www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ziua Chitarelor 3


Guest Corraxe
 Share

Recommended Posts

You wish.

 

Robben Ford, Joe Bonamassa, Lee Ritenour, Larry Carlton nu vreti?

 

 

Daca se face un ZC pt aia mai varstnici.

 

 

Io vreau asa (Corrado, vezi ce faci la ZC4 :) ), sa ma arunc: Jeff Loomis, Chris Broderick, frate-miu Loureiro cica e inca f ocupat, asa ca... mi-as dori un Peter Wichers. De ce nu, Emil Werstler (

) si alti chitaristi turbati. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Nush de ce, dar io as vedea si un Ochescu, un Adi Ordean, un Nutu Olteanu... sunt convins ca au multe de aratat. Daca vor, evident.

 

eu cred c-ar vrea, cei INVITATI si stiuti pana acum ar fi un "mediu" care le-ar placea si, fiindca e ceva nou in ziua a treia aceasta, a aparut basistul, a aparut si Eva, un chitarist roman de talia unui Florin Ochescu si ce mai propui tu (eu am inceput cu AG Weinberger, daca ai urmarit) ar fi ceva firesc si spectaculos, si unei astfel de invitatii, in fata unui public special venit nu numai sa vada si sa auda, dar si sa puna intrebari, sa invete , sa fie aproape de artisti mari ai chitarei, nu-i poti rezista, asa cred eu; dupa ce ne spune Corrado care-i urmatorul invitat, eu am sa incerc sa-l ghicesc pe unul din cei zisi de tine, de ex.Ochescu, si-o sa ma vad in randul 1 :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
hmmm....damjan pejcinoski? :)

 

 

 

Bravo Mihai Tacoi!!!!!!!

Ai fost attent, la Ziua Chitarelor 2 Damjan a castigat cuncursul....si unu dintre premi care a castigat era sa fie prezent la Ziua Chitarelor 3...deci era simplu........

 

pentru cien nu a vazut Damjan atunci.....

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>&">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />

 

si pana acum avem

 

1) Stu Hamm

2) Vinnie Moore

3) Jennifer Batten

4) Andreas Oberg

5) Damjan Pejcinoski

6) ??????????????

7) ??????????????

 

 

din clipa asta se redeschide cuncurs...... primul care ghiceste unu dintre 2 numi care lipsesc castiga 1 loc in 1 rand la ziua chitarelor 3!!!!!!!1

 

vreau sa va ajut...numi au fost deja spusi...deci cititi bine.........si cititi ce scriu pe facebook al ziua chitarelor!!!!!!!

Rock and Roll Corrado

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
Imi place foarte mult Damjan Pejcinoski si am tot respectul pentru el dar din pacate el si spre deosebire de ceilalti invitati el nu are nici un album realizat.

 

Asta inseamna ca va avea un playlist mai putin consistent, de altfel si in concurs la Ziua Chitarelor a cantat doar piese pe care le are si pe youtube.

 

Asadar Damjan nu-i in aceeasi liga cu ceilalti invitati. Dintre concurentii de la Ziua Chitarelor singurul care avea background-ul necesar ca sa fie invitat e Marius Pop, pentru ca are un album chiar daca nu l-a lansat inca.

 

Uramand ideea albumului instrumental solo il propun pe Nicu Patoi, omu chiar stie ce face si a lansat (anul trecut parca) un album instrumental foarte frumos.

 

 

ciao iti respund la tot, respuct opinea ta, si ma bucur ca ai spus ceva, dar daca o respect nu insemna ca sunt de acord, si chiar nu sunt de acord cu nimic u ce ai scriss sus..mergem pe rand :

 

damjan nu are un album solo, da dar are multe colaborari ca session man si jazz fusion si de pop cu muziceni din ex jugoslavia si din bulgaria, daca nu are un album solo nu insemna ca are un play list mai putin consistent, pentru ca are piese gata dar ne publicate.

In plus nu uita ca el este invitat find ca a castigat loc 1 la zc2......marius pop e super cool, si o zic inca o data parerea mea este cel mai bun chitarist roman de shred/fusion si sigur are vitor.....dar nu sunt sub nicio forma de acord ca zici ca Marius este singur cu background pentru ca are un album strumental...atunci iartama govan ca pana acum 2 ani nu avea nici un album era nepragadit?inca o data nu face confusia intre calitatea si cantitatea...si de asemna atunci eu nas putea invita chris broderick pentru ca nu are un album solo....deci dupa logica ta broderick nu este pregadit....nu?

Link to comment
Share on other sites

Muris Varajic. Poate chiar l-o fi apucat frica de Corrado.. :lol:

Da chiar Corado ne spui si noua ce se va intampla cu Muris pana la urma? vine sau il omori? :)

Adica o sa avem invitat supriza cu forta sau nu :lol:

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
Da chiar Corado ne spui si noua ce se va intampla cu Muris pana la urma? vine sau il omori? :)

Adica o sa avem invitat supriza cu forta sau nu :lol:

 

 

Muris este pentru contest :lol: doar ca zice ca e prea batran

 

faza asta cu are/nu are album solo e o porcarie... parca nu ar fi chitaristi excelenti ce prefera sa cante cu trupa si nu solo...

 

esact

Link to comment
Share on other sites

Muris este pentru contest :lol: doar ca zice ca e prea batran

:)

Totusi eu cred ca are sanse sa castige chiar daca e mai in varsta :) :)

:lol:

 

Serios macar sa vina sa cante ca invitat, cum a venit Rares, sau la ZC3 reloaded daca se poate, noi il primim cu bratele deschise.

 

Haide sa-l incurajam pe Muris!!!

http://www.facebook.com/MurisVarajic

http://www.youtube.com/user/murisv

http://www.murisvarajic.com

http://www.myspace.com/murisvarajic

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
@ concurs: J. Petrucci. ar umple si un stadion baietu ista.

 

 

Petrucci ca Satriani - Bonamassa - Vai - Gilbert - Jeff Beck - Malmsteen si multi altii sunt obiective pentru vitor....Ziua Chitarelor are viata lunga si cat mai multi veniti cat mai multe editie sunt asigurate...si in ce in ce cu numi mai mari....

cu tot ca la ziua chitarelor va fii mereu loc si pentru chitaristi foarte buni dar nu extrem de conoscuti de exemplu : neil zaza..rob balducci...prashant aswani...carl roa

si ca tineri talenti...vezi damajn ..marius po...muris...si multi alti

Link to comment
Share on other sites

+ calin grigoriu, marius bob (neuro)...

 

Eu unul mentionez ca m-am saturat sa vad in concurs numai ninja care fac flik flakuri la chitara. In schimb nu m-a miscat nimeni. Vreau sa vad idei, compozitie, melodie... si mai putin sport. De aia zic eu ca exemplele mele sunt in aceasta directie, dorita de mine. Sunt oameni care nu doar canta grozav, dar care au si inteles despre ce e vorba. Compun, cauta, experimenteaza...

 

Si daca o sa vine vreodata Jeff Beck, desi ma indoiesc sincer, dar sper din tot sufletul sa ma insel... it will be complete!

Edited by KIKO
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.