www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

First Step - Primul Album Marius Pop Lansat Oficial !


soiuz
 Share

Recommended Posts

Marius a alcatuit proiectul The M Theory impreuna cu cativa dintre cei mai talentati muzicieni din Romania.

Albumul First Step este rezultatul muncii lor din ultimii doi ani.

 

The M Theory:

Marius Pop - chitara

Marcel Moldovan - tobe

Mihai Ardelean - clape

Alex Racovita - clape

Dan Georgescu - bass

Gabriel Dragan - tobe

Alex Szuz - tobe

Joe Balogh - chitara

Oliver Bader - chitara

Radu Miculita - chitara

Radu Niculescu - bass

 

http://www.cdbaby.com/cd/mariuspopmtheory

doar 9.99$. MERITA!!!

 

in curand pe iTunes, Amazon...

 

Din toamna va incepe un turneu de promovare care sper sa cuprinda cat mai multe orase.

Sunt stabilite pana acum concerte in Bucuresti, Oradea, Arad, Sibiu...

Daca aveti idei ce pot veni in sprijinul acestui turneu (locatii, sponsori...) le astept pe alex@chitarist.ro

Thanks!

 

...and suport the team, buy the album!

:)

Link to comment
Share on other sites

Felicitari si succes. Am ascultat sample-uri pe CDBaby si suna f. bine.

Cred ca anuntul tau ar merita "lipit".

 

Thanks doctore si thanks pentru "lipitura" propusa de tine si care chiar s-a intamplat intre timp. Ma bucur sa vad oameni care sustin "cauza" :)

 

Intre timp vestea a inceput sa circule:

http://news.guitarworld.com/story/marius-p...-fusion-get-it/

Edited by soiuz
Link to comment
Share on other sites

Felicitari, pare foarte bun materialul! :)

 

Apare si CD? Sau o versiune lossless macar.

 

Thanks!

Deocamdata am mers doar pe distributie digitala iar CD Baby este cel mai important canal de distributie digitala pentru artistii independenti. De acolo va ajunge in curand pe iTunes, Amazon, Napster etc.

Calitatea fisierelor ditribuite prin CD Baby este una de exceptie fisierele fiind obtinute prin codarea fisierelor noastre audio de catre ei la standardele folosite de catre toti distribuitorii de muzica digitala de dincolo.

CD-ul va fi disponibil in format fizic in cadrul turneului care va incepe in toamna dar pana atunci... 9.99$ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Big Tree

Mie unul nu-mi place , prea complex pentru mine ... in fine , o sa-mi sara multi la gat pentru ca mi-am dat cu parerea undeva unde fiecare isi spune parerea ( forum ) .

Link to comment
Share on other sites

Salutare la toti,

Vreau sa multumesc celor care au lasat scrise impresiile despre discul nostru,indiferent ca sunt impresii pozitive sau negative,apreciez faptul ca unii si-au facut timp nu numai sa asculte,ci si sa posteze pareri si nu in ultimul rand vreau sa ii multumesc managerului meu Alex (Soiuz) pentru faptul ca se ocupa de promovarea proiectului "The Mtheory",un proiect in care credem cu adevarat :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

esti un sef bro.multzam tare fain

 

Salutare la toti,

Vreau sa multumesc celor care au lasat scrise impresiile despre discul nostru,indiferent ca sunt impresii pozitive sau negative,apreciez faptul ca unii si-au facut timp nu numai sa asculte,ci si sa posteze pareri si nu in ultimul rand vreau sa ii multumesc managerului meu Alex (Soiuz) pentru faptul ca se ocupa de promovarea proiectului "The Mtheory",un proiect in care credem cu adevarat :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest Mitza2rule

Salut , sunt foarte bucuros pt tine / voi , sper sa ajungeti departe eu deocamdata incerc sa imi cumpar chitara s isa invat sa cant , sicner as vrea si eu sa ajung intr-o zi sa cant pe scena live , sa am o trupa

 

Inca odata iti urez mult succes si voi cumpara albumul :lol::)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.