www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pantera , Metallica , Gnr , Bon Jovi , Dream Theater & Others


Guest Dan.
 Share

Recommended Posts

       Saluty ! M-am gandit sa postez si eu niste chestii , urlate de mine pe timpul zilei . Stiu , suna infect . Dar cum niste spiridusi ( pe langa vocile cu care vorbesc noaptea ) mi-au zis ca cica as avea "voce" si ca .. zbiara si tu nitel . In si pentru ce stil , unknown for now . D-aia lalai si eu ce-mi place ... si ce place ? Pantera de exemplu . Aha , GATEEEEEEEEES . Scuzati finalul , dar asa de dragul melodiei am zis sa pastrez baza :)) . In rest , daca nu ma injurati ( prea tare ) si nu ma actionati la CEDO sau Drepturile Omului mai postez , dar tre` sa prind zi buna ca azi ( auzi si tu , sa te scoli la 6 .... )  ca altfel nu .. nu suna 

 

In fine , facui azi niste cartofi prajiti seara acum .. ah si melodia este inregistrata folosind scule profesionale in studioul meu de acasa ( a.k.a camera mea ) . 

 

 

 

 

Numa` bine ca e foamete mondiala . 

Cemetery_Gates_Cover_v2.mp3

Link to comment
Share on other sites

 

another piece of crap .

 

Ce nu-mi suna mie bine ? Nimic nu-mi suna bine . Credeam ca ma mint vocile :lol: . Still , observ acum diferentele intre iregistrari . La CG pur si simplu tot parca e prea jos , e ca si cum ar fi modificat pitchul , dunno why . Singura chestie poate sa fie programul pt inregistrat , microfonul e acelasi , CG e cu Sound Recorder :)) si Patience parca cu Cool Edit Pro . Suna ca si cand as fii beat ?:lol:) nene , asta e scuza buna , aduce cu Anselmo ,desi daca as folosi maria nu cred ca as mai fi in stare sa cant .

Link to comment
Share on other sites

Dude, nu e chestia de beat.. e ca tinzi sa exagerezi atitudinea bad-ass in stilu de voce pe care ai ales sa-l adopti, intelegi? :) Se aude ca incerci prea mult cu accentu, furia din stomac si toate alea... Mai incearca poate si cu alt microfon si canta ceva mai relaxat. Asteptam :lol:

 

P.S. : In plus, Cemetary Gates e o piesa criminal de greu de cantat corect in toate aspectele, groove, atitudine, tehnica. Numa' ei cred ca pot sa surprinda exact atmosfera pe care vor s-o picteze. E si asta o chestie de luat in seama :lol:

Edited by Adi91
Link to comment
Share on other sites

dap , total adevarat . tocmai d-asta ,incerc sa vad care stil se pliaza cel mai bine pentru vocea mea . o sa incerc tot ce-mi place, la final ,ori e ceva ori nu mai e :)) . revenim la chitara ..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.