www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

2 Probleme De Incepator


Guest Brakaduun
 Share

Durerea de ligamente  

36 members have voted

  1. 1. Cate ore puteti canta intr-o zi inainte sa inceapa durerea de ligamente?

    • <3 ore
      8
    • 3-6 ore
      14
    • 6-12 ore
      3
    • >12 ore
      11


Recommended Posts

Guest Brakaduun

Salutare. M-am intors din concediu. Azi am reglat actiunea si intonatia la chitara. Erau corzile suuus de tot. Acum e mult mai usor, deoarece efortul cand sunt corzile prea sus e mult prea mare si mana sta mai incordata. In plus mi-am adus aminte ca aveam un powerball primit cadou mai de mult si ca pe site era recomandat pentru exercitii de intarire a musculaturii mainii si vindecarea ligamentelor. invart de bila non -stop acum :). In plus, am inceput si exercitii de incalzire si totul pare sa mearga ok. Dar, daca insist la barre-uri sau power chords simt totusi ca incepe sa ma doara. Si ma opresc, desi eu as vrea sa mai exersez. Cred ca cu timpul cand mana capata putere o sa fie ok. Multam mult pentru sfaturi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest Brakaduun

Salutare. M-am intors din concediu. Azi am reglat actiunea si intonatia la chitara. Erau corzile suuus de tot. Acum e mult mai usor, deoarece efortul cand sunt corzile prea sus e mult prea mare si mana sta mai incordata. In plus mi-am adus aminte ca aveam un powerball primit cadou mai de mult si ca pe site era recomandat pentru exercitii de intarire a musculaturii mainii si vindecarea ligamentelor. invart de bila non -stop acum :). In plus, am inceput si exercitii de incalzire si totul pare sa mearga ok. Dar, daca insist la barre-uri sau power chords simt totusi ca incepe sa ma doara. Si ma opresc, desi eu as vrea sa mai exersez. Cred ca cu timpul cand mana capata putere o sa fie ok. Multam mult pentru sfaturi.

 

Asa, deci ma uitam peste ce cretinatai am mai scris de-a lungul timpului si am dat de postul asta. Dupa ceva mai mult timp de dat in sarme pot sa zic ca problema cu ligamentele am avut-o doar atunci. Probabil am exagerat la inceput. Cat despre timpul de decay al sunetului la chitara am gasit o metoda MULT mai usoara: dai controlul volumului de pe chitara mai incet. DUH!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.