www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am O Problema


George Albu
 Share

Recommended Posts

eram la repetitii si in mijlocul melodiei s`a oprit brusc chitara.are tuner incorporat,iar el a inceput sa se aprinda singur si sa o i`a razna.apoi s`a oprit si el.am crezut ca s`a rupt vre`un fir sau ceva.dar am desfacut chitara si nimic.am pus baterii noi,tunerul merge,dar chitara nu`mi trimite nici un semnal catre amplificator.nu e nici un fir dezlipit.e vorba de un ibanez AE30 electroacustic....ce problema as putea avea?multumesc

Link to comment
Share on other sites

Guest Noxified

Incearca sa verifici in special firele de la doza.(microfon ce e) Si daca nu e nimica,incearca sa schimbi doza.Sigur are legatura,cu doza daca,nu e nici-un fir dezlipit.

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa verifici in special firele de la doza.(microfon ce e) Si daca nu e nimica,incearca sa schimbi doza.Sigur are legatura,cu doza daca,nu e nici-un fir dezlipit.

 

Acuma sincer,poate eu nu le am asa bine cum le ai tu,am avut ceva electroacustice la viata mea,dar parerea mea e ca daca merge tunerul,cum a specificat forumistul nostru nu prea are cum sa fie de la doza.

 

Cel mai probabil 90 la suta e din jack problema.

 

Succes !

Link to comment
Share on other sites

Acuma sincer,poate eu nu le am asa bine cum le ai tu,am avut ceva electroacustice la viata mea,dar parerea mea e ca daca merge tunerul,cum a specificat forumistul nostru nu prea are cum sa fie de la doza.

 

Cel mai probabil 90 la suta e din jack problema.

 

Succes !

 

+1 hey mister Jack...Is that the cause of your surprise?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

S-ar putea sa ai problema cu tunerul incorporat in preamp. Normal cand e activat, chitara nu mai trimite nici un semnal afara (asta ca sa nu auda toti cand tu acordezi). Chestia ar fi ca se poate sa-ti ramana activat tot timpul (poate ceva scurt).

 

Ce model de chitara ziceai ca ai?

Link to comment
Share on other sites

S-ar putea sa ai problema cu tunerul incorporat in "preamp". Normal cand e activat, chitara nu mai trimite nici un semnal afara (asta ca sa nu auda toti cand tu acordezi). Chestia ar fi ca se poate sa-ti ramana activat tot timpul (poate ceva scurt).

 

Ce model de chitara ziceai ca ai?

Edited by chitara_calda
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.