www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bass Harley Benton


Guest Razvan.
 Share

Recommended Posts

As fi interesat sa-mi cumpar un bass HB (am gasit aici unul http://www.thomann.de/de/harley_benton_hbp120bk_ebass.htm)

Voi ce pareri aveti despre el? poate ati cantat pe asa ceva...

 

 

am cantat o data,de curiozitate,pe-al unui prieten: foarte incomod griful,corzile erau setul de fabrica,si ala in ultimul hal,si sunetul era f poor ca si calitate,dar si ca si semnal.Mai bine mai pui ceva si-ti iei ceva de pe forum,un second(Aria,Squier ceva)cum zice Blackthorn.Nu te risca cu Harley Benton

Edited by Daiabitiz Uyup Zwurp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Razvan.

Multumesc de sfaturi, deci cada faza cu harley benton :)

Cam la 300-400 lei ce pot gasi sa fie cat de cat bun?

PS:Am o chitara Squier, daca sunteti interesati o schimb cu un bass.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest Razvan.

Mai revin cu o intebare:

Exista ceva diferente intre un bass HB si un Squier precision(varianta standard, made in china), ma refer mai mult la forme ca amandoua sunt stratocaster si ma gandeam ca poate unu are grifu mai gros etc...sau sunt amandoua copi exacte dupa fender?

Edited by Razvan.
Link to comment
Share on other sites

nu inteleg de ce toata lumea este impotriva bass-ului Harley Benton.... este un bass de start, la un pret mai mult decat bun...... daca se vrea perfomanta se poate achizitiona altul mai tarziu

 

si io am inceput pe el, pt ca mi s-a parut super ok la bani, acum am un ibanez aeb8e si intr-adevar e dif mare, dar la inceput cine si-ar fi dat seama.....

 

deci nu mai fiti asa rai:p..... e numai pt inceput HB-ul

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Shadow001

AEB8E e electro-acustic si mai e si medium scale, e din cu totul alta categorie, e mai usor de cantat.

 

Daca vrei ceva SH bun, cauta pe xbass.ro Gasesti acolo la toate preturile

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest Bomberman

A testat cine'va Hora Venus bass? modelul nou, nu cel cu cap de lopata?

Eu detin unul si sunt multumit de el. Bine luand in considerare ca este primul si singurul bass la care am cantat, si cad in categoria de incepator. astept sfaturi :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

A testat cine'va Hora Venus bass? modelul nou, nu cel cu cap de lopata?

Eu detin unul si sunt multumit de el. Bine luand in considerare ca este primul si singurul bass la care am cantat, si cad in categoria de incepator. astept sfaturi :)

 

ceee ? vreau poze !!!

Link to comment
Share on other sites

As fi interesat sa-mi cumpar un bass HB (am gasit aici unul http://www.thomann.de/de/harley_benton_hbp120bk_ebass.htm)

Voi ce pareri aveti despre el? poate ati cantat pe asa ceva...

 

Si eu am avut un bass HB.F slab chiar si pentru banii aia.Grif incomod,doze slabe,potentiometre proaste,nu mai zic de settingul cu care a venit de pe thomann.Daca ma pricepeam si stiam, cumparam sh ceva muuult peste HB la banii aia.Deci varianta Sh e clar peste Hb.Alegerea ta.Sal.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest LittleAngus

Am cantat eu cam o luna pe acest bass . Este foarte slab , sunet prost dar scoate si un bazait care te incomodeaza .

 

Nu ti-l recomand !!!

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest Florinokul

Am eu unul de vinzare, cu 5 corzi model HBB500T BK: http://www.thomann.de/ro/harley_benton_hbb500tbk_5string_ebass.htm

Este nou-nout, l-am scos doar o singura data "in public", in rest a stat in cutie --> pentru a exersa folosesc doar bass-ul acustic.

Pret negociabil.

 

 

 

As fi interesat sa-mi cumpar un bass HB (am gasit aici unul http://www.thomann.d...120bk_ebass.htm)

Voi ce pareri aveti despre el? poate ati cantat pe asa ceva...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.