www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Galeria Trupei Revolution


Radu Burcea
 Share

Recommended Posts

Singura critica, legata de bass: parca nu se aud la fel de puternic ca si originalul. Sa zic ca ii lipseste din bass? :)

 

Nu ! Chestia e cã basistul din GNR e blond , iar cel din Revolution e brunet, de aia, probabil ți se pare ca sunã altfel... Mai lãsați-o naibii de treabã, e chiar culmea...

Link to comment
Share on other sites

Nu ! Chestia e cã basistul din GNR e blond , iar cel din Revolution e brunet, de aia, probabil ți se pare ca sunã altfel... Mai lãsați-o naibii de treabã, e chiar culmea...

 

off topic : e saten..si nu are nici plete :) .

 

On topic :Multumim oricum pentru pareri si critici!

Link to comment
Share on other sites

Guest bogdi_metal

brunet, saten.... cateodata nici eu nu stiu :))))

 

revenind la bass : se poate sa nu sune ca originalu (la ton ma refer). chiar se poate :lol:)

nu neg faptul ca suna diferit DAR : avand in vedere ca am defapt un P-bass pe care am un pachet de Dunlop vechi din luna Mai.... chiar se poate sa sune diferit. si cred ca am uitat faptul ca nu am cantat prin statie ci am tras direct prin compresor in placa de sunet (la faza asta nu stiu daca influenteaza sau nu tonu).

 

oricum, foarte interesanta parere, macar cineva a auzit bassul si si-a spus punctul de vedere. multumesc :-bd

Link to comment
Share on other sites

oricum, foarte interesanta parere, macar cineva a auzit bassul si si-a spus punctul de vedere. multumesc :-bd

 

Bogdi, îmi dau ºi eu cu o pãrere: La bas ai fãcut o treaba excelentã. Eu zic cã bas-ul nu se aude decât când iese din ritm sau face prostii... Ceea ce înseamna ca ai fãcut treabã foarte bunã. La AC/DC, de exemplu nu se prea uitã lumea la Cliff sau la Phil ( bass & drums ), dar sunt acolo , exacți, ca niºte "metronoame", nu-s entertaineri, dar sunt "baza" !

 

Succes în continuare !

Link to comment
Share on other sites

Guest bogdi_metal

multumesc pentru aprecieri. desi (ca sa stie lumea) trebuie sa recunosc ca a trebuit sa trag cateva duble (vreo 3) la bass ca sa iasa bine.... asa ca trebuie sa zic saru' mana lu frati-miu. lol :))))

 

cat despre "show-man" trebuie sa recunosc ca nu am fost niciodata asa ceva, chiar daca de cand sunt vocalistul principal toate privirile trag mai mult la mine (lafel si criticile). cat despre bass... eu zic ca trebuie sa fac tranzitia dintre ritm si melodie cu bassu, si pe urma sa ma mai uit sa fac si show pe scena.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Bai, ne moare threadul:))

 

Am mai invatat intre timp, si am remasterizat "Sweet child o' mine - REvolutioN". Asteptam comentarii, cheers !

 

Sweet child o' mine - REvolutioN (2011 - Remastered).mp3

 

Baiete la tine vin cand am ceva de masterizat :D

 

Suna foarte bine, si tonurile chitarelor, tonul bassului, tobele, totul e inchegat calumea :)

 

Bafta cu trupa.

 

P.s. canti si tu in trupa cumva :)?

Edited by DraculVaDomni
Link to comment
Share on other sites

Thanks man! Ma bucur ca iti place:) La fel cum conteaza si masterizarea, conteaza si trackurile initiale sa fie bune - trupa a muncit si le-a tras bine. Mai invat si sper sa pot masteriza mai bine,

Aici in melodia asta nu am cantat efectiv; am facut doar tobele si mixajul. Daca te-ai uitat cumva la post-ul anterior a lui @radu_guitar96 si ai vazut clipul de pe youtube cu pozele alea, da... Acolo era live si nu aveau tobosar si am cantat eu la tobe, atat cat am cunoscut instrumentul.

Cheers!

Link to comment
Share on other sites

Thanks man! Ma bucur ca iti place:) La fel cum conteaza si masterizarea, conteaza si trackurile initiale sa fie bune - trupa a muncit si le-a tras bine. Mai invat si sper sa pot masteriza mai bine,

Aici in melodia asta nu am cantat efectiv; am facut doar tobele si mixajul. Daca te-ai uitat cumva la post-ul anterior a lui @radu_guitar96 si ai vazut clipul de pe youtube cu pozele alea, da... Acolo era live si nu aveau tobosar si am cantat eu la tobe, atat cat am cunoscut instrumentul.

Cheers!

 

Am vazut clipul chiar in ziua in care a postat pe youtube, felicitari :)

Link to comment
Share on other sites

Baiete la tine vin cand am ceva de masterizat :D

 

Suna foarte bine, si tonurile chitarelor, tonul bassului, tobele, totul e inchegat calumea :)

 

Bafta cu trupa.

 

P.s. canti si tu in trupa cumva :)?

 

Multumim mult!

 

Multumiri si lui Alex pentru munca depusa la remasterizare,eu unul ma declar pe deplin MULTUMIT!;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Salut fratilor :yay: First, congrats pentru piese, suna misto pentru ceva home-made :rock:

Second, aveam o nelamurirle care ma bantuia de mult, anume pe unde exista o sala de repetitii in Giurgiu. Am cautat de cate ori eram pe acolo si aveam chef de zdranganeala, dar n-am gasit. Daca imi puteti da si mie o idee pls asl, eu dau niste bere cu prima ocazie cand ajung pe acolo ^_^

salutari

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.