www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Recital Hathor Si Bolthard In Cadrul Metal Maraton


Fictum
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Schimbare de situatie...In prima zi a festului nu o sa mai cante Inopia si o sa cante Bolthard.

 

Tobarul trupei Hathor,Sebi, e foarte bolnav si nu o sa poata concerta pe 23.10.2010.Radu(pasare) o sa ne ajute sa putem canta,ca sa nu anulam recitalul.(speram sa avem timp sa facem piesele cu Radu,in 6 zile).

 

Ne vedem acolo!!!

Link to comment
Share on other sites

Trupe participante la concurs si alte informatii (articol preluat de la Chaos Lore de pe metalhead):

"

 

 

Asa cum v-am anuntat, pe 22 si 23 octombrie 2010 va asteptam in Club Fabrica din Bucuresti pentru a alege impreuna patru formatii promitatoare care sa deschida cea de-a doua editie a OST Mountain Fest!

Concertele vor incepe in fiecare zi la orele 19:00, fiecare formatie avand la dispozitie doar 3 piese pentru a va convinge ca merita sa fie printre castigatori!

 

Asa ca fiti pe faza sa ii ascultati pe:

Apa Sambetii

Ka Gaia An

Monarchy

AQUILA

IDOL

Vepres

Incipient

Psychogod

in ziua de vineri si, respectiv,

 

Paradox

ARZEN?

Heavy Duty

Celest

True Mind

BACKLASH

Shadowsong

SANCTUAR

in ziua de sambata.

 

In timp ce noi si formatiile numaram voturile acordate de voi, pe scena vor canta Bolthard (vineri) si Hathor (sambata).

 

Va asteptam in numar cat mai mare pentru a va sustine formatiile preferate!

 

Va reamintim si faptul ca in cadrul evenimentului OST Metal Battle publicul va putea participa la tombola OST Mountain Fest ce are ca premii o invitatie pentru 2 persoane la OST Mountain Fest 2011 (premiul I), un tricou (premiul II) si un voucher pentru 5 beri (premiul III).

 

De asemenea OST Mountain Fest mai vine cu o oferta valabila doar in cadrul acestui maraton, si anume posibilitatea de achizitionare a abonamentelor OST Mountain Fest 2011 la pretul de 50 lei/bucata.

 

Pretul unui bilet OST Metal Battle este de 15 lei pe zi, acestea putand fi achizitionate la intrarea in club sau online pe www.biletoo.ro si www.vreaubilet.ro precum si de la magazinele partenere:

 

Sala Palatului, Musica Store (vis-a-vis de Magazinul Muzica), Libraria Mihai Eminescu, Magazinul Victoria (parter, standul Midola, Unirea Shoping Center (etaj 2), Mall Baneasa, Black Widow, Palatul Copiilor cat si la intrare in seara concertului. "

 

Printre trupele ce ne vor incanta este si una exclusiv feminina, si care tot creste (veti vedea cat de subiectiv sunt numai vazand si ascultand), iar spectacolul 'bataliei' a 16 trupe pentru primele 4 locuri n-ar trebui ratat de nici un rgc-ist bucurestean; plus ca, pentru cine n-a intrat pana acum in club, atmosfera calda in mod obisnuit cred ca se va transforma in fierbinte de la 8 trupe+Bolthard in prima seara(vineri, 22 oct.) sau 8 trupe +Hathor in cea de a doua! :)

Link to comment
Share on other sites

Eu imi cer scuze legat de numele topicului ca apare numai "recital Hathor"...la momentul acela nu stiam decat ca o sa avem recital in cadrul acestor preselectii,nimic mai mult,nici ca e pe 2 zile. Daca poate cineva sa il schimbe...ii multumesc anticipat :)

 

vad ca ..pana sa scriu eu acest mesaj, cineva l-a schimbat...dar nu a schimbat si data (Bolthard 22.10.2010 ; Hathor 23.10.2010)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.