www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 32 - Votare Si Comentarii


cearny
 Share

Duel 32 - Votare  

20 members have voted

  1. 1. Votati interpretarea preferata

    • Tilica Marian
      11
    • comanel
      9


Recommended Posts

ce de harmonixuri la duelu asta. aman2 concurentii au facut niste chestii mijto pe bt asta. cu toate ca era cam galagie pe fundal la comanel, interpretarea a fost buna (+/- greseli); tilica, rockeru' din satu' rockerilor :) , jos palaria. super tare. daaaaar am votat cu comanel :)

Link to comment
Share on other sites

domnilor aici ar trebuii sa fie aprociate capacitatzile muzicale .. nu tre sa te uitzi la om ce fatza are sau ce zice . sau sa fie votat pt cat umor are... ar trebuii sa ascultzi muzica si votat cel mai bun... nu credetzo?

 

 

 

Ai dreptate. Dar din pacate mai este si lume asa. Am unu in clasa caruia nu-i placa Steve Vai, pentru ca nu-i placa cum se imbraca..... :):)

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate. Dar din pacate mai este si lume asa. Am unu in clasa caruia nu-i placa Steve Vai, pentru ca nu-i placa cum se imbraca..... :):)

 

adevaru ii ca se imbraca naspa de tot :) . @ tilica: ai tras cu reghinu si distorsu rusesc?

Link to comment
Share on other sites

aveti dreptate dar.. hai sa fim seriosi.. cand vine unu si face panarama pe fatza... nu cred ca iti vine prea usor sa`l iei in serios... din punctul meu de vedere nu votezi o executie.. votezi un om..

(si cand iti faci o trupa nu cred ca preferi sa ai colegi naspa.. oricat de buni ar fi ei cu chitara in mana)... parerea mea

Link to comment
Share on other sites

amandoi probleme cu timingul ,Tilica e totusi mult mai constant , de la jumatatea inregistrari a canta mai bine .

Pentru improvizatie e prea lung BT-ul , Tilica a fost mai destept si a scurtat .

 

Comanel a intrat in niste "cautari" slabute la sfarsitul BT-ului si mai are multe de clarificat cu timingul .

 

Amandoi au fost in general pe langa stilul BT-ului.Balansul piesei cerea alt stil de cantat la dhitara . Trebuia sa raspunda la rifful principal nu sa cante peste . Tilica s-a descurcat binisor la a doua parte mai libera dar la riful principal nu prea era cu BT-ul .

 

Improvizatia trebuie sa fie incadrata de o tema , sa complecteze sa continue si sa pregateasca reintoarcerea la tema sau sa contrasteze , nu se canta doar asa ce "vine".

 

Incercati sa construiti teme , fraze ca si cum ai canta ceva vocal , si la partea de improvizatie dai frau liber

la tehnica de toate felurile , dar sa se incadreze in totul general.

 

Am vaz pe AP contest de chitara de 30 secunde , apoi daca vrei sa areti ce poti tehnic areti in acestea 30 s si sa aiba cap coada caci fara o incadrare improvizatia nu are nici un sens , suna a exercitiu. Cum ami spuneau muzicanti mai batrani , "studiu individual acasa nu pe scena" si mai spuneau , hehe , "..se canta si pauza..!!" , daci atentie si la stil !!

 

Aamandoi merita laude pentru participare si munca depusa , si nu trebuie neglijat nici curajul de a se expune criticilor care chiar daca nu convin duc spre dezvoltare.

 

Keep on rockin'

Link to comment
Share on other sites

Guest DragonFlame

Hmz...

 

Desi mi-a placut si rocku' din sat prefer varianta mult mai "urbana" a lu' Comanel. Bineinteles trec cu vederea fundalu cu noise pt ca nu e vina chitaristului asta.

 

@Tilica: acolo in sat aveti net prin Eeerdeeesh sau cum ai acces :):) ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.