www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Prohodul


Guest GB
 Share

Recommended Posts

Avand in vedere apropierea sarbatorilor de Pasti (ocazie cu care urez tuturor toate cele bune!), ma gandeam ca un tab la Prohod nu ar strica. Nu am cautat nimic pe net, fiindca sunt sigur ca nu voi gasi nimic, iar in engleza nu stiu dc exista... Obisnuiesc de mic copil sa merg si ma gandesc de fiecare data cum ar suna cu acompaniament... Banuiesc ca se repeta o anumita structura, deci n-ar fi prea greu de realizat (cred). Nici nu doresc acum tab-ul la tot, ci doar asa de inceput si de "refren" daca se poate.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Am aflat de la o sursa confidentiala ca ar fi partitura in manualul de muzica de clasa a VII-a.

 

 

PS: Terminati cu prostiile! :)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc lui Baumwolle pt incredere...

Asadar, sunt cat se poate de serios. As dori raspunsuri pe masura, daca nu cer prea mult. Daca vi se pare prea simpla melodia, puteti chiar s-o complicati putin, dar pastrand tema de baza. Multumesc. (Cine stie, poate reuseste cineva vreun tab pe guitar pro cu ceva chitara, vioara/violoncel, flaut/orga... ar fi supertare)

Link to comment
Share on other sites

Din fericire, am gasit intr-o carticica notele. Este mult mai simplu decat mi-am imaginat (cel putin asa era acolo)

Din pacate, nu am retinut pe de rost decat cate ceva din prima parte si nu stiu cat de exact, fapt pt care nu pot posta aici nimic. In concluzie, moderatorii pot decide daca sa inchida sau nu acest topic... Multumesc oricum pentru ajutor!

Link to comment
Share on other sites

Pai nu mai am carticica, e in alta localitate. Oricum, pun mai jos ce mi-am adus aminte (sunt trei parti care se canta diferit - eu m-am uitat doar la prima). Faza este ca sunt multe lipsuri - erau p-acolo vibrato-uri, pauze, note legate, alte masuri etc. nu ma pricep. Am pus doar notele si versurile.

Prohod.gp4

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.