www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amplificator Laney Lx-20


Guest Elvis
 Share

Recommended Posts

Amplificator laney lx-20 extreme cu boxa de 8 inch.

Are distors.

Parti bune: suna foarte bine, are boxa calumea, efectul de distors, suna bine atat pe clean cat si pe efecte , se aude tare pentru 15 watt, aspectul.

Parti rele: Inca nu am gasit parti rele o sa vad. Poate pretul putin piperat dar e de calitate

Pret 320 lei

Raport pret/calitate: 9

post-11148-1285273639_thumb.jpg

post-11148-1285273653_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pai este cumparat nou de la un magazin din Pitesti.

Uitati un review: http://www.youtube.com/watch?v=6zVwKtkUhCY

Date:

Power RMS 15 Watts Inputs 1x Jack Channels 2 (Clean and Distortion) Equalisation Global Bass, Mid and Treble Reverb No Line Out No Footswitch No Speaker connections No FX Loop(s) No Drivers 1x8" Custom Driver Cabinet Design Black metal corners, gloss metal grille and rubber feet Master Effects Level Controls No Effects No Headphone Socket Yes CD Input Yes (Jack) Kick Proof Metal Grill Yes Weight 10 Kg Dimensions Width 355 x Height 337 x Depth 208

Edited by Elvis
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Krypto Man

Dude, asta-i review sau ce-i?

Da detalii cum trebuie. Am vazut ca ai pus si un pret: nou/sh ,ce e cu el?

 

P.S. difuzor de 8 inch...boxa e toata incinta...

 

 

 

 

... asa deci se pare ca inca nu stiu toate detaliile despre acest cub... pe care il detin si eu si pot spune ca-s foarte multumit de el, mai ales dupa ce i-am aplicat o folie intre grila metalica din fata si difuzor pentru a reduce din microfonie[... pare ciudat dar functioneaza - si eu ramas tampit cand am auzit de la un prieten si am spus ca n-am nimic de pierdut];

Amplificatorul se comporta foarte bine pe toate genurile muzicale, sau doar pe cele care le-am incercat eu... oarecum daca vrei o jucarie mai mare in casa atunci il recomand cu caldura pentru ca-i mult mai ok decat combo ala micut de la Roland care merge cu baterii. L-am testat si cu intrare din placa de sunet calculator, cu microfon, cu chitara si de fiecare data se comporta destul de frumos.

 

Amplificatorul a fost testat si cu doua pedale de distors si a sunat decent[ MXR Distortion + home made, Bloody Mary]... desi se poate folosi si cu drive-ul sau propriu, care nu prea ma incanta.

Poti scoate multe din el la configuratia cu un difuzor cu diagonala 8", centrat exact la mijlocul cutiei;ampul mai are un output de 15W, consum de 30W, 2 intrari[1cd player - fara egalizator si care suporta o impedanta de intrare de pana la 10K si o intrare normala cu o impedanta de pana la ~25K], 1 iesire de tip Phones[care anuleaza difuzorul cand e conectat], 1 pot volum, canalul de drive cu 1 switch de activare a canalului si care dezactiveaza potul de volum, 1 pot Drive Crunch si 1 pot Drive Master, 3 pot-uri egalizare[bass, Medii, Inalte], si eventual daca ii versiunea LX20R prezinta si un reverb care ii bun ca calitate, iar daca ii versiunea LX20 atunci nu prezinta reverb-ul.

 

Greutatea este undeva in jurul a 8-9Kg, deci nu este prea greu... trebuia sa metionez ca are si un buton de power? :)

 

Eu daca as fi dispus sa-mi cumpar alta jucarie, cred ca as face aceiasi alegere... desi as mai avea cateva propuneri pentru o lista de jucarii...

 

Nota mea este

  1. 9.5 pret
  2. 9.0 calitate

Pret nou:350-400RON

Pret sh: pe undeva la 150-200RON

 

 

P.S. Astept sa apara lumea si sa rada, ca apoi sa sara cu voturile de reputatie negativa ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

... Poti scoate multe din el la configuratia cu un difuzor cu diagonala 8" ...

 

M-am gandit ca nu ar trebui sa fiu rau, dar nu tre sa mi-o luati in nume de rau, ne mai amuzam si noi. Nu m-am putut abtine sa nu rad juma de ora :D. Ma gandeam ca monitoru meu de la calculator e mai smeker, si poti scoate chiar si mai multe din el, ca are diagonala de 19''.

Edited by Matei Negriu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.