• Announcements

• Cosu

Noul RGC.ro   21/04/17

RGC.ro ruleaza acum cea mai noua versiune a Invision Power Board. Versiunea anterioara a Invision Power Board nu mai primeste actualizari de scuritate, acesta fiind motivul principal pentru care am facut upgrade-ul. Functionalitatile cu care sunteti obisnuit ( chatul, sistemul de feedback/rating pentru tranzactii) sunt in continuare functionale dar e posibil ca modul prin care pot fi accesate sa fie usor diferit.   O parte din datele stocate in baza de date trebuie reprocesate si este posbil ca unele informatii sa nu fie imediat disponibile (ratinguri, mesaje private, semnaturi). Reprocesarea va dura aproximativ o zi.   Va rugam sa ne semnalati daca intampinati probleme in a utiliza siteul aici: Cateva modificari/noutati La adaugarea de feedback pentru o tranzactie este necesar sa mentionati un topic. Topicul introduce tastand in casuta aferenta titlul si apo selectand topicul respectiv. In postari se poate folosi caracterul @ urmat de numele unui utilizator pentru a atrage atentia utilizatorului respectiv. In functie de setari, utilizatorul va primi o notificare sau un email. Functia Activity Stream (https://forums.rgc.ro/discover/?do=create) permite crearea de cautari personalizate (topicuri create, postari recente etc).   Va multumim pentru intelegere!   RGC.ro  
cyfer

Hodoronc Tronc - Viata-n Brasov

26 posts in this topic

Îi mulțumesc mult tipului care a postat clipul ãsta. Nu credeam cã o sã-l mai revãd vreodatã.

E un proiect al meu din 1995, probabil prima fuziune de rap cu rock din România.

Cassanova e un rapper arestat ºi închis pentru texte obscene :lol: Acum e liber. :lol:

Îl puteți vedea la bas pe colegul nostru de forum Marius Ghinea @mmg.

La tobe Octavian Munteanu.

Faza tare e cã, deși cântam playback, am rupt o coardã :) Era perioada mea „Page”, a se vedea arcușul de la final :)

Mestere!!! Ai MUSCAT coarda???? :lol:

Tare!!! :)

N-am cântat niciodatã cu dinții, dar știi cum e... când e playback, te distrezi :lol:

omg, ce tanar aratai. nu ca esti batran acum.. :)

ce tare e omu :lol:) nu inteleg nimic, dar rad ca bolovanu'

Edited by Vali184

ce tare e omu :)) nu inteleg nimic, dar rad ca bolovanu'

Tre sã scriu la un moment dat versurile, cã prea mulți s-au plâns cã nu înțeleg ce zice omul de la voce.

O fi de la „accentul” de Brașov.... :lol:)

Domnule Cyfer, m-ar interesa si pe mine in ce an ati renuntat la freza de Secretar General al Comitetului Central. Va multumesc.

:)

Atunci eram undeva între douã perioade cu plete. În acel an mã tunsesem chel dupã bac și ce vezi acolo e ce-mi crescuse în câteva luni. Urma sã am iar pãr lung, dupã care în 97 am renunțat definitiv la aceastã idee. Freza elaboratã de acum o am din 2001 :lol:

Am inteles, deci este de fapt o perioada de tranzitie intre doua fashion statement-uri.

Intr-adevar, freza din prezent este foarte elaborata, are o simetrie aproape perfecta si unghi de reflexie ideal. Am observat asta live, alaltaieri.

Am inteles, deci este de fapt o perioada de tranzitie intre doua fashion statement-uri.

Intr-adevar, freza din prezent este foarte elaborata, are o simetrie aproape perfecta si unghi de reflexie ideal. Am observat asta live, alaltaieri.

Da, destul de mulți lucși alaltãieri, dar nu mai mulți decât în dãțile trecute. A lipsit @Carramba. :)

:)) N-am inteles decat ceva cu "Boshorog comunist". Makes sense?

In rest... TARE freza! Dar jacheta vocalistului e mai tare!

:)) N-am inteles decat ceva cu "Boshorog comunist". Makes sense?

In rest... TARE freza! Dar jacheta vocalistului e mai tare!

Glumeai intr-un stil aparte? De obicei eu nu ma trag de sireturi cu glume de-astea, de-aia-ntreb. O fi intre voi... Eu n-am avut intentia asta, imi pare rau.

Glumeai intr-un stil aparte? De obicei eu nu ma trag de sireturi cu glume de-astea, de-aia-ntreb. O fi intre voi... Eu n-am avut intentia asta, imi pare rau.

Te rog sa nu te infoi asa la mine pentru ca nu te viza pe tine cu nimic comentariul meu.

Just for the record:

Ascultand cu foarte mare atentie rapul vocalistului am inteles doar "Boshorog comunist". Iar freza lui cypher e intr-adevar TARE.

Ca si jacheta vocalistului de altfel.

A bon entendeur, salut!

eu am inteles doar viata-n brasov, viata-n brasov, hu, ha, hu, ha

astept versurile. poate face domnul Cyfer rost de ele.

