www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[servicii] Din Timisoara


saptezsapte
 Share

Recommended Posts

Ei bine, in sfarsit pot sa postez ceva pe specific. Imi cer scuze, in alta parte legat de studio nu am unde sa postez. In orice caz, este vorba despre o piesa, nefinalizata din punct de vedere al trupei (mai trebuie inregistrat si reparat ceva -master'ul se va face in alta tara). Intamplator a ajuns la mine si am mixat'o si masterizat'o (premaster, sau oricum) ca proba de sound pe genul respectiv - nu este editata la modul serios, in schimb mix'ul si master'ul le'am vrut bune. Nu este inregistrata in studioul nostru, ci in alt studio din TM, studio de profil (foarte bun). Dispunem de aparatura de tracking, insa nu pentru muzica Rock (Tl Audio ivory2 5051, Tl Audio EQ2, Focusrite Mixmaster, Bellari RP562, Aphex Aural exciter, FMR RNLA, Tc Electronics Powercore x8, Monitoare Yamaha Hs50m, Behringer 3030a, CerwinVega L7 pentru test, Echo Layla, Tc Konnekt 24d, Behringer Ultramatch pro 2496 SRC, Minidisc Sony Ja Es50, Cubase 4, Cablaje HiViLux, Vovox, W&M audio, Nordost). Piesa a fost mixata si masterizata full digital, nimic analogic. Sunt doua parti postate cu acordul trupei, una cu voce si un solo. Ceva feedback'uri nu strica nimanui :).

Legat de preturi, 40E mix plus master, contact saptezsapte@hotmail.com. Imi cer scuze moderatorului pentru faptul ca nu fac publicitate presanta studioului, datele de contact sunt pentru ca se poate ca vreo'data o trupa sa ramana in pana :). Nu am pretentii sa concurez cu persoane care cunosc genul la perfectie.

Test1.mp3

TestSolo.mp3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.