www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Best Rock La Romanian Music Awards 2010


Guest Andrei Joe
 Share

Recommended Posts

Guest Andrei Joe

And the winner is...Voltaj.

O sa imi cumpar si eu o chitara sa o bag in priza sa vad ce se intampla.Daca Voltaj canta rock inseamna ca toti chitaristii ar trebui sa se reprofileze pe cobza.

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrei Joe
bine, la best live a castigat smaili , nu iris.... so fuck the world and let's get high..

 

 

Aici te contrazic un pic.Trupa lui Smiley suna foarte bine live, instrumentistii sunt mai mult decat ok (nu ii cunosc,nu ascut genul asta de muzica) si cred ca isi merita premiul.

Link to comment
Share on other sites

Da pentru tine ce inseamna ROCK ? Grohaieli ? Oameni imbracati ca niste idioti in piele neagra cu tinte in cur si cu fete vopsite in negru ? :)

DA : :lol:

 

 

in alta ordine de idei.. cui ii pasa? parca la MTV Europe Music Awards castiga Joe Satriani an de an si nu Tokio Hotel sau alte l@be triste.

Edited by Cursedone
Link to comment
Share on other sites

M-am uitat din nou la nominalizari, le uitasem:

- Blaxy Girls – Nu suporti (e vina mea)

- Keo – De ce te prefaci

- Publika – Yesterday

- Voltaj – Vara trecuta

- Zero – Lay Me Down

 

Ce sa alegi de aici, baiete ? Astea nici nu sunt rock, sunt pop. Trecand peste asta, Publika si Zero suna bine, dar in nici un caz original.

Link to comment
Share on other sites

nominalizarile sunt IMAGINEA FIDELA a ceea ce se promoveaza la televiziunile muzicale din Romania !

 

artistii nominalizati sunt din aria POP si POP ROCK ! NU din aria ROCK-ului in adevarata acceptiune a termenului !!!

 

atata timp cat nu se va promova si altceva la posturile de televiziune muzicala din Romania, NU AVEM LA CE SA NE ASTEPTAM !!!

 

in proportie covarsitoare o sa avem parte de CHILOTZEI, BUCI, TZATZE la vedere, fuste scurte si tot felul de piese cu ritmuri de pompe de evacuat apa asezonate cu sunete gen ring tonuri de telefon...

 

si, FIRESTE.... de DIVELE LUI PESHTE PRAJIT IN ULEI DE MOTOR... toate creatile unor producatori cu burta, care le promoveaza din motive de canapea si pentru ca fac rating la toate shushele de emisiuni TV...

 

mai nasol e ca va fi foarte greu sa se schimbe optica directorilor de programe de la radiourile comerciale si de la posturile tv de profil muzical...

 

sa nu uitam ca asta dezastrul asta a inceput de prin 1996 !!!!

 

poate ca ne meritam soarta !

 

NU AM CHEF DE POLEMICI... dar cum sunt in bransa celor care s-a izbit de asemenea creaturi... stiu cum gandesc si de cand a inceput nasulia !

 

IMPORTANT ESTE SA NU NE LASAM PACALITI ! sa ascultam si sa promovam macar prin telefonul fara fir ADEVARATELE VALORI !

 

:) Marcian

Link to comment
Share on other sites

atata timp cat nu se va promova si altceva la posturile de televiziune muzicala din Romania, NU AVEM LA CE SA NE ASTEPTAM !!!

Ai dreptate.Sunt directori de statii care nu vor sa auda de blues ,rock sau alte "gajaituri" de chitara.

Din acest motiv eu ascult numai City FM ( http://www.cityfm.ro/ ).Muzica de cea mai buna calitate dar pacat ca nu are raspandire in toata tara .

Probabil ca mai sunt si alte posturi dar eu nu le cunosc.Poate ar fi interesant sa facem o lista cu statiile care promoveaza calitatea si nu cantitatea.

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrei Joe
DA : :)

 

 

in alta ordine de idei.. cui ii pasa? parca la MTV Europe Music Awards castiga Joe Satriani an de an si nu Tokio Hotel sau alte l@be triste.

 

 

Dilema mea este ce cauta Voltaj la sectiunea rock?Nu am nimic cu nici o trupa.Puteau castiga 10000 premii.Mergeau bagati in sectiunea dance,electro,house,trance,rave, dar nu la rock.

Link to comment
Share on other sites

Da pentru tine ce inseamna ROCK ? Grohaieli ? Oameni imbracati ca niste idioti in piele neagra cu tinte in cur si cu fete vopsite in negru ? :)

"LOL OMG" , asta de unde pana unde a venit? ..eu doar ma refeream la unele discutii pe care le-am purtat cu unele persoane si totodata ma gandeam la grasu' ala cu degete boante care nu stie sa cante la chitara dar o plimba de colo colo (termenul tehnic in engleza cred ca este "guitar farting all around").. asta ma facea sa cred ca ar fi motivul pentru care cineva ar putea insinua ca Voltaj ar canta , doamne fereste, vreo subramura a ceea ce ar putea fi numit generic rock; oricum, Voltaj cred ca a primit prea multa atentie astazi deja...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.