www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Formatie Tribut Scorpions


Guest Diana Paula
 Share

Recommended Posts

Guest Diana Paula

Scorpions este formatia care m-a inspirat sa ma apuc de chitara asa ca imi doresc foarte mult sa fac parte dintr-un astfel de proiect, mai ales ca acum au anuntat ca se retrag. Consider ca muzica lor merita sa fie cantata si ascultata live si in viitor.

Caut oameni seriosi care imi impartasesc aceasta opinie, ar fi nevoie de:

*chitara ritm

*voce

*tobe

*bas

Sper sa nu fie un impediment ca nu sunt baiat. Cant la chitara de aproximativ 5 ani si am experienta scenica de lead guitar.

Datele mele de contact: telefon 0729902787

yahoo id scorp_dp

Haideti sa cantam muzica buna impreuna! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Diana Paula
Multumesc :)

 

In opinia mea, cred ca le-ai face mai multa cinste celor de la Scorpions daca ai cinta muzica ta, in care

poti insera oricite influente de-ale lor crezi de cuviinta. E usor, prea usor, sa imiti pe cineva si nu-i faci

un deosebit serviciu. Daca, insa, extragi din arta lor ceea ce iti place cel mai mult si folosesti acel ceva

in propria creatie, abia atunci misiunea lor e indeplinita. In plus, viata e prea scurta ca sa o irosesti cu

piesele altora. Mie imi pari o fata foarte pasionata, de aceea cred ca talentul tau ar fi mult mai bine pus

in valoare daca ai merge pe propriul drum.

 

Indiferent ce cale alegi, iti urez cit mai multe satisfactii :)

 

Multumesc mult pt sfaturi si aprecieri!

Asta imi doresc si eu pe viitor, sa transmit mesajul meu, prin muzica mea. Dar consider ca un proiect tribut nu m-ar impiedica niciun pic sa realizez lucrul asta, mai ales ca mi-ar face mare placere.

Multumesc inca o data! :)

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Guest Diana Paula
Succes, asa cum a observat si colegul se vede ca iti place sa canti. Daca e, cum spui tu, vreo problema pentru cineva ca nu esti baiat, e pierderea lor.

 

Multumesc pt sustinere!

 

 

Uite o voce care dovedeste ca nu este nici un impediment.

 

http://www.myspace.com/heavydaysband

 

Da, intr-adevar, dar problema e ca, din cate am observat, exista prejudecati mai mari cand vine vorba de instrumentiste (cu exceptia celor care canta muzica clasica)

Link to comment
Share on other sites

Guest Diana Paula
Prejudecatile cred ca sint legate in principal de faptul ca nu prea sint fete care sa cinte bine la chitara, ceea ce in mod cert nu e cazul tau :)

 

Sunt incantata ca ai parerea asta despre mine :)

Multumesc! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.