www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ziua Chitarelor 3


Guest Corraxe
 Share

Recommended Posts

Salut Corrado, ne dai lista participantilor la concurs? sau ii aflam in ziua evenimentului.. sau sunt prea multe demonstratii si nu mai avem concurs?

 

(daca a fost publicata si am ratat-o, my bad)

 

 

finalisti confirmati sunt :

 

Atanas Shishkov - Bulgaria

Claudio Mariola - U.K.

Herdas Ramoes - Guatemala

Ignazio Di Salvo - Italia

Ivan Mihaljevic -Croatia

Jack Gardiner -U.K

Jad Nasr -SUA

Sokol Keci - Albania

 

 

din pacate rick Graham si Joao Luizo si ei calificati in finale nu pot sa ajung in Bucuresti pe 18 Septembrie din motive Personle

 

cine este preferatu vostru?

Link to comment
Share on other sites

finalisti confirmati sunt :

 

Atanas Shishkov - Bulgaria

Claudio Mariola - U.K.

Herdas Ramoes - Guatemala

Ignazio Di Salvo - Italia

Ivan Mihaljevic -Croatia

Jack Gardiner -U.K

Jad Nasr -SUA

Sokol Keci - Albania

 

 

din pacate rick Graham si Joao Luizo si ei calificati in finale nu pot sa ajung in Bucuresti pe 18 Septembrie din motive Personle

 

cine este preferatu vostru?

 

Wow, concursul va fi foarte tare!

Hedras Ramos a fost finalist la Guitar Idol 2009 (in urma voturilor publicului)

Jack Gardiner este elevul lui Danielle Gottardo si a castigat un concurs in urma caruia este endorser Mayones.

 

Rick Graham este in juriu la Guitar Idol 2010 si m-ar fi mirat sa fi "putut" ajunge la Bucuresti pentru a participa la concurs :)

 

Dintre cei prezenti merg pe mana lui Jack Gardiner!

Link to comment
Share on other sites

Wow, concursul va fi foarte tare!

Hedras Ramos a fost finalist la Guitar Idol 2009 (in urma voturilor publicului)

Jack Gardiner este elevul lui Danielle Gottardo si a castigat un concurs in urma caruia este endorser Mayones.

 

Rick Graham este in juriu la Guitar Idol 2010 si m-ar fi mirat sa fi "putut" ajunge la Bucuresti pentru a participa la concurs :)

 

Dintre cei prezenti merg pe mana lui Jack Gardiner!

 

 

 

si ce daca ca Rick Graham este in juriu la guitar idol si nu poate sa fie cuncurent la ZC3?

singur motiv pentru ca nu vine e asta, fac chiar un copy and paste

 

Rick Graham "Corrado, man I'm not gonna be able to make the finals. I'm moving house on the 17th September, I thought it was later but my girlfriend has just confirmed the dates, I'm totally gutted man :-(. I can't leave my girlfriend to do all the work on her own either. I'm so gutted about it and I want you to know that I am so honoured that you chose me to do this. Please stay in touch as I hope to come and be part of the ZC experience soon! "

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga

A fost BIG TIME fain! Din pacate nu i-am prins pe Oberg si nici pe Dave Martone, in schimb Michael Lee Firkins, Jennifer Batten si Stu Hamm au facut uitata nevizionarea antecantatorilor.

Din pacate s-au intamplat si chestii de prost gust, cel vizat stie cine e, asa ca va rog nu ma bombardati cu intrebari vizand asta...

Concursul a fost - dupa parerea mea - destul de strans in pozitiile de varf si mai putin competitiv dedesubt, dar castigatorul a fost mai mult decat OBVIOUS, prestatia sa depasind clar pe celelalte.

Formula de trupa a lui Rares cu Tetrade la tobe, Cristi la bas si baiatul ala tinerel la orga (imi pare rau ca nu-i mai stiu numele) a cantat CEAS!

@corraxe: Multumesc Corrado, a fost un eveniment grandios

@Rares: Szuper concert, imi pare rau ca nu am mai putut zabovi pe acolo, sa bem berea planuita :) .. Dar n-or intrat zilele-n sac! ;-)

@overdrive: Arata foarte bine jucaria!

Edited by costi iorga
Link to comment
Share on other sites

Cam putine discutiile despre eveniment de data asta observ :) . Parerea mea umila este ca din nou a fost un eveniment foarte reusit. Chiar daca nu ii stiam pe toti invitatii inainte de eveniment, m-au surprins placut, mai ales Andreas Oberg chiar daca nu ascult Jazz deloc, a spus si s-a vazut ca el canta exact ce ii vine in minte pe loc un lucru genial dupa parerea mea.

