www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amplificatoare Pe Lampi Home-made De La 1w La 100w


Recommended Posts

Salut, teoretic sunt si eu interesat de un amplificator pe lampi high gain cu cat mai multe trepte, ma gandesc la 5 sau 6 ecc83 in preamp :) nu ma intereseaza neaparat puterea finala, 50W ar fi suficient, poate si mai putin; ca idee, ma gandesc la ceva gen engl powerball sau mesa-uri high gain, sau soldano; important pentru mine e sa aibe cat mai multe trepte de gain.

 

Cam ce anume ai putea construi in sensul asta si cam la ce pret? :) ( sunt dispus sa dau un pret corect pentru un amp bun care sa sune cum imi doresc eu )

Edited by adrian_mirea
Link to comment
Share on other sites

Salut, teoretic sunt si eu interesat de un amplificator pe lampi high gain cu cat mai multe trepte, ma gandesc la 5 sau 6 ecc83 in preamp :) nu ma intereseaza neaparat puterea finala, 50W ar fi suficient, poate si mai putin; ca idee, ma gandesc la ceva gen engl powerball sau mesa-uri high gain, sau soldano; important pentru mine e sa aibe cat mai multe trepte de gain.

 

Cam ce anume ai putea construi in sensul asta si cam la ce pret? :) ( sunt dispus sa dau un pret corect pentru un amp bun care sa sune cum imi doresc eu )

 

 

 

 

tocmai am terminat un amp. high-gain tip..messa ma poti contacta .. ptr.mai multe amanunte si pe mess: vaska 2222

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Va recomand sa comandati amp-uri de la domnul vaska, indiferent de gen, mie mi-a construit o copie mesa dual rectifier care suna extraordinar, si intr-un timp scurt. Apelati cu incredere !

6871067006_a5ba9abc1a.jpg

ma bucur ca -ti place,sa-l stapinesti sanatos ,mersi ptr. recomandare ...

 

-pentru cine e interesat ,un amp. class A ,10W , 2 canale , clean,drive , comutabile cu FTSW.clean de Fender twin,drive de messa ..se poate proba in Bucuresti..

post-10348-0-40385900-1332842468_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

ampul acesta a ajuns la mine. foarte bine lucrat si un sunet atat clean cat si distors superb.

multumesc dle vaska.

 

ma bucur ca -ti place,sa-l stapinesti sanatos ,mersi ptr. recomandare ...

 

-pentru cine e interesat ,un amp. class A ,10W , 2 canale , clean,drive , comutabile cu FTSW.clean de Fender twin,drive de messa ..se poate proba in Bucuresti..

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Tot respectul pentru domnul maestru Vaska! Lucreaza impecabil si este punctual cu lucrarile. De curand si eu ma numar printre persoanele care canta pe un amplificator semnat de dansul si pot spune ca sunt foarte multumit de sunet. Calitate buna pentru un pret potrivit! Multumesc mult stimate domn, multa sanatate va doresc!

Edited by slashlord03
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.