www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Zoom Vs Boss


Guest cyberghost
 Share

Recommended Posts

Guest cyberghost

Salut, vreau sa-mi cumpar un procesor de efecte si am de ales intre Zoom G7.1ut si Boss Me-70. Pe care dintre cele doua mi-l recomandati ? Exista si altceva mai bun pe la 10-11 milioane ? Procesoru il iau din londra. Am la dispozitie cam 200 lire.

Link to comment
Share on other sites

Daca tot va spuneti parerea "SUBIECTIVA", ati putea sa-i dati omului si argumente pentru care sa-si ia sau nu! NU mai spuneti: ala e nasol, ala suna bine si atat. DE CE suna prost? DE CE suna bine? Daca va e lene, nu mai raspundeti.

Link to comment
Share on other sites

in urma cu ceva timp, toata lumea ar fi spus ca Boss sunt ce trebuie si ca Zoom-ul este un procesor prost ( asta se intampla in urma cu catziva ani ), ma bucur sa vad ca oamenii sau modernizat si au inceput sa aprecieze si altceva in afara de Boss. Zoom-ul chiar este un procesor foarte bun, dar trebuie sa sti sa-tzi faci tonurile, mai sunt si patch-uri de importat, unele sunt bunicele, altele proaste, dar daca ai rabdare si sti ce vrei, potzi obtzine nishte tonuri foarte bune din Zoom.

Link to comment
Share on other sites

Zoom-ul are si lampa!... pretty light! :lol:

 

:) da..asa e. Daca i'ar mai pune si cateva tuburi halogene ar fi si mai cul; probabil i'ar creste si mai mult cota+pretul :lol:

Sa'mi scuzati interventia, dar vad ca iar incepe vechea poveste cu "lampa lui aladin" facatoare de minuni.

Daca ai vrut sa faci o gluma, atunci sa'mi fie cu scuze :)

Link to comment
Share on other sites

Eh... e un fel de semi-dumã :lol: . Face si lãmpița aia neºte treburi. De ex. se poate face ton doar din lampa. Se dã cu potențiometrul "boost" in blanã ºi rezultã un overdrive... analogic...fain... pe lampã... :lol:

Sau împreuna cu un crunch => crunch cu booster....analogic... pe lampa! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.