www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concurs Pentru Un Combo De 5w


viobio
 Share

Recommended Posts

Salutare tuturor

 

lucrez la un combo de 5w cu EL84 ,ca finala ,in configuratie SE

amplificator full tube

doua intrari low/high

drive

master

trei tonuri,bas/medii/inalte

iesire linie

iesire difuzor exterior,pentru un cabinet mai bun

preamplificatorul va fi cel de la JCM800 lead series

 

 

acest combo va fi realizat in carcasa unui combo dezafectat

voi folosi numai piese de cea mai buna calitate

 

 

 

acest combo va face subiectul unui concurs intre chitaristi de maxim 20 ani

regulile le hotariti voi ,moderatorii si administratorul acestui site

 

 

eu nu ma voi implica in nici un fel in regulile acestui concurs,nici nu voi vota

nu este o gluma este ceva serios

 

 

 

SUCCES TUTUROR

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare tuturor

acest combo va face subiectul unui concurs intre chitaristi de maxim 20 ani

eu nu ma voi implica in nici un fel in regulile acestui concurs

SUCCES TUTUROR

 

Mã bucur cã nu te implici în regulile concursului, dar în acelaºi timp ai bãgat prima regulã !

Eu , care am 21 de ani, de ce nu am voie sã particip?

Mi-ar place un combo din ãla ! Mai ales cã, de când am trecut pe o lampã, sunt fan lãmpi.

Asta e ! ...

Felicitãri anticipate câºtigãtorului !

 

 

PS: Full tube ??!! Mã duc sã-mi falsific buletinul !

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

ai sanse duble da nu ai voie sa participi =))

 

Mã bucur cã nu te implici în regulile concursului, dar în acelaºi timp ai bãgat prima regulã !

Eu , care am 21 de ani, de ce nu am voie sã particip?

Mi-ar place un combo din ãla ! Mai ales cã, de când am trecut pe o lampã, sunt fan lãmpi.

Asta e ! ...

Felicitãri anticipate câºtigãtorului !

 

Ramurel , u nu ai 43 de ani ?;:)

Edited by SfantuJimmy
Link to comment
Share on other sites

da ,o conditie am pus eu ,cea cu virsa de maxim 20ani

 

de ce ?

pentru ca ma adresez celor cu posibilitati materiale reduse sau foarte talentati

nu mi se pare corect sa avem un amplificator si 40 de ani si sa mai ne dorim unu ,poate facem rau unui pusti talentat

sau sa avem 40 de ani si pina acum sa nu ne cumparam un amplificator pe lampa

Link to comment
Share on other sites

da ,o conditie am pus eu ,cea cu virsa de maxim 20ani

 

de ce ?

pentru ca ma adresez celor cu posibilitati materiale reduse sau foarte talentati

nu mi se pare corect sa avem un amplificator si 40 de ani si sa mai ne dorim unu ,poate facem rau unui pusti talentat

sau sa avem 40 de ani si pina acum sa nu ne cumparam un amplificator pe lampa

 

Domnule viobio, sunt oameni care se apucã de chitara la 40 de ani, pentru cã atunci și-au descoperit inclinația. Iar la 40 de ani poate nu-l lasã nevasta sau criza financiara sã-și ia amp pe lãmpi. Criteriile cele mai bune de selectie ar fi sã frecventeze de ceva timp acest forum și sã demonstreze într-o piesã de ce meritã un amplificator.

În privința posibilitãților materiale, nu avem cum sã ne dãm seama pe forum, doar cu declarație de venit (a lu' tãticu', inclusiv :lol: ). Iar dacã e foarte talentat, e clar cã il va "bate" ușor pe unu de 40 care s-a apucat de chitarã când conceptul de internet nici nu exista.

My 2 cents...și respect pentru inițiativã! :)

Link to comment
Share on other sites

Domnule viobio, sunt oameni care se apucã de chitara la 40 de ani, pentru cã atunci și-au descoperit inclinația. Criteriile cele mai bune de selectie ar fi sã frecventeze de ceva timp acest forum și sã demonstreze într-o piesã de ce meritã un amplificator.

