www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

George Lynch Special Feature


Killahead
 Share

Recommended Posts

Dupa cum v-am promis, iata si partea a doua a materialului filmat de mine la Musikmesse Frankfurt 2006.

 

De aceasta data este vorba de un SPECIAL FEATURE cu George Lynch!

 

Cateva cuvinte: cu toate ca-i sunt fan din 1989, a fost prima data cand l-am vazut live (pe Dokken i-am vazut acum 3 ani cu John Levin la chitara). Dokken, Lynch Mob, George Lynch Solo (amintesc aici superbul album "Sacred Groove" din 1993), diverse colaborari… Am strans, ascultat si invatat tot ce am putut de la el. Este un geniu caruia ii place sa improvizeze, sa experimenteze si sa iasa de sub tipare, dupa cum se vede si din aceste clipuri.

 

Mr. Lynch a fost intr-o forma excelenta, mi-a permis sa filmez si sa fac poze chiar din primul rand. A fost simpatic, sociabil si foarte incantat sa realizam acest mesaj in care se adreseaza chitaristilor din Romania.

Message_from_George_Lynch.wmv

 

Sa comentez despre aceste clipuri mi se pare de prisos…

 

George Lynch - Frankfurt 2006 -1

George Lynch - Frankfurt 2006 -2

George Lynch - Frankfurt 2006 -3

 

 

Cateva poze

 

post-1237-1144409752_thumb.jpg post-1237-1144409785_thumb.jpg

 

post-1237-1144409817_thumb.jpg post-1237-1144409856_thumb.jpg

 

 

Thanks a lot Mr. George Lynch for your kindness and support, hope to see you soon!!!

 

Please visit the George Lynch Official Website

 

 

© Taurus meDia 2006

Contact - t_dijma@yahoo.de

www.RGC.ro

Link to comment
Share on other sites

Cu ocazia asta ofer reducere de 25.000 de yeni la George Lynch signature ESP Kamikaze(toata seria) - doar 200.000 de yeni(1500EUR). Hai ca e din propriul buzunar :)

 

Holy Jesus!!!! "Pacat" :) ca m-am decis sa ma opresc cu achizitionarile...

 

La asa un pret nu ramane dacat sa strig: BANZAI!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest John_OttO

Holly mother of Jesus Ian Paice himseflf.Toni n-ai idee cat de mult t e "invidiez" intr-un sens bun pentru aceasta poza.Cred ca as face o crima pentru o poza cu un asemenea "gigant" el si John Bohnam dupa mine au revolutzionat batutul la tobe.Oricum am salvat poza si pentru asta iti multumesc.Bafta in continuare!

Link to comment
Share on other sites

Holly mother of Jesus Ian Paice himself. Toni n-ai idee cat de mult t e "invidiez" intr-un sens bun pentru aceasta poza. Cred ca as face o crima pentru o poza cu un asemenea "gigant" el si John Bohnam dupa mine au revolutionat batutul la tobe. Oricum am salvat poza si pentru asta iti multumesc. Bafta in continuare!

 

Poza aia a fost facuta la bafta. Ma plimbam cu Horea Crisovan printre standuri si l-am vazut pe Ian Paice cu un geamantan, se grabea sa ajunga la o intalnire. L-am oprit, i-am spus ca suntem fani si l-am intrebat daca e de acord sa facem poza. Nu oricine ar fi facut asta. Asa ca si Horea are o poza cu el.

 

Asa e. Ian Paice si Bonzo au revolutionat batutul la tobe. Il amintesc aici si pe Cozy Powell. Spre norocul lui si al nostru, dintre toti acesti "monstri" Ian e singurul in viata.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.