www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Turneu Marius Pop & The M Theory


soiuz
 Share

Recommended Posts

Mi se pare mie sau ... mai sunt si melodii care nu au ajuns pe CD? Nu-mi aduc aminte prea bine playlistul pentru ca eram deja la a 2-3ea bere asteptand sa inceapa cantarea. Si da, aproape jumatate din sala nu era atenta la formatie...

 

PS: pentru autografe sa va aduceti un marker; pixurile nu scriu prea bine pe suprafete luciose. (eu nu stiam asta :-( )

1. s-au cantat piese de pe album + cateva piese compuse de Alex Racovita (pian) si Razvan Cojanu (bass) care au fost orchestrate dupa ce albumul a fost gata

2. in orice cantare de club, cu orice trupa, va fi lume care nu va fi atenta la formatie, n-are sens sa ne plangem. la fel se pot plange si oamenii aia ca le-am deranjat discutia cu muzica :)

3. era un marker la standul de CD-uri. Poate chiar doua... Eu le-am cumparat de la Diverta dupa ce la prima antare n-am avut nici pix :lol:

 

 

La Iasi cand? Sau undeva in moldova macar...

 

Dupa ce e gata turneul facem planurile pentru anul urmator. Din pacate sfarsitul de an se anunta prea aglomerat pentru toti cei implicati pentru a mai putea organiza ceva dar anul viitor sigur ajungem si pe acolo :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Felicitari pt concertul de la Fagaras. A fost... exact asa cum am asteptat si cum n-am vrut. Trebuie sa ma explic. In Cover Club de obicei se canta blues( cind organizator e Vio) si rock (cind organizator sint eu, Vio sau Tzache). Astfel lucrurile sint simple. Artistii alesi pe sprinceana vin, ne ung la suflet si ramanem cu amintiri frumoase. In cazul lui Marius Pop si M Theory a fost mai degraba o lectie si de aici emotiile mele ca spectator si o oarecare crispare. Ceea ce faceti e nu doar o lectie de profesionism, daruire totala si talent dar si o chestie cu care Romania nu a mai prea intrat in contact. Asistam la nasterea unui nume mare, care de la acest bun inceput nu prea mai lasa loc de ,,tras de mineca””. Salut faptul ca aveti un staff care stie la cit e ceasul, ca il folositi din plin pe Jean Piloiu si ca dati atentie detaliilor. Deci una peste alta super concert, sper ca v/ati simtit bine si ca o sa ne mai incintati.

 

 

PS. Oboseala m/a facut sa nu mai raman dupa concert dar mi-a ajuns la urechi ca Marius,, si-a facut de cap”” , a doua zi, cu prietena mea bruneta (Ibanezul Les Paul din 1972 ce il lasasem la club) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hehe, vad si eu mesajul dupa 3 luni :))

Foarte frumos la Fagaras! de fapt CEL MAI FRUMOS! Sper ca ne mai primiti cand mai avem drum prin zona.

Merci de aprecieri, le transmit mai departe.

Felicitari pt concertul de la Fagaras. A fost... exact asa cum am asteptat si cum n-am vrut. Trebuie sa ma explic. In Cover Club de obicei se canta blues( cind organizator e Vio) si rock (cind organizator sint eu, Vio sau Tzache). Astfel lucrurile sint simple. Artistii alesi pe sprinceana vin, ne ung la suflet si ramanem cu amintiri frumoase. In cazul lui Marius Pop si M Theory a fost mai degraba o lectie si de aici emotiile mele ca spectator si o oarecare crispare. Ceea ce faceti e nu doar o lectie de profesionism, daruire totala si talent dar si o chestie cu care Romania nu a mai prea intrat in contact. Asistam la nasterea unui nume mare, care de la acest bun inceput nu prea mai lasa loc de ,,tras de mineca””. Salut faptul ca aveti un staff care stie la cit e ceasul, ca il folositi din plin pe Jean Piloiu si ca dati atentie detaliilor. Deci una peste alta super concert, sper ca v/ati simtit bine si ca o sa ne mai incintati.

 

 

PS. Oboseala m/a facut sa nu mai raman dupa concert dar mi-a ajuns la urechi ca Marius,, si-a facut de cap”” , a doua zi, cu prietena mea bruneta (Ibanezul Les Paul din 1972 ce il lasasem la club) :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.