În privința posibilitãților materiale, nu avem cum sã ne dãm seama pe forum, doar cu declarație de venit (a lu' tãticu', inclusiv :) ). Iar dacã e foarte talentat, e clar cã il va "bate" ușor pe unu de 40

 

Nu-i problema mare de-atita lucru. Si eu apreciez initiativa lui viobio , si urez multa bafta concurentilor, cel mai merituos sa cistige. Eu am glumit un pic, sunt sigur ca sunt baieti dotati si talentati, care merita asa un amplificator si le urez s-aiba noroc.

 

In ceea ce priveste "e clar cã il va "bate" ușor pe unu de 40" o iau ca pe o provocare, draga Adriane, care chiar ma ambitioneaza "rau de tot"... Tocmai am trecut in al doilea an de chitara, inca nu ridic manusa, dar trece provocarea pe lista . :lol:

 

Succes concurentilor !

 

PS : Nevasta-mea e fanul meu numarul 1 si asa le doresc tuturor !

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

domnilor ,daca va deranjeaza singura mea conditie va anunt ceva ,cu toate ca nu vroiam sa fac publica urmatoarea surpriza

 

IN TOAMNA AM DE GIND SA MAI FAC UN CONCURS

POTUL VA FI UN AMPLIFICATOR DE 50W (VIO.TUBE.AMP). ,CU DOUA CANALE ,PLUS O CHITARA FENDER STRATOCASTER ,CHITARA ESTE FABRICATA IN AMERICA

AMPLIFICATORUL VA FI DE 50W ,DACA VA FI DE 100W VOR FI PROBLEME CU PROCURAREA DIFUZOARELOR SAU A UNUI CABINET

 

SA TRAIM PINA ATUNCI SI SA FIM SANATOSI

 

IN TOAMNA POATE PARTICIPA ORICINE POATE TINE O CHITARA IN MINA ,DE LA 1LUNA LA 100 DE ANI

REGULILE LE VOR FACE ,ADMINISTRATORUL ACESTUI SITE,MODERATORII,SI VOI

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

Domnule viobio, sunt oameni care se apucã de chitara la 40 de ani, pentru cã atunci și-au descoperit inclinația. Iar la 40 de ani poate nu-l lasã nevasta sau criza financiara sã-și ia amp pe lãmpi. Criteriile cele mai bune de selectie ar fi sã frecventeze de ceva timp acest forum și sã demonstreze într-o piesã de ce meritã un amplificator.

În privința posibilitãților materiale, nu avem cum sã ne dãm seama pe forum, doar cu declarație de venit (a lu' tãticu', inclusiv :lol: ). Iar dacã e foarte talentat, e clar cã il va "bate" ușor pe unu de 40 care s-a apucat de chitarã când conceptul de internet nici nu exista.

My 2 cents...și respect pentru inițiativã! :)

 

domnule cu pasiunea va inteleg ,la cei 40 de ani si cu criza dar cu sotia?!

sotia nu merge la cosmetica ,coafor,manichiura ,stiu se face frumoasa tot pentru sot ,dar nu trebuie sa stie citi bani avem in buzunar

sotia cite haine si pantofi are?? fata de sotul cu multe pasiuni

 

woah... Viobio esti prea darnic..si pe criza asta:)

 

Btw...cum se va recunoaste daca cineva are pana in 20 de ani la acest concurs ?cu buletinul ?

 

sigur,cu CI sau certificat de nastere daca are sub 14 ani

 

am vorbit cu toti cei care au amplificatoare facute de mine sa nu participe la acest concurs,cei pina in 20 de ani

toti au fost de acord in unanimitate

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

Ia vezi, nu gasesti si un combo pe lampi si ne lasi?

 

de ce esti retard? bagarea asta in seama ...

 

ramane de vazut ce stie...algorel la chitara si ce stie un bassist la chitara ...

tot as fi pro pentru inregistrari video , ca unii mai sunt si hoti mai pun pe altii sa faca pentru ei..parerea mea.

Edited by punkbass
Link to comment
Share on other sites

Ma intreb de ce te inscrii la concurs Punbass.. La sculele pe care le ai la vanzare sigur parintii tai au bani sa-ti cumpere un amp pe lampi.. au am inteles de la Domnul Viobio ca acest concurs e facut pentru niste tineri talentati care nu au cine stie ce situatii materiale.. nu vreau sa fiu rau.. dar gandeste-te putin..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.