Imi ce scuze atunci, data viitoare o sa citesc mai bine.

Ideea era de amuzament si filmuletul e chiar tare.

Peace! :lol::)

Și eu mã distrez copios când urmãresc clipul ãsta, dar în același timp e și un fel de nostalgie. Îmi amintesc cu plãcere de vremurile alea.

Ok, n-am discutat vreodatã cu Casanova pe marginea textului, dar acum. dupã ce am ascultat de câteva ori, înțeleg urmãtoarele:

Mass-media o ne-aratã, da,

persoane la cravatã,

cum vin dintr-un ghetou.

Aici nu port sacou,

zeama din gunoaie

curge șiroaie

delicvenți frustrați

pe la colțuri adunați

toți jegoși și drogați

nespãlați nespãlați

mirosu-i bestial

duhoare de canal

boșorogi comuniști

și se cred înțelepți și deștepți

eu vin dintre pereți

igrasiați dãrãpãnați

dar pe de altã parte

o ducem ca la carte

nimic nu ne lipsește

și asta când o spun

mã refer la foame

ea nu ne lipsește

mizeria, gunoiul

pretutindeni crește,

crește, și se rãspândește

dar nu mã privește

eu sunt Casanova și eu cânt

pentru supãrații din B B Brașov

Viata-n Brașov....

Iatã iatã, începem încã odatã

dar rãul e banal sã fie bestial

scandal dupã scandal

furturi, sinucideri

se ceartã se bat

se bat se omoarã

da, când se lasã seara

în parc, împart

pe stradã se leagã de tine,

și te bat bine

poliția-i pe stradã,

dar???

nu merg acas cu anii

panacoți, bijnițari

boschetari

ei nu au nicio greațã

ca sã stea mereu în fațã

toți jegoși, iei mãtreațã

ei au mintea creațã

poliția-i de formã

nu scoate nicio vorbã

e normal sã fie așa

și cu toți vom învãța

cerșetori, ????

toți jegoși patrioți

brașooov

viața-n Brașov....

Foarte tare.Se vede la un moment dat ca a doua coarda, B , numai exista .

Ce-ai simtit Cyfer sa te revezi dupa atata timp ?Ce sentiment ai avut ?

P.S.

Te intreb din curiozitate pt ca de curand am avut o experienta similara cu o filmare Metrock de peste 20 de ani.Nevasta-mea nu m-a recunoscut :):lol: :lol:

Oricum, a fost un moment emotional care m-a facut sa realizez dimensiunea timpului .Acum parca regret ca m-am lasat de chitara, brusc si radical .Dar tot acest timp mi-a demonstrat

ca pasiunea, chiar daca o inhibi fortat , nu dispare niciodata.

Edited by ggg

Foarte tare.Se vede la un moment dat ca a doua coarda, B , numai exista .

Sol-ul s-a rupt :)

Ce-ai simtit Cyfer sa te revezi dupa atata timp ?Ce sentiment ai avut ?

E un șoc, evident :) Acele filmãri s-au fãcut parcã într-o altã viațã și e normal sã fie așa. De atunci am avut parte de o grãmadã de schimbãri la nivel personal, dar și lumea în care trãim acum e cu totul alta fațã de cea de atunci.

... și totuși unele chestii mi-au rãmas la fel, de exemplu abordarea bluesy sau atitudinea pe scenã.

P.S.

Te intreb din curiozitate pt ca de curand am avut o experienta similara cu o filmare Metrock de peste 20 de ani.Nevasta-mea nu m-a recunoscut :lol: :lol: :)

Oricum, a fost un moment emotional care m-a facut sa realizez dimensiunea timpului .Acum parca regret ca m-am lasat de chitara, brusc si radical .Dar tot acest timp mi-a demonstrat

ca pasiunea, chiar daca o inhibi fortat , nu dispare niciodata.

Nu știam cã ai cântat cu Metrock :)

Sã-mi trimiți și mie înregistrarea. Sunt foarte curios :D

Dacã acuma cânți așa bine, dupã ce te-ai lãsat, sunt curios cum cântai atunci ;)

Putin offtopic...Tot pe aceeasi tema precum piesa fostei trupe a lui Cyfer - pe care il salut! - dar de aceasta data trupa vine din orasul Zimnicea-anul 1997 daca nu ma insel...

Te salut și eu, Dan.

Bunã piesa, foarte early Maiden așa... iar soundul e super pentru posibilitãțile de atunci.

Nu știam cã ai cântat cu Metrock :)

Sã-mi trimiți și mie înregistrarea. Sunt foarte curios :lol:

Crista (Zapada) mi-a promis ca-mi face o copie dupa materialele care le mai are din perioada aceea.

Bineinteles ca o sa-ti trimit.

Putin offtopic...Tot pe aceeasi tema precum piesa fostei trupe a lui Cyfer - pe care il salut! - dar de aceasta data trupa vine din orasul Zimnicea-anul 1997 daca nu ma insel...

Mi se pare mie sau aduce a Cantafabule? :lol::)