cant la chitara de 1 an(cu mici pauze in sesiuni....)

Daca va place votati-ma ca vreau si io fratilor sa am chitara mea....Mult succes la toata lumea.

PROVOCAREA_MEA_GATA.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest gogu

ok...hai sa incerc si eu...dupa o gramada de incercari creca a iesit ceva cat de cat ascultabil, nu? si creca de data asta am reusit sa potrivesc si finalu (da, da, e inspirat din Negru Voda)...n-am avut timp sa ascult si inregistrarile celorlalti ca sa vad pe unde as veni (mere netu ca buda)...m-am inspirat foarte mult din gama pentatonica postata de cosu...am cantat-o si mi-a placut foarte mult cum suna impreuna cu fundalu propus...pana acuma nu stiam decat de gama do major si la major pe care le-am cantat toata ziua...acuma creca o sa cant numa pentatonica toata ziua...daca imi vine o idee mai buna postez inca o incercare...

johndoe_try.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

Salut ! As vrea sa particip si eu la concursul acesta ... deocamdata am inregistrat un track cu o chitara electrica Marathon , si o pedala de distors DigiTech - death metal ( mersi Bogdan-trupa Loudrage) .

Eu cred ca e ceva Boogie style , dar s-a putea sa ma insel !

Black_Cat_BLues3.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.