www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Guitar Pro 6


Recommended Posts

este ok dar e departe de a fi 'cel mai bun'.

 

band in a box genereaza acompaniamente in nspe mii de stiluri. sibelius e tata lor la partituri dar probabil nu simuleaza atat de bine sunetul de chitara electrica si nu are 100000 de cantece rock disponibile in formatul propriu.

 

fiecare cu a lui.. de exemplu mie imi place note worthy composer pt ca pot completa cu partitura. numai ca nu are treaba cu chitara. etc etc.

Link to comment
Share on other sites

Acum iau, traiasca hunt, am gasit si ce trebuie sa functioneze full.( daca platesti :) ...ai parte :lol: )

Imi place ca are un Les Paul pe cutie, cred ca la toamna dupa ce ma angajez, il cumpar, vorbind serios, cred ca merita 60 eu, pana atunci poate mai scade la 50eu.

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

Acum iau, traiasca hunt, am gasit si ce trebuie sa functioneze full.( daca platesti :) ...ai parte :lol: )

Imi place ca are un Les Paul pe cutie, cred ca la toamna dupa ce ma angajez, il cumpar, vorbind serios, cred ca merita 60 eu, pana atunci poate mai scade la 50eu.

mie nu-mi merge :|

Link to comment
Share on other sites

Guest Aron Virginas

Nu demult am cumparat Guitar Pro 5, dar nu cred ca voi da banii pe upgrade. Nu imi ofera suficient de mult in plus.

 

"si cum il cracuim ? ca mie nu mi-a mers prin schimbarea macului, asa cum se povesteste peste tot"

 

Decat sa te chinui cu crackuri, mai bine incearca TuxGuitar, care ofera suficienta compatibilitate cu formatele Guitar Pro si Power Tab. Este o alternativa gratuita mai mult decat decenta! :)

Edited by Aron Virginas
Link to comment
Share on other sites

E si o versiune fara schimbare de mac(cu susan), ce impusca executabilul(condamnat la moarte), singura chestie e sa blocati executabilul de peretele de foc dupa ce urmati toti pasii si inainte sa-l deschideti(la autopsie). Evident vorbesc de farfurii zburatoare, no illegal talking.

 

Chiar nu merita cumparat, arata bine la prima vedere dar pe un calculator cu specificatii medii e greoi, RSE 2.0 nu e incantator decat la partea de dist/od. E posibil sa nu ma fi jucat eu destul cu el. Pentru un utilizator de rand GP 5 will do, sau varianta free tux guitar.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

se aud putin mai bine celelalte instrumente... dar in rest... same crap... plus ca daca vreau sa vad partitura unui pian/vioara etc... in tab.. nu se poate decat in format de standard notation... adica partitura... si tre sa-l fac chitara ca sa pot sa vad tab... sucks about as bad as john mayer.. plus ca ocupa vreo 2 gb si ceva...

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

deci nu se merita upgradeul de la 5 la 6 ?

 

daca-ti place sa auzi restul instrumentelor la un nivel "dragut" (Dar sa nu-ti inchipui ca e foarte aproape de adevar... se aud mai bine decat in guitar pro 5...) dar....in rest... multa tavaleala sa instalezi... tre sa iei cracku dintr-un pack... setup-ul din alt pack...

 

probabil c-or sa apara si tab-uri noi... in format gpx. (ah si inca o chestie... n-am vazut sa pot sa export in format gp5 sau alte formate...)

Link to comment
Share on other sites

Guest Aron Virginas

 

multa tavaleala sa instalezi... tre sa iei cracku dintr-un pack...

 

Pirateria de obicei este "tavaleala"  :lol: Daca piratati softuri, macar sa nu va dati mari cu asta  :)

Edited by Aron Virginas
Link to comment
Share on other sites

Incerc sa nu mai folosesc taburile in general; incep sa citesc partituri ( si sunt voinic).:) . Netul e plin de guitar pro tabs(si nu numai;taburi in general) puerile. Degeaba ai un soft potent daca ai de ex o mel preferata si nu gasesti nicaieri un tab macar decent.Ca sa nu mai zic de satisfactia pe care ti-o da o interpretare(individuala) dupa o partitura/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Guest Aron Virginas
voi astia ce laudati GP6 ati incercat sa puneti un palm mute? sounds as shit. si cum pt heavy players asta ii esential pt mine toate chestiile faine ce tin de interfata sau sunet imbunatatite in GP6 is degeaba :|

 

Iti dai seama ca Guitar Pro genereaza sunet prin MIDI si este limitat de posibilitatile acestui standard. Pe de alta parte feature-ul de play are scopul de a-ti forma o idee asupra modului in care suna piesa, nu neaparat a fi 100% realistic.

Edited by Aron Virginas
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.