www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

R.i.p. Madalina Manole


EugenRo2001
 Share

Recommended Posts

Azi dimineata la stiri am aflat ca Madalina Manole s-a sinucis astanoapte!

 

Stiu ca nu a fost o chitarista (cu toate ca stia sa cante la chitara) dar a fost o voce deosebita in muzica romaneasca.

 

Asadar - odihneasca-se in pace!

 

Pacat,azi ar fi fost ziua ei...

Dumnezeu s-o odihneasca.

Link to comment
Share on other sites

Am înțeles cã n-ar fi la prima tentativã de sinucidere...Nu sunt de acord cu ce a fãcut , deoarece am înțeles cã are un copil de 1 an, parcã... Doar dacã, nu cumva a fost diagnosticatã cu vreo boalã incurabilã...

 

Acum , asta e ! Sã-ºi gãseascã liniºtea ºi odihna... RIP

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Am înțeles cã n-ar fi la prima tentativã de sinucidere...Nu sunt de acord cu ce a fãcut , deoarece am înțeles cã are un copil de 1 an, parcã... Doar dacã, nu cumva a fost diagnosticatã cu vreo boalã incurabilã...

 

Nu suntem noi in masura de a fi de acord sau nu.

 

Sa se odihneasca in pace!

Link to comment
Share on other sites

Nu suntem noi in masura de a fi de acord sau nu.

 

Sa se odihneasca in pace!

da. corect.

cu un singur lucru nu sunt de acord. ca inainte de tragedie aparea la televizor si ne dadea lectii de fericire/viata.

RIP.

 

ps:

pot spune ca sunt un "fan". la liberare am ascultat vreo 12 ore o caseta cu madalina manole. atat aveam.

Link to comment
Share on other sites

Am înțeles cã n-ar fi la prima tentativã de sinucidere...Nu sunt de acord cu ce a fãcut , deoarece am înțeles cã are un copil de 1 an, parcã... Doar dacã, nu cumva a fost diagnosticatã cu vreo boalã incurabilã...

 

Acum , asta e ! Sã-ºi gãseascã liniºtea ºi odihna... RIP

 

Depresia este o afectiune ai caror factori pot fii multiplii(predispozitii genetice,stres,anxietate,etc)...dupa cate am auzit pe la tv ar fii fost suspecta de cancer la pancreas urmand sa-si faca analizele...Probabil cu un asa diagnostic a avut o "recadere depresiva" iar faptul ca s-a intamplat nenorocirea tocmai de ziua ei nu este de mirare (depresivii fiind mai fragili tocmai de evenimente gen onomastici,revelion,ori diferite aniversari)....

:) Madalina Manole, :lol: Laura Stoica :lol: A.Parghel

Link to comment
Share on other sites

Pacat de copil, chiar daca mai ai un an-doi de trait, nu iti iei viata, stai langa copil. In cel mai rau caz te autodistrugi cu alchool si nicotina/alte substante care iti iau durerea fizica.( legale sau ilegale).

Sormea are o prietena care are epilepsie si cancer pe creier, ea a spus ca isi traieste viata la maxim, pentru ca stie ca moare in 2-3 ani, merge pe unde vrea, actioneaza cum vrea, cred ca asta e alegerea corecta.

RIP Madalina si sanatate copilului.

Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat

People always do that for attention. Cam extremist totusi, pacat ca nu se poate bucura de ea acuma.

Link to comment
Share on other sites

pacat, mare pacat! Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca in pace! :)

 

 

A fost in primul rand un om deosebit si corect. RIP.

Daca ai interactionat vreodata cu ea ca om, poti vorbi pertinent. "Tizule", am vazut la TV un clip in care se pare ca ai filmat/cantat cu Madalina? aveai un LP negru left-handed...

Link to comment
Share on other sites

People always do that for attention. Cam extremist totusi, pacat ca nu se poate bucura de ea acuma.

 

Pentru atentie o fac cei care au grija sa fie gasiti sau cei care nu beau otrava suficienta cat pentru 20 de persoane, pe stomacul gol...

 

Baieti... eu sper sa nu ajungem in punctul in care sa ii intelegem deplin pe "oamenii astia" (cum spuneati voi).

 

Oricum, suntem obligati intr-un fel sa facem diferenta intre boala si act social inadecvat... in Romania nu exista cultura bolilor psihice.

 

OFFTOPIC:

 

Imi aduc aminte de un caz pe care ni l-a povestit profesoara de Neurologie (zicea ca a fost facut si un film dupa asta), despre o pacienta in varsta de 35 de ani, casatorita, care in urma unui grav accident de masina isi pierde sotul, dar ea supravietuieste fara sechele sau afectiuni decelate la investigatiile post traumatism.

 

In urmatoarea jumatate de an ea incepe sa aiba tulburari de memorie (uita chestii care s-au intamplat cu o zi inainte si etc), insa bineinteles nu le ia in seama.

 

Intr-o zi mergand pe strada, ii sare in brate unui barbat total necunoscut si incepe sa ii spuna ca il iubeste si este doar a lui.

 

Peste trei zile cand se afla la atelierul lui, apuca o foarfeca si il ucide din senin.

 

In urma investigatiilor medicale ulterioare (care se fac in cazul omuciderilor sau altor infractiuni in care exista suspiciunea unei afectiuni psihiatrice/neurologice), s-a gasit o leziune in lobul frontal, lob responsabil de comportament, afectivitate si o parte din ratiunea deciziilor.

 

Aceasta femeie din punct de vedere social a fost cu siguranta catalogata drept criminala, insa legal si mai ales medical... ea era de fapt bolnava.

 

Am avut si un pacient care in urma unui traumatism hemoragic in acelasi lob frontal, desi inainte fusese mereu un tata iubitor, post traumatism a initiat acte incestuoase fata de fiica lui.

 

 

Noi cam asta suntem.... si deciiziile noastre... suma unei serii de impulsuri nervoase si reactii chimice. Daca ceva se rupe in lant... apar erori.

 

Asa ca incercati sa nu mai priviti ratiunea si deciziile unei persoane, ca fiind independente de orice boala.

 

In depresie de asemeni au fost decelate o serie de tulburari la nivelul neurotransmitatorilor.... depresia este o boala, nu o slabiciune, lasitate sau stare de neinteles/neacceptat.

 

Eu nu sustin aici, ca nu exista oameni rai... prosti... lasi... egoisti... criminali...

 

Dar exista si oameni bolnavi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.