www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Boxe


darkspam93
 Share

Recommended Posts

salut.am o intrebare:

vreau sa imi iau o chitara+pedala. problema e ca nu mai am bani si pentru un amp.pana strang si imi iau, as putea sa folosesc boxele de la calculator?am un cub (13V) cu 2 sateliti mici.vreau sa bag mufa care intra in placa de sunet la chitara (cu un adaptor desigur).vreau sa stiu cat de safe este si daca este posibila treaba.din cate am inteles de la o cunostinta nu ar merge fiindca (,) chitara este mono si sunetul nu poate fi transpus pe boxele mele.plus ca s-ar putea strica boxele sau mai rau,chitara.precizez ca boxele sunt doar o alternativa temporara,pana reusesc sa fac rost de amp.astept raspunsurile voastre si imi cer scuze daca mai era un topic de genul asta.Toate cele bune!

Link to comment
Share on other sites

nu ma incadrez in pret.am nevoie de un raspuns la prima intrebare.eu nu ma prea pricep in domeniul asta.

 

Pui IE sau FF pe "youtube" si asculti

 

 

 

 

daca se aude bine inseamna ca si chitara ta se va auzi bine...

 

DAR sa nu pui mai tare de cat poti sa pui cele de pe youtube ...

 

Depinde ce placa de sunet ai ca sa auzi chitara in ambele canale L si R ..

 

Daca nu ai mixer al placi de sunet ce sa puna panoramat chitara unde vrei de pe una din intrari ( L sau R) atuncea trebuie sa folosesti un cablu "Y" care distribuie semnalul chitarei in cele doua intrari L si R ca sa se auda chitara in mijloc...( adica egal de tare in ambele canale L si R )

Link to comment
Share on other sites

Cea mai buna optiune iti poti lua doar chitara si cu un vox amplug sunt diferite modele lead,bass,ac30,clasic rock,metal pentru orice vrei sa canti si il contectezi la PC si cu ajutorul unui program poti sa scoti ce efecte doresti calitatea sunetului fiind relativ buna nu ai nevoie de adaptoare sau chestii si in plus gasesti unul la 150 de lei

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.