www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[cumpar] Prophesy Ii, X3 Pro Line6 Si Axe Fx Ultra


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Salut. Ai dreptate. Insa AXE mi-a aparut ca fiind f tare la capitolul amps.....cat partea de preamp...nu stiu de ce, dar prophesy suna mai interesant. Sau gresesc.... chiar nu stiu....

 

:)

 

nu stiu exact la cel fel de demouri te-ai uitat/ascultat/etc de ai ajuns la concluzia asta. evident, soundul e subiectiv, DAR...

 

eu zic, citandu-te pe tine, "gresesti"

Link to comment
Share on other sites

Mda...insa situatia este cam asa. Am sesizat ca demo-ul e una, sa "pui mana" e alta. Pe Prophesy nu am nimerit sa pun mana....doar ce am auzit net. Se pra poate sa ai dreptate. Oricum, fata de avalansa de opinii si de ceea ce stiu pe propria piele am optat pt AXE. Acum sa vedem de unde-l facem rost :) ca pe aici e vreo 2400..... idei pe aceasta tema?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

de un gt8 ce spuneti?

scuze ca ma bag dar am vaz pe youtube ce face acest axe fx si nu vad de ce ar costa peste 2000 dolari in America avand in vedere ceea ce face cred ca un gt8 in jur de 10 mil e mai economic .

 

Pai da...chiar asa...iei un gt 8 schimbi vreo 2 condensatori si 3 rezistente si va suna ca un axe fx ultra....ba poate mai bine....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

L-am legat cu iesirile stereo de la Axe de intrarile 1/4 de la X3 Pro. legat direct sau prin X3 nu a influentat negativ. Este interesant ca poti utiliza Gate-ul si etajul de stomp de pe X3 dupa prelucrarea din Axe. Am pus si un DSP8000 de la behringer in loop cu X3-ul, pe post de EQ. Suna interesant. Mai fac probe si revin....

Link to comment
Share on other sites

L-am legat cu iesirile stereo de la Axe de intrarile 1/4 de la X3 Pro. legat direct sau prin X3 nu a influentat negativ. Este interesant ca poti utiliza Gate-ul si etajul de stomp de pe X3 dupa prelucrarea din Axe. Am pus si un DSP8000 de la behringer in loop cu X3-ul, pe post de EQ. Suna interesant. Mai fac probe si revin....

Link to comment
Share on other sites

Trebuia sa-ti cumperi un preu pe lampa,la bani astia[580 sau triaxis]era adevaraciune,asa ai o zazaiala mai sofisticata dar tot digiii.

Sau lua-i 11rack care are doar 11 cabinete dar trafuri pe iesire impedante de intrare mai multe,si alte chestii bune sau foarte bune.Fractalul are ,cate40 cab sau

mai multe deci vine800 ori 4 =2400,deci investitia este mult mai buna in digi11 rack.Ca sa ai un fractal la fel de bun ca 11rack ar trebuiisa coste peste3000 de eoro.

De 15 ani Triaxisul costa 3000 de euro,fractalul in 2010 a scazut cu aproape 1000 de euro,si o sa scada si mai mult datorita lui Digi11rack.

DECI NU DATI BANII PE PROSTII[mai ales cand ai alternative] Cu respect.

Link to comment
Share on other sites

Trebuia sa-ti cumperi un preu pe lampa,la bani astia[580 sau triaxis]era adevaraciune,asa ai o zazaiala mai sofisticata dar tot digiii.

Sau lua-i 11rack care are doar 11 cabinete dar trafuri pe iesire impedante de intrare mai multe,si alte chestii bune sau foarte bune.Fractalul are ,cate40 cab sau

mai multe deci vine800 ori 4 =2400,deci investitia este mult mai buna in digi11 rack.Ca sa ai un fractal la fel de bun ca 11rack ar trebuiisa coste peste3000 de eoro.

De 15 ani Triaxisul costa 3000 de euro,fractalul in 2010 a scazut cu aproape 1000 de euro,si o sa scada si mai mult datorita lui Digi11rack.

DECI NU DATI BANII PE PROSTII[mai ales cand ai alternative] Cu respect.

 

Se prea poate sa ai dreptate. Eu nu sunt asa priceput ca majoritatea de aici.... dar, sa dea dracii...suna bine de tot axe. nu ma asteptam...... imi place rau. cred ca dau jos x3 cu totul...

Link to comment
Share on other sites

Trebuia sa-ti cumperi un preu pe lampa,la bani astia[580 sau triaxis]era adevaraciune,asa ai o zazaiala mai sofisticata dar tot digiii.

Sau lua-i 11rack care are doar 11 cabinete dar trafuri pe iesire impedante de intrare mai multe,si alte chestii bune sau foarte bune.Fractalul are ,cate40 cab sau

mai multe deci vine800 ori 4 =2400,deci investitia este mult mai buna in digi11 rack.Ca sa ai un fractal la fel de bun ca 11rack ar trebuiisa coste peste3000 de eoro.

De 15 ani Triaxisul costa 3000 de euro,fractalul in 2010 a scazut cu aproape 1000 de euro,si o sa scada si mai mult datorita lui Digi11rack.

DECI NU DATI BANII PE PROSTII[mai ales cand ai alternative] Cu respect.

 

you are a funny dude:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.