Mi-a placut foarte mult cum au cantat Rares Totu+ band si Michael Lee Firkins coverurile dupa Hendrix.

Stu Hamm si Mike Vanderhule genial nu pot sa cred ca au invatat atatea melodii si au cantat alaturi de absolut toti chitaristii.

+ Multe altele, mersi pentru efort Corrado.

 

Ah si daca poate cineva sa-mi spuna cum se numeste ultima melodie pe care a cantat-o damjan pejcinoski si de unde pot sa o iau.

Link to comment
Share on other sites

Ca iubitor de jazz, Andreas Oberg m-a luminat nitel (zic "nitel" din pricina mea, si nu a lui, ca pedagog) si mi-a placut foarte mult, chiar daca nu stiam absolut nimic de el inainte de eveniment ...cunosteam bine doar influentele sale: Montgomery, Benson, etc

 

 

Stu Hamm a fost de exceptie si cu un umor de om educat. Ne-a dat pe toti pe spate.

 

Mare surpriza insa, dpdv personal a fost Marius Pop & trupa (imi pare rau ca nu am retinut numele, dar bassistul a fost la inaltime, la figurat, nu numai la propriu)

 

Multa bafta baieti

 

Felicitari Corrado si organizatorii!

Link to comment
Share on other sites

Mare surpriza insa, dpdv personal a fost Marius Pop & trupa (imi pare rau ca nu am retinut numele, dar bassistul a fost la inaltime, la figurat, nu numai la propriu)

 

Multa bafta baieti

 

Titulatura completa este Marius Pop & The M Theory iar pe "micutul" basist il cheama Razvan Cojanu si e chiar mare, si la propriu si la figurat... :)

 

Inregistrari video cu trupa de la Ziua Chitarelor:

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=50429

Link to comment
Share on other sites

Ziceam sa mai astept, sa citesc ce zic altii muult mai priceputi, dar vad ca timpul trece si.... :eu am venit chitit pe Batten si pe Helmerich, dar m-a uluit Oberg, nu ma omor eu dupa jazz, dar mi-a placut tot ce facea omul asta asa ca eu nu sunt vinovat ca, in afara de Stu Hamm, nu m-a mai impresionat nimic, pentru ei doi am si uitat ca toata noaptea mi-au tiuit urechile de la volumul prea tare, pentru mine( chiar daca se auzea foarte clar tot).

Multumesc Corrado, ma cam stramb eu inainte cand vad ca nu apare cine as dori eu, da' de fiecare data invitatii pe care-i aduci imi dau 'peste bot', deci multumesc tie si celor care ajuta la spectacolele astea rare si deosebite (o mai organiza cineva in Europa o zi intreaga de muzica de felul acesta? eu nu am habar, dar nici nu prea sunt plimbat pe acolo)

Poate Ziua urmatoare il inviti si pe Corrado S. la o ora de master-class! :)

Link to comment
Share on other sites

Pe bune, eu nici macar nu am ajuns la vreo editie ( mi-e ciuda de mor pentru Andy Timmons ), dar ma simt obligat cumva sa-i multumesc si eu lui Corrado pt chestia asta. Nu stiu ce-ti iese din treaba asta, ce nu-ti iese, dar ai numai si numai respect de la mine .

Edited by Adi91
Link to comment
Share on other sites

Felicitãri Corrado pentru efortul depus în aceste evenimente.

 

Dupã pãrerea mea, poate ar fi mai eficient sã fie mai puțini invitați, sã aibã timp sã se desfãșoare cum vor ei. Pe noi nu cred cã ne deranjeazã sã-i ascultãm pânã dupã miezul nopții, dar când mã gândesc cã unii au stat și o zi douã înainte sã repete între ei piesele, parcã mã apucã mila. Or fi muzicieni cu multã experiențã în astfel de lucruri, dar aș prefera sã-i vãd și altãdatã în țarã, nu sã oboseascã prea mult așa :) . E doar o pãrere, nu zic cã aș vrea sã fie așa, dacã ar fi dupã mine atunci sã vinã și o sutã, dar mã gândesc cã poate vor fi multe astfel de evenimente și de ce sã nu meargã totul strunã?

 

Am cumpãrat un album la fiecare ediție sã am amintire. Sper sã ajungã colecția la mãcar vreo cincizeci de exemplare. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.