www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Roger Waters Turneu In Europa


Zack Fair
 Share

Recommended Posts

E oficial tocmai am primit e-mail de la NPF si Roger Waters a anuntat ca face o vizita prin europa cu turneul sau THE WALL. pe data de 12 aprilie 2011 va face un concert in Budapesta.Sper sa ne strangem multi romani si poate cine stie ori el ori D.Gilmour ca din cate vad cand sta unu pe bara face celalalt turneu.

Pt mai multe detalii http://www.neptunepinkfloyd.co.uk/index.ph...r-the-wall-live

Sau id-ul meu Razvanpinkfloyd

Link to comment
Share on other sites

Ne vedem acolo :lol:

Speram ca va fi un show cel putin atat de incredibil ca in 2007.

 

By the way, cine este interesat o recomand sa citeasca acest text de pe siteul oficial (dupa linie), mie mi se pare interesant. Cuvinte si ganduri destul de grele. Se pare ca mosul e cam suparat pe lume :)). Mai ales pe religie si pe media.

Link to comment
Share on other sites

...........

By the way, cine este interesat o recomand sa citeasca acest text de pe siteul oficial (dupa linie), mie mi se pare interesant. Cuvinte si ganduri destul de grele. Se pare ca mosul e cam suparat pe lume :lol: ). Mai ales pe religie si pe media.

 

Are si de ce... :)

 

E oficial tocmai am primit e-mail de la NPF si Roger Waters a anuntat ca face o vizita prin europa cu turneul sau THE WALL. pe data de 12 aprilie 2011 va face un concert in Budapesta.Sper sa ne strangem multi romani si poate cine stie ori el ori D.Gilmour ca din cate vad cand sta unu pe bara face celalalt turneu.

Pt mai multe detalii http://www.neptunepinkfloyd.co.uk/index.ph...r-the-wall-live

Sau id-ul meu Razvanpinkfloyd

 

Cea mai buna veste din ultima suta de ani!!!

Multam!

Edited by gigimarga
Link to comment
Share on other sites

Chitaristul din band-ul sau este Dave Kilminster. Extraordinar. Care povestea la un moment dat de intalnirea accidentala cu Gilmour:

"One day, David comes up to me and says, ‘Hi, I’m Dave.’ I say, ‘Me too. I’m your stunt double.’ He replies, ‘That’s cool. It’s not too difficult, is it?’ He seemed like a nice guy, but I’m probably one of the very few people who is happy he and Roger don’t like each other!”

Hahaha!

Link to comment
Share on other sites

Chitaristul din band-ul sau este Dave Kilminster. Extraordinar. Care povestea la un moment dat de intalnirea accidentala cu Gilmour:

"One day, David comes up to me and says, ‘Hi, I’m Dave.’ I say, ‘Me too. I’m your stunt double.’ He replies, ‘That’s cool. It’s not too difficult, is it?’ He seemed like a nice guy, but I’m probably one of the very few people who is happy he and Roger don’t like each other!”

Hahaha!

 

Sunt f diplomati

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest RaresD

Ati reusit sa va luati bilete la concertul din Budapesta? Daca da, puteti posta un link de la site-ul de pe care le-ati luat?

Link to comment
Share on other sites

Sper sa ne strangem multi romani si poate cine stie ori el ori D.Gilmour ca din cate vad cand sta unu pe bara face celalalt turneu.

 

102799830.jpg

 

"It seems London was the place to be last night: in a bolt out of the blue, David Gilmour and Roger Waters performed together for the Hoping Foundation Benefit Evening, playing Wish You Were Here! Guy Pratt performed bass duties, whilst Roger was on acoustic guitar. News of the show, and the appearance by David and Roger, was broken by one of the hosts of the evening, TV presenter Fearne Cotton, who tweeted about the event in the early hours of this morning."

Link to comment
Share on other sites

De fiecare data cand canta impreuna canta Comfortably Numb sau Wish You Were Here. Pe cand un Echoes sau Dogs? :) Vreau sa-l vad pe RW cum se ia parte in parte cu un gong si pe Davig Gilmour cum freaca un stand de microfon de corzi. :lol: Asta inseamna Pink Floyd, nu piesele de la radio.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

ehe... vremurile alea sunt demult apuse :)

 

Ce-i opreste? Roger Waters a cantat o gramada de piese mai obscure in turneul lui In The Flesh, prin 2000-2002, si inca si in turneele de acum. Eu sunt sigur ca fanii Pink Floyd care au urmarit formatia inca de la inceput si-ar dori mai degraba sa asculte Dogs sau Echoes decat Another Brick in The Wall Part 2.

Link to comment
Share on other sites

da, iti dai seama ca multi ar vrea asta... va canta cu siguranta si alte piese, dar turneul este pentru The Wall.

 

LE: cred ca va canta cateva si de pe albumele proprii

LLE: :)) crezi ca mai poate batranelul sa dea in gong cu aceeasi ardoare cum o facea la pompeii?

Edited by razvanciub8a
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Se apropie concertul din Budapesta...

 

Eu m-am trezit tarziu, si am ramas fara bilet. Cel putin cele doua agentii majore din ungaria mi-au zis ca nu mai sunt.

Nu stiti cumva daca se mai poate cumpara de undeva bilete? De la o agentie de la noi? Sau nu are cineva de vanzare?

Link to comment
Share on other sites

Se apropie concertul din Budapesta...

 

Eu m-am trezit tarziu, si am ramas fara bilet. Cel putin cele doua agentii majore din ungaria mi-au zis ca nu mai sunt.

Nu stiti cumva daca se mai poate cumpara de undeva bilete? De la o agentie de la noi? Sau nu are cineva de vanzare?

 

Vezi ca mai erau bilete pe la sarbi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut,

 

In cazul in care doriti sa mergeti la vreun concert Roger Waters (sau de orice alta natura), feriti-va sa cumparati bilete de la http://www.euroteamtickets.com.

 

Am facut aceasta greseala acum cca. 3 luni pentru concertul lui Waters din Belgia din mai, doar ca sa gasesc de curand (mult dupa efectuarea platii) un forum dedicat al sutelor sau miilor de oameni care nu si-au primit biletele de la ei. Le-am scris celor de la Euroteam care mi-au raspuns cu aproape 2 saptamani mai tariu ca biletele imi vor ajunge in Romania cu o zi inainte de eveniment sau in ziua evenimentului din Belgia, ceea ce este batatie de joc. In felul asta ei spera sa renunt la comanda si sa cer banii inapoi, ca apoi sa-mi spuna ca anularea provine din vina mea (a cumparatorului) si ca banii nu vor fi returnati fiindca le-a fost cauzat un prejudiciu (bineinteles, ei nu cumpara biletele de fapt, ci raman doar cu banii). Abia atunci incepe nebunia - din cate am inteles cei de la Euroteam nu raspund la solicitarile de returnare a banilor si trebuie discutat direct cu banca lor, care cere o caruta de dovezi s.a.m.d., fara a exista vreo garantie ca banii vor fi returnati in cele din urma. In ceea ce ma priveste, astept data evenimentului cand nu voi avea bilete ca sa pot sa contactez banca lui Euroteam in vederea returnarii banilor. Pana atunci nu pot face nimic.

 

Greseala a fost a mea - trebuia sa-mi fac tema mai atent, desi nu am mai avut surprize neplacute la comanda de bilete online. Sper macar ca experienta mea negativa sa ajute alti amatori de muzica buna.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

In cazul in care doriti sa mergeti la vreun concert Roger Waters (sau de orice alta natura), feriti-va sa cumparati bilete de la http://www.euroteamtickets.com.

 

Am facut aceasta greseala acum cca. 3 luni pentru concertul lui Waters din Belgia din mai, doar ca sa gasesc de curand (mult dupa efectuarea platii) un forum dedicat al sutelor sau miilor de oameni care nu si-au primit biletele de la ei. Le-am scris celor de la Euroteam care mi-au raspuns cu aproape 2 saptamani mai tariu ca biletele imi vor ajunge in Romania cu o zi inainte de eveniment sau in ziua evenimentului din Belgia, ceea ce este batatie de joc. In felul asta ei spera sa renunt la comanda si sa cer banii inapoi, ca apoi sa-mi spuna ca anularea provine din vina mea (a cumparatorului) si ca banii nu vor fi returnati fiindca le-a fost cauzat un prejudiciu (bineinteles, ei nu cumpara biletele de fapt, ci raman doar cu banii). Abia atunci incepe nebunia - din cate am inteles cei de la Euroteam nu raspund la solicitarile de returnare a banilor si trebuie discutat direct cu banca lor, care cere o caruta de dovezi s.a.m.d., fara a exista vreo garantie ca banii vor fi returnati in cele din urma. In ceea ce ma priveste, astept data evenimentului cand nu voi avea bilete ca sa pot sa contactez banca lui Euroteam in vederea returnarii banilor. Pana atunci nu pot face nimic.

 

Greseala a fost a mea - trebuia sa-mi fac tema mai atent, desi nu am mai avut surprize neplacute la comanda de bilete online. Sper macar ca experienta mea negativa sa ajute alti amatori de muzica buna.

 

dar de unde sa le luam